Balandžio 30d. įvyko 2022m. Lietuvos regbio-7 čempionato II turas

DSC09967 (1)Plungės Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos stadione, balandžio 30d. įvyko 2022 metų Lietuvos vyrų regbio 7 čempionato antras etapas kuriame rungtyniavo ir Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda.

Burtai lėmė, jog jau pirmose rungtynėse regbio mylėtojai galėjo išvysti intriguojantį Vilniaus derbį. Deja šį kartą „VRA-Tomosta“ vyrai turėjo pripažinti „Geležinio Vilko“ pranašumą. Pirmajame kėlinyje įnešti du žeminimai leido „Geležinio Vilko“ regbininkams susikurti persvarą. Antrajame kėlinyje „VRA-Tomosta“ nebespėjo pasivyti varžovų ir pelnė tik vieną žeminimą. Rungtynės baigėsi rezultatu 5:10 „Geležinio Vilko“ naudai.

Antrose rungtynėse „VRA-Tomosta“ vyrai į aikštę žengė daug užtikrinčiau ir nugalėjo varžovus iš Panevėžio „Klevo“ ekipos rezultatu 57:7. Po rungtynių vilniečių vyriausiasis treneris Vidmantas Valys teigė, jog varžovas neatrodė pasiruošęs, tad buvo sunku pamatyti savo tikrą žaidimą, nes „VRA-Tomosta“ regbininkai visur atrasdavo spragų varžovų gynyboje. Vilniečiams net 25 taškus pelnė Mantas Butkevičius.

Paskutinėse grupės rungtynėse vilniečiai susitiko su Šiaulių „Sigito Kukulskio mokyklos“ komanda.
Pirmas kėlinys klostėsi palankiai „VRA-Tomosta“ ekipai ir buvo užtikrinamai pirmaujama rezultatu 17:5, tačiau antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis ir jaunieji Šiaulių regbininkai pelnė 12 taškų be atsako ir išlygino rungtynių rezultatą 17:17. Po rungtynių teko perskaičiuoti pelnytus abiejų komandų taškus, nes abi ekipos jų surinko po 6. Čia vilniečiams padėjo įtikinama pergalė prieš Panevėžio „Klevo“ komandą, „VRA-Tomosta“ užsitikrino teisę kovoti dėl 3 vietos.

Kovoje dėl 3 vietos vilniečių laukė Šiaulių RK „Vairas-Citma“ komanda. „VRA-Tomosta“ regbininkai pasidarė visas išvadas po grupių etapo ir išėjo į varžybas kovingai nusiteikę, jau pirmajame kėlinyje pasiekė užtikrintą pranašumą 21:0. Antrajame kėlinyje vilniečiai nebemažino apsukų ir pelnė dar 14 taškų, o varžovai atsakė pelnydami du žeminimus ir rungtynės baigėsi rezultatu 35:10 „VRA-Tomosta“ naudai. Šiose rungtynėse  vėl 25 taškus pelnė Mantas Butkevičius.

„Rungtynėse dėl trečios vietos su komanda gerai pakalbėjome ir nusiteikėme kovingoms rungtynėms. Jau nuo rungtynių pradžios mane nustebino komandos taktinis žaidimas, kurio reikalavau iš komandos ir ilgai laukiau. Komandos žaidėjai gerai dirbo gynyboje ir atakose laisvai bei atsakingai žaidė iki  galo. Džiugu tai, kad mes pasiekėme savo tikslą ir patekome į kitą etapą. Dabar turėsime daugiau laiko tam pasiruošti ir žaisti dar aukštesniame lygmenyje“ – sėkmingą turą komentavo vyriausias treneris Vidmantas Valys.

Net 67 taškus pelnęs Mantas Butkevičius buvo pripažintas rezultatyviausiu Lietuvos vyrų regbio 7 čempionato antrojo etapo žaidėju ir geriausiu „VRA-Tomosta“ turo žaidėju. Geležinę gynybą pademonstravęs „VRA-Tomosta“ žaidėjas Aurimas Streckis buvo pripažintas geriausiu „Gralla premium“ gynėju.