Sunki akademikų pergalė Panevėžyje 10-31

2018-09-11 Nr.2Kiek susilpnėjusi Akademijos vyrų komanda rungtynėse išvykoje su Panevėžio „RS” gan sunkiai pradėjo rungtynes, bet chaotiškame antrame kėlinyje aiškiai įrodė esanti stipresnė už šeimininkus. Dėl traumų ir asmeninių priežasčių susitikime nedalyvavo daugelis pagrindinės sudėties žaidėjų. Trūko kapitono Augustino Terlecko, Domanto Stravinsko, Karolio Mikelaičio, Artūro Miežio, Dainiaus Češino, Domo Aškelovičiaus ir Povilo Čabaniuko.

Didžiulė atsakomybė teko mažesnę varžybinę patirtį turintiems akademikams, kurie iš pradžių kiek jaudinosi, klydo. Pavedė ir elementariausi įgūdžiai. Drausmės stoka lėmė, kad pirmieji taškus baudos smūgiu pelnė šeimininkai. Mūsiškiams prireikė 20-ies minučių, kad pagaliau išsiveržtų į priekį ir sugrąžintų žaidimą į atitinkamas vėžias. Žeminimą pelnė Lukas Damulis. 33-ią minutę dar penkis taškus pelnė Tomas Kušlevič. Kėlinys baigėsi kukliu rezultatu 3-10.

Antroje rungtynių pusėje sumišimas tęsėsi. Dešimčiai minučių už nešvarų žaidimą buvo išvarytas panevėžietis Mindaugas Vaitkus. Nepaisydami šios laikinos netekties Panevėžio „RS“ regbininkai prispaudė vilniečius ir 54-ą minutę Rokas Savickas pelnė vienintelį šeimininkų žeminimą. Martynas Ungurys rezultatą išlygino – 10-10.

2018-09-11 Nr.1Akademikai greitai atsakė tuo pačiu ir išsiveržė į priekį. Žemino Tomas Kušlević, o realizavo Jean Louis Francois. Netrukus žaidimas vis dėlto suiro. Panevėžietis Deividas Jašinskas sulaikė Audrių Žemį ir parvertė jį ant žemės aukštyn kojomis. Susinervinęs akademikas smogė varžovui kumščiu. Teisėjui Mindaugui Piragiui teko malšinti emocijas ir jis priėmė kietus sprendimus. Šeimininkų žaidėjui už pavojingą žaidimą parodyta geltona kortelė, o Akademijos grumtynių ramsčiui Audriui Žemiui – raudona už nesportišką elgesį.

Nepaisant to mūsiškiai pajėgė susikaupti ir išnaudoti aikštėje sudariusias erdves. 68-ą minutę žeminimą pelnė Andrius Leontjev. Realizaciją pataikė Jean Louis Francois. Dar po kelėtos minučių Jean Louis Francois vėl pasižymėjo, pats žemindamas ir realizuodamas. Šie taškai buvo paskutiniai, bet pačios rungtynės tuo nesibaigė. Jau anksčiau nedrausmingu žaidimu pasižymėjęs Deividas Jašinkas 72-ą pavadino teisėją „buku” ir tokį absoliučiai regbininkams nepriimtiną poelgį buvo pašalintas iš aikštės. Kaip pridera, šį incidentą nagrinės Lietuvos regbio federacijos drausmės komisiją ir draudimas žaisti oficialiose rungtynėse gali būti pratęstas.

Likusias keliais minutes regbininkai vangiai grumėsi, eikvodami jau ir taip menkus jėgų likučius. Susitikimas baigėsi rezultatu 10-31 ir pirmąja Akademijos pergale šių metų Lietuvos regbio čempionate. Už laimėjimą reikia dėkoti akademikais, kurie įprastai lieka komandos lyderių užnugaryje, o šįkart nepaisant begalės klaidų kovojo iki galo.