Nesustabdoma Anglija – Europos čempionai

Likus dar vienam Šešių nacijų turnyro turui Anglija gali džiaugtis užsitikrinusi čempionų taurę. Ketvirtajame ture rungtynės susiklostė taip, kad iki šiol bent teorinius šansus turėję Airija ir Škotija liko nuošalyje.

2017-03-13 Nr.3Penktadienio rungtynėse Kardife Airija pralošė šeimininkams Velsui rezultatu 22-9. Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova. Pirmieji taškus baudos smūgiu pelnė airiai, bet valai netruko išlyginti. Puikų komandinį veiksmą užbaigė kraštas George North, prasimušęs pro ištampytą gynybinę liniją. Airiai atsakė dar vienu baudos smūgiu. Kėliniui baigiantis vis dėlto valus lengvu baudos smūgiu į priekį išvedė Leigh Halfpenny. Antrąją rungtynių pusę geriau pradėjo šeimininkai. Velso molas sutraukė airių gynėjus, o krašte susidariusia tuščia erdve pasinaudojo North ir pelnė antrą žeminimą. Po šios situacijos airiai ilgai kontroliavo kamuolį, bet pelnyti pavyko tik taškus baudos smūgiu. Velso persvara buvo sutvirtinta paskutinėmis susitikimo minutėmis. Airijos 22-ų metrų plote buvo užblokuotas Jonathan Sexton smūgis, o kamuolį prie pat vartų sugriebęs Jamie Roberts užtikrintai žemino.

2017-03-13 Nr.5Kitą šeštadienį 18:00 airiai bandys pasitaisyti namuose rungtynėse su nenugalimais anglais. Žinoma, pastarieji gailesčio savo nerodys, kaip neparodė škotams šį savaitgalį Londone. Škotai galėjo patyliukais tikėtis stebuklo, bet geltona kortelė už grubų sulaikymą 2-ą rungtynių minutę sunaikino visas viltis. Anglai iškart pradėjo šaltakraujiškai triuškinti varžovus. Vienas po kito buvo pelnomi žeminimai. Puolime siautėjo Jonathan Joseph, susitikime pelnęs „hat tricką”. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 30-7. Antrajame škotams sekėsi ne ką geriau. Puikiai žaidė atsarginiai, kurie kartu pelnė net keturis žeminimus. Škotų atsakas nebuvo pats prasčiausias, bet per likusias 40 minučių surinkti dveji žeminimai atrodė gan kukliai. Rungtynės baigėsi rezultatu 61-21. Anglai iš viso pelnė septynis žeminimus ir išsaugojo Kalkutos taurę bei užsitikrino Šešių nacijų čempionų taurę. Šia pergale Anglijai taip pat pakartojo Lietuvai priklausiusį aštuoniolikos nepralaimėtų tarptautinių rungtynių rekordą.

Škotams po šio pralaimėjimo buvo proga išsilaižyti žaizdas kitą šeštadienį 14:30 Edinburge, į kurį atvyksta gan prastai šiemet žaidžiantys italai. Šiems pavyko nustebinti regbio pasaulį taktinėmis gudrybėmis rungtynėse su Anglija, bet praėjusį savaitgalį 2017-03-13 Nr.4Romoje su prancūzai sužaista silpnai. Kaip įprasta pietiečiams pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova. Sergio Parisse pirmasis pelnė žeminimą, bet prancūzai baudos smūgiais neleido šeimininkams atitrūkti ir įpusėjus kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai. Pirma rungtynių pusė baigėsi svečiams pirmaujant 11-16. Antrame kėlinyje italų nuovargis suteikė greitiems ir sunkiems Prancūzijos vėjerio žaidėjams keletą progų, kuriomis jie užtikrintai pasinaudojo ir tris kartus prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote. Italai skirtumą kiek sušvelnino tik baigiantis rungtynių laikui. Susitikimo rezultatas 18-40.

Paskutiniajame ture Prancūzija kitą šeštadienį 16:45 Paryžiuje žais su Velsu. Šių rungtynių baigtis lems kiekvienos iš komandų padėtį pasaulio reitinguose, o tai labai svarbus, nes jau gegužės 10 dieną Kiote bus traukiami 2019 metų Pasaulio regbio čempionato burtai.