Nepakartojamas Vilniaus derbis 17-13

2017-09-30 CET_5703Šiltą ir debesuotą šeštadienio popietę Vingio parke susirėmė dvi sostinės komandos – „VRA-Tomosta” ir „Geležinis vilkas”. Kaip dera kiečiausiems varžovams, abi pusės tvirtai gynėsi nuo pat rungtynių pradžios, o jas palaikė gausi minia sirgalių.

Akademija pirmoje pusėje buvo kiek stipresnė ir dominavo aikštėje. Pirmus taškus 13-ą minutę baudos smūgiu pelnė Eimuntas Badaška. Žaidime netrūko klaidų. Metimai iš užribio buvo netaiklūs. Baigiantis kėliniui akademikams pavyko pralaužti „vilkų” gynybines linijas. Daug lėmė taikli antroji Badaškos bauda. Pratęsus žaidimą iš aikštės vidurio Akademijos vyrai iškart perėmė iniciatyvą ir prispaudė varžovus. Akademikai visiškai dominavo skiriamosiose grumtynėse ir dažnai nustumdavo varžovus. Grumtynių spurtas pramušė varžovų gretas ir žeminimą pelnė kapitonas Augustinas Terleckas, išvedę komandą į priekį 11-0. Bet „vilkai” nebūtų vilkas, jei neįkirstų kai to visai nesitikima. Paskutinę kėlinio minutę teisėjas nubaudė Akademijos grumtynių žaidėjus, suteikdamas varžovams šansą pelnyti pirmuosius taškus. Ervido Bakučio smūgis buvo taiklus.

2017-09-30 CET_5557Antro kėlinio pradžioje „Vilkai” žaidė drąsiau, o akademikai tik neryžtingai dirbo atvirose grumtynėse. Dar viena klaida leido „Geležinio vilko” vyrams skirtumą sumažinti iki 11-6. Antrą kartą taikliai smūgiavo Bakutis. Po pradinio smūgio iš aikštės vidurio Akademijos regbininkai perėjo į puolimą ir iškart susikūrė progą pelnyti 3 taškus. Badaškos smūgis į vartus buvo taiklus. Akademikai tęsė puolimą ir toliau, bet vėjerio kraštai nepajėgdavo užbaigti sukurtų progų. 62-ą minutę „vilkai” dar kartą prasižengė stabdydama sunkiai įsibėgėjančią Akademijos ataką. Badaška taikliai smūgiavo ir savo komandos persvarą padidino iki 17-6.

Deja, baigiantis rungtynėms akademikams pradėjo trūkti ištvermės. Nebepavyko išlaikyti iniciatyvos puolime, kuo pasinaudojo „vilkai”. Šie sukandę dantis iš paskutiniųjų taranavo Akademijos gynybą. Galiausiai 67-ą minutę per susidariusį plyšį pranėrė Evaldas 2017-09-30 CET_5474Širokovas pelnydamas žeminimą, kurį realizavo Bakutis. Akademijos persvarą sumažėjo vos iki 4 taškų. Akademikams jau nebepakako jėgų atsakyti į šį išpuolį. Baigiantis rungtynėms žaidimas vyko aikštės viduryje. Pavargę sportininkai nepajėgė žaisti komandinio žaidimo. „Vilkai” būdami taip arti istorinės pergalės nenorėjo nuleisti rankų, bet fizinė forma pavedė. Akademikai apgynė trapią persvarą ir laimėjo rungtynes 17-13.

Nepaisant dažno techninio broko ir nesusižaidimo kai kurios komandos grandys veikė tiksliai. Puikiai komandai vadovavo saugo pozicijoje žaidęs Mantas Visminas, sujungdamas grumtynes su vėjeriu ir gerai dirbo gynyboje. Akademikai pasimokė iš savų klaidų ir turimą laiką iki rungtynių pasistengs išnaudoti treniruotėse. Lemiamu veiksniu bus ištvermė.

Kitos Lietuvos regbio čempionato rungtynės vyks spalio 14 d. su Panevėžio „RK Klevas-PRS“ komanda. Rungtynių pradžia 14:00 val., Vingio parke, regbio stadione.