Treneris Vidmantas dirbo komisaru Latvijos ir Kipro rungtynėse

2014_11_16_0248Ketvirtadienį gavęs Rugby Europe prašymą pagelbėti Europos tautų taurės rungtynėse šeštadienį ir pavaduoti dėl susiklosčiusių aplinkybių negalėjusį atvykti Patrick’ą Robiną, Vidmantas nedelsiant sutiko. Komisaras iš šalies yra beveik nepastebimas, bet be jo negali įvykti jokios rimtas susitikimas. Tai jo pareiga užtikrinti, kad visos komandos pateikusios teisingus savo žaidėjų duomenis, kad aikštė paruošta teisingai ir kad rungtynės praeitų sklandžiai.

Į Rygą Vidmantas išvyko dar penktadienį, nes įprastai rungtynių išvakarėse vyksta vadovų vakarienė. Komandų vadovai, treneriai, teisėjai ir komisarai susitinka tam, kad aptartų bendrą tvarką, patikrintų rinktinių sudėtis ir išspręstų visus galimus klausimus. Šįkart viskas pavyko sklandžiai ir Vidmantui įsikišti per daug nereikėjo.

2014_11_16_2Šeštadienį belaukiant rungtynių pradžios mūsų treneris, atlikdamas komisaro pareigą, užpildė visus oficialius dokumentus ir dalį jų iškart išsiuntė Rugby Europe. Nuvykęs į Dauguvos stadioną Vidmantas apžiūrėjo stadioną ir nors atkreipė dėmesį į per žemus vėliavėlių stulpelius, teigiamai įvertino aikštės būklę.

Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, bet latviams pavyko sukaupti penkių taškų persvarą 15-10. Antrame kėlinyje vis dėlto šeimininkų pranašumas išryškėjo. Nors Kipras ir pelnė du žeminimus, o Latvija tris, bet drausmingas ir komandinis pastarųjų žaidimas neleido svečiams įsivažiuoti. Rungtynės baigėsi 39-20. Viskas praėjo taip sklandžiai, jog mūsų treneriui nereikėjo rimčiau įsikišti.

Vidmantui tai jau buvo antrosios tarptautinės rungtynės, dirbant komisaru. Pavasarį jis vadovavo Danijos ir Latvijos susitikimui. Kitais metais Akademijos treneriui dar dvejos Europos tautų rungtynės.