Lietuvos regbio 7 čempionate Vilniaus „VRA-Tomosta“ regbininkai užėmė 4 vietą
"VRA-Tomosta" regbio 7 vyrų komanda

„VRA-Tomosta“ regbio 7 vyrų komanda

Šeštadienį Šiauliuose vyko trečiasis, finalinis Lietuvos vyrų regbio 7 čempionato etapas. Jame varžėsi šešios stipriausios Lietuvos regbio 7 komandos : Kauno Ąžuolas, Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių „Šiauliai“, Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“, Vilniaus „Geležinis Vilkas“ ir Vilniaus „VRA-Tomosta“.

Jau pirmose rungtynėse sprendėsi ar „VRA-Tomosta“ ekipai pavyks patekti į pusfinalį, tad rungtynės su Šiaulių „Šiauliais“ buvo ypatingai svarbios. Vilniečiai nusiteikę lyg finalui jau rungtynių pradžioje turėjo pakeisti traumą gavusi Tomą Grigaitį. Po kelių akimirkų „VRA-Tomosta“ žaidėjai padarė grubią klaidą, kai skiriamosiose grumtynėse neužlaikė kamuolio ir jis išriedėjo iš grumtynių, o varžovai pasinaudoję progą pelnė pirmą žeminimą. Tačiau vilniečiai išlaikė ramybę ir parodė charakterį, rezultatą išlygino, o vėliau ir persvėrė. Nors rungtynės buvo įtemptos iki pat paskutinės sekundės, tačiau „VRA-Tomosta“ regbininkai įveikė varžovus rezultatu 21:17.

Sekančiose rungtynėse vilniečiai susitiko su Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ekipa. Šioje kovoje teko pripažinti gerokai labiau patyrusių šiauliečių pranašumą. Antrajame kėlinyje kai rezultatas jau buvo aiškus, „VRA-Tomosta“ darė daugiau keitimų ir leido žaisti ne pagrindinės sudėties žaidėjams. Rungtynių rezultatas 0:39 „Vairas-Kalvis-Jupoja“ naudai. Vilniečiai grupėje užėmė 2 vietą ir pateko į pusfinalį.

Pusfinalyje „VRA-Tomosta“ susitiko su praeitų metų čempionais „Baltrex-Šiauliai“ ekipa. Rungtynės klostėsi panašiai kaip su „Vairas-Kalvis-Jupoja“ komanda ir teko patirtį skaudų pralaimėjimą rezultatu 0:41. Pralaimėtas pusfinalis reiškė, jog dabar vilniečiai kovos dėl 3 vietos.

Rungtynėse dėl 3 vietos prieš Kauno „Ąžuolas-Šildykis“ ekipa buvo truputi gyvesnės ir pačioje rungtynių pradžioje atrodė, jog kova dėl bronzos bus kieta. Deja, bet labiau patyrę kauniečiai, pasistiprinę pajėgiais užsieniečiais įrodė savo pranašumą. Rungtynes apkartino ir Alekso Baltruškevičius gauta trauma, dėl kurios žaidėjas buvo skubiai išgabentas į ligoninę. Kovoje dėl 3 vietos, vilniečiai nusileido Kauno „Ąžuolas-Šildykis“ komandai rezultatu 5-29.

„Finalinį turnyrą vertiname teigiamai, gal net ir labai gerai, nes mūsų tikslas buvo patekti į pusfinalį ir užimti 4 vietą. 2020 metais mes buvome šešti, 2021 metais užėmėm 5 vietą, o šiais metasi iškovojome ketvirtą vietą ir įvykdėme iškeltus tikslus. Noriu pagirti savo žaidėjus, fizinio pasirengimo trenerį Manfredą Radzį, rėmėjus ir padėkoti už pasiektą tikslą.“ – savo mintimis pasidalino „VRA-Tomosta“ vyr. treneris Vidmantas Valys.

Geriausiu „VRA-Tomosta“ žaidėju pripažintas Alvidas Pritulskis. Geriausiu „Gralla Premium“ gynėjų pripažintas Mantas Butkevičius.

Turnyrinė lentelė :

1. Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“
2. Šiaulių “Vairas-Kalvis-Jupoja”
3. Kauno „Ąžuolas-Šildykis“
4. Vilniaus „VRA-Tomosta“
5. Vilniaus „Geležinis Vilkas“
6. Šiaulių „Šiauliai“