Vasaros stovykla „Stovyklauk su regbiu“

Šiais metais Vilniaus regbio akademija rengė vasaros stovyklą nuostabioje kaimo sodyboje, kuri yra Jonavos rajone. Graži sodybos aplinka pamiškėje, atokiau nuo miesto šurmulio, batutas, tvenkinys, futbolo ir tinklinio aikštelės, vieta laužui, pavėsinės – viskas, ko reikia aktyviam vaiko poilsiui vasaros metu.

Stovyklautojai pakeitė tradicinę stovyklavietės vietą, tai suteikė naujų patyrimų: nauja vieta, apylinkės, naujos pramogos ir veiklos. Stovykla buvo organizuota dviem pamainomis (vyresnieji ir jaunesnieji vaikai). Su vaikais dirbo Vilniaus regbio akademijos treneris Augustinas Terleckas bei savanoriai.

Stovyklautojų laukė ne tik įdomios, bet ir naudingos pramogos: lininių maišelių dekoravimas pagal seniausias lietuvių liaudies tradicijas, bičių vaško žvakių liejimas. Teatro užsiėmimus vaikai turėjo kartu su Nacionalinio Kauno dramos teatro režisieriumi Andriumi Kurieniumi. Vakare, po pažinties su režisieriumi, vaikai sukūrė savo kūrybos spektaklius, juos rodė stovyklos vadovams ir draugams. Vaikus lankė ir Lietuvos Šaulių sąjungos Jonavos kuopos atstovai. Jaunieji šauliai stovyklautojams surengė mokymus, pratybas, šaudymo varžybas. Buvo smagios popietės ir įsimintini įspūdžiai. Taip pat stovyklautojai turėjo galimybę pažaisti su edukatoriais – žaidimai, milžiniški burbulai ir sukti galvosūkiai suteikė vaikams daug džiaugsmo.

2019-07-20 Nr.3aŠiemet stovyklautojams kai kurie tradiciniai renginiai buvo pakeisti į keletą naujų – protmūšio diena ir naktinis orientacinis žygis. Vaikai išbandė naujas pramogas ir edukacinius užsiėmimus – lazerių mūšį.

Stovyklautojai lankėsi ir netoli stovyklavietės įkurtame gyvūnų ūkyje, kur didžiausią įspūdį paliko dėmėtieji elniai bei ūdros. Ką jau kalbėti apie maudynes prūde, vakarones prie laužo, įvairius žaidimus ir užduotis. Nepamiršo stovyklautojai ir sporto: regbio, krepšinio, tinklinio aikštelės buvo nuolat užimtos. Vaikams tikrai nebuvo kada nuobodžiauti. Grįžtant namo stovyklautojai stabtelėjo kartingų trasoje, po smagios popietės stovyklautojai, pilni įspūdžių, grįžo į Vilnių.

Laikas prabėgo nepastebimai! Besibaigiant stovyklai, kaip ir kasmet, vaikai pasidalino savo įspūdžiais ir ryškiausiais atsiminimais apie praleistą laiką stovykloje. Visi galėjo išsipasakoti, kas patiko ir ko trūko, ko jiems norėjosi labiau.

– Man viskas patiko, – sakė Adrijus, – labiausiai patiko lankytis ūkyje ir laikyti ūdrą už uodegos, tik gaila, kad pačios didžiausios negalėjau pakelti.

– Man labiausiai patiko vakaroti prie laužo ir važinėtis kartingais, – sakė Artur, – patiko viskas šioje stovykloje.

– Man pritrūko laisvo laiko, – šypsosi Dominykas, – norėjosi daugiau laisvo laiko skirti žvejybai.

– Man viskas patiko, tačiau pritrūko senų šios stovyklos tradicijų – gaila, kad nebuvo miško karo, tradicinės olimpiados ir linksmų stovyklos krikštynų, – sakė stovyklos senbuvis Kajus, –norėjosi tradicinės pirtelės ir maudynių, bet kokių oru.

Šaunu, kai vaikai  jaučiasi laisvai ir atvirauja, jie leidžia mums vis labiau tobulėti, atsižvelgiant į mūsų mažų ir didelių stovyklautojų poreikius bei norus. Smagu, kad šie metai mums suteikė galimybę pažvelgti į stovyklą kitu kampu ir dar kartą įvertinti jos svarbą jaunam žmogui. Dėkojame visiems, kas prisidėjo prie to, kad ši stovykla vėl įvyktų.

Džiaugiamės, rėmėjų iniciatyva, kurie kaip ir kiekvienais metais paremia vaikų globos namų, socialiai remtinų šeimų vaikų galimybę turėti turiningą laisvalaikį.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei, kuri finansavo šią vasaros stovyklą, vaikai galėjo pasidžiaugti įvairiomis veiklomis, edukacijomis, buvo apdovanoti prisiminimų dovanomis bei prizais. Taip pat dėkojame ir tėveliams, kurie pasitiki akademijos organizuojamomis vasaros stovyklomis, patiki mums savo vaikus. Vaikų vardu tariame AČIŪ! Stovykloje praleistas laikas –  puiki galimybė ne tik linksmai ir turiningai praleisti vasaros atostogas, bet gerinti ir tobulinti vaikų socialinius įgūdžius, susirasti naujų draugų.

Džiaugiamės, rėmėjų iniciatyva, kurie kaip ir kiekvienais metais paremia vaikų globos namų, socialiai remtinų šeimų vaikų galimybę turėti turiningą laisvalaikį. „Vilniaus regbio akademija“ yra didelė ir darni šeima! Smagu, kad kiekvienais metais, organizuojant vaikų vasaros stovyklą, prie mūsų prisideda vis daugiau gerų ir dosnių žmonių. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie to, kad vaikų mėgstamiausia vasaros stovykla vėl įvyktų. Ypač didelis AČIŪ Baltic Advice, Nicas Biler Aps, Dajon Aps, Monikai ir Dariui Kareivoms, Karoliui Mickui, Martynui Maslianikui ir Giedrei Mackevičiūtei! Ačiū, kad Jūs esate su mumis!

Daugiau nuotraukų: Nr.1

VIDEO