Istorinė Vilniaus regbio akademijos išvyka į Sakartvelą
Draugiškos varžybos tarp "Kolkhi Raindebi ir "VRA-Tomosta" komandų

Draugiškos varžybos tarp „Kolkhi Raindebi ir „VRA-Tomosta“ komandų

Gegužės 25-28 dienomis „VRA-Tomosta“ vyrų komanda sėmėsi patirties svetingajame Sakartvele. Kelionės tikslas buvo sukurti ryšį ir pradėti bendradarbiavimą su Poti miesto regbio klubu „Kolkhi Raindebi“. Vilniaus regbio akademijos vykdomasis direktorius Povilas Čabaniukas palaikė ryšius su Poti komandos kapitonu ir jaunimo treneriu Demetre Tchurgulia ir iš viso to gimė ši istorija, kelionė ir bendradarbiavimas su „Kolkhi Raindebi“ ekipa.

Kelionė prasidėjo gegužės 25 dienos vakarą. Susirinkę Vilniaus regbio akademijos žaidėjai, jų antros pusės, vaikai, treneriai ir administracija pakilo iš Vilniaus oro uosto ir po daugiau nei keturių valandų skrydžio nusileido Kutaisio mieste. Praėjus visas patikras akademikai jau buvo šiltai sutikti Demetres Tchurgulios ir jo komandos narių, tad visi sulipo į autobusiukus ir išriedėjo Poti miesto link. Kadangi jau buvo naktis ir akademikai turėjo nustatytą dienotvarkę, iš kart atvykę į viešbutį visi ėjo ilsėtis.

Kitos dienos rytą atsikėlę ir skaniai papusryčiavę vyrai turėjo šiek tiek laisvo laiko atsikvėpti ir pasidalinti pirmais įspūdžiais. Po trumpos pertraukos į viešbučio teritorija atvažiavo specialiai miesto savivaldybės ir mero Beka Vacharadze paskirtas autobusas, kuris akademikus vežė į treniruotę ir padėjo pasiekti treniruočių bazę ar regbio stadioną visos kelionės metu. Su kartvelais iš anksto buvo sutarta, jog jie „VRA-Tomosta“ vyrų komandai praves regbio treniruotes ir pasidalins savo patirtimi. Tad jau po pirmos treniruotės Vilniaus regbininkai liko sužavėti kartvelų atidumu kiekvienam žaidėjui, treniruočių intensyvumu ir disciplina. Jaunimo treneriai ir žaidėjai Demetre ir Bacho taip pat liko nustebinti Vilniaus regbininkų fiziniu pasiruošimu ir noru mokintis. Treniruotėje buvo dirbama ties komandiniu darbu, kamuolio kontrole ir perdavimais. Po treniruotės žaidėjai ir treneriai rūbinėje apibendrino treniruotės esmę, apsikeitė šiltais žodžiais ir pagyrimais vieni kitiems.

Po treniruotės vyrai grįžo į viešbutį, susitvarkė, apsiprausė ir keliavo pasižvalgyti į netoliese esantį kurortinį ir visiems gerai žinoma miestą Batumį. Žaidėjams buvo suteiktas laisvas laikas, tad buvo nuspręsta visiems kartu papietauti ir paragauti kartveliškų patiekalų. O patiekalai buvo tokie, jog pusę savo laisvo laiko akademikai praleido skanaudami tradicinius kartveliškus patiekalus restorane. Visi paragavo chinkalių, chačapurių ir žinoma šašlykų. Akademikai po sočių pietų dar turėję laisvo laiko pasivaikščiojo po Batumi gatves, parkus ir juodosios jūros krantinę. Grįžę po pilnos įspūdžių dienos akademikai dar turėjo susirinkimą ir ėjo ilsėtis.

Kaip ir pirmąjį rytą, sekančią dieną akademikai pradėjo nuo pusryčių ir treniruotės. Šį kartą treniruotė buvo lengvesnė, nes vakare jau laukė draugiškos varžybos su vietos „Kolkhi Raindebi“ komanda. Tad vilniečiai kartu su kartvelų treneriais atskirai dirbo ties grumtynių ir vėjerio žaidimu. Po treniruotės sekė pažintinis turas kateriais per Poti miesto nacionalinio parko ežerą ir upes nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į kalnus. Lengvai prasiplaukę ir pailsėję akademikai, grįžę po turo pradėjo ruoštis draugiškoms varžyboms.

Jau nuo pirmos dienos buvo pastebėtas kartvelų begalinis svetingumas, tačiau buvo sunkų tikėtis, jog jis bus toks nuoširdus ir kupinas siurprizų. Tik atvykę į stadioną vilniečiai pamatė, jog sirgalių skaičius bus ženkliai didesnis nei jie yra pripratę, o tiek aistruolių surenka tik geros „A Lygos“ futbolo varžybos. Bet be viso to dar sekė ir programa kurioje pasirodė vaikai su tautiniais šokiais ir dainomis, plevėsavo specialiai mūsų vizitui pasiūta Lietuvos vėliava ir grojo valstybiniai abiejų tautų himnai. Nors vyr. treneris Vidmantas Valys ir akcentavo savo žaidėjams, jog varžybos yra draugiškos ir kai kurie žaidėjai išbandė save naujose pozicijose, tačiau akademikai parodė nuostabią kovą ir visi susirinkę sirgaliai turėjo puikias emocijas ir intrigą iki pat galo. Rungtynės baigėsi rezultatu 20:25 šeimininkų naudai.
„Išvykos tikslas pasisemti Sakartvele patirties, padaryti kelias treniruotes, kurias vedė kartvelų treneriai ir po to sužaisti kontrolines rungtynes. Rungtynes komandinių žaidimų negaliu pavadinti, žaidimas daugiau buvo pagrįstas individualiais veiksmais. Komanda neturėjo galimybių tam pasiruošti, nes ruošėsi R7 varžyboms ir iš karto teko vykti į Sakartvelą. Keli žaidėjai išbandė naujas pozicijas. Pats žaidimas nebuvo toks blogas kai mūsų žaidėjai atakavo, bet pritruko tikslių pasų bei aktyvios gynybos. Šiaip galių pagirti už kovingumą ir norą pakovoti su patyrusiais kartvelais.“ – savo įžvalgomis ir įspūdžiais dalinosi komandos vyr. treneris ir vadovas Vidmantas Valys.

Po rungtynių sekė abiejų komandų pagerbimai, plojimai ir apsikabinimai. Kartvelai gyrė vilniečius už jų charakterį ir fizinį pasirengimą, o akademikai buvo sužavėti regbio populiarumu ir aistruolių palaikymų Sakartvele. Tad pratęsti puikių emocijų komandos susirinko ir trečiam kėliniui kuriame kartvelai dar kartą nustebino savo svetingumu. Būtina paminėti, jog į trečiąjį kėlinį atvyko ir Poti miesto meras Beka Vacharadze su kurio pavyko ne tik apsikeisti dovanomis ir pasidalinti patirtimi, bet ir pasikalbėti apie ateities planus. Abu klubai mato aiškią bendradarbiavimo viziją, ties kuria nuo šiol ir bus dirbama. Džiugu, jog prie to asmeniškai prisideda ir Poti miesto meras su administracija. Vilniečiai įteikė dovanas ir „Kolkhebi Randebi“ klubo administracijai, žmogui be kurio viso to nebūtų įvykę – Demetre Tchurgulia ir treneriui Bacho. Taip pat „Vilniaus regbio akademijos“ firminėmis kepurėmis buvo apdovanoti ir geriausi Poti regbio komandos žaidėjai.

Vilniaus regbio akademijos vadovybė džiaugiasi, jog kelionė pavyko puikiai, visi išsikelti tikslai pasiekti ir užduotys įgyvendintos. Svarbu yra ir tai, jog klubo žaidėjai įgavo puikios patirties treniruotėse su kartvelais, turėjo aukšto lygio varžybas su vietos komanda ir turėjo progos šiek tiek susipažinti su Sakartvelu ir jo kultūra.