Tarptautinis vaikų ir jaunimo regbio festivalis – 2019
Tarptautinis vaikų ir jaunimo regbio festivalis – 2019 dalyviai

Tarptautinis vaikų ir jaunimo regbio festivalis – 2019 dalyviai

Jau trečią kartą „Vilniaus regbio akademija“ organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo regbio festivalį. Birželio 2 d., Vingio parke susitiko 3 šalys: Latvija, Ukraina ir Lietuva. Latviją atstovavo 3 klubai: RK „Mitava“, RK „EŽI RFS“, RK „Livonia RFC“. Iš Ukrainos atvyko du klubai: RK „Stanyslaviv“, RK „ODESSA“. Lietuvą atstovavo du klubai: Vilniaus komanda „Vilniaus regbio akademija“ ir svečiai – Šiaulių komanda „Vairas“. Klubų komandos buvo suskirstytos į amžiaus grupes U11, U13, U15 ir U17. „Vilniaus regbio akademiją“ tarptautiniame turnyre atstovavo 5 komandos: dvi komandos

U11 „Vilniaus regbio akademija – 1“ komanda

U11 „Vilniaus regbio akademija – 1“ komanda

U11 amžiaus grupėje, ir po vieną komandą U13, U15 bei U17. U11 amžiaus grupėje varžėsi 6 komandos, iš kurių dvi klubo „Vilniaus regbio akademija“, treniruojamos A. Žvinklio. „Vilniaus regbio akademija – 1“ pirmąsias varžybas žaidė su RK „ODESSA“ (rezultatas 8-3, vilniečių pergalė), antrąsias varžybas žaidė su RK „Livonia RFC“ (rezultatas 5-3, vilniečių pergalė), trečiąsias varžybas žaidė Šiaulių komanda „Vairas“ (rezultatas 5-6, šiauliečių pergalė). Savo pogrupyje „Vilniaus regbio akademija – 1“ užėmė I vietą. Finale kovėsi dėl 3 vietos su RK „Livonia RFC“, varžybas laimėjo rezultatu 7-3 ir bendroje įskaitoje užėmė III vietą.

U11 „Vilniaus regbio akademija – 2“ komanda

U11 „Vilniaus regbio akademija – 2“ komanda

„Vilniaus regbio akademija – 2“ pirmąsias varžybas žaidė su RK „Stanyslaviv“, (rezultatas 0-11, ukrainiečių pergalė), antrąsias varžybas žaidė Šiaulių komanda „Vairas“ (varžybas pralaimėjo rezultatu 3-8), trečiąsias varžybas žaidė (dėl 5 vietos) su RK „ODESSA“ (rezultatas 1-10, ukrainiečių pergalė). Savo pogrupyje „Vilniaus regbio akademija – 2“ užėmė III vietą ir bendroje įskaitoje liko VI vietoje. Geriausiais VRA žaidėjais šioje amžiaus grupėje išrinkti: „Vilniaus regbio akademija – 1“ – Danielius Pažusys ir „Vilniaus regbio akademija – 2“ – Povilas Mockevičius.

U13 „Vilniaus regbio akademijos“ komanda

U13 „Vilniaus regbio akademijos“ komanda

U13 amžiaus grupę taip pat atstovavo „Vilniaus regbio akademijos“ komanda, treniruojama E. Monteiro Quirino. U13 amžiaus grupėje varžėsi 8 komandos. Pirmąsias varžybas vilniečiai žaidė su RK „EŽI RFS“, (rezultatas 5-1, vilniečių pergalė), antrąsias varžybas žaidė su RK „ODESSA“ (varžybas laimėjo rezultatu 2-4), trečiąsias varžybas žaidė su RK „Mitava“ (varžybos baigėsi lygiosiomis, rezultatu 4-4). Pusfinalyje varžybos su Ukrainos regbio klubu „Stanyslaviv“, baigėsi rezultatu 10-2, varžybas laimėjo vilniečiai. Vilniečių komanda dėl V vietos kovėsi su Ukrainos klubu „ODESSA“, deja teko nusilesti varžovams. Varžybos pralaimėtos rezultatu 6-8. Savo pogrupyje „Vilniaus regbio akademija“ užėmė III vietą (tarp IV komandų), bendroje įskaitoje liko VI vietoje. Geriausiu VRA žaidėju šioje amžiaus grupėje išrinktas Robertas Strička. Treneris E. Monteiro Quirino teigė, kad komandai reikia tobulinti savo komandos gynybą ir greičiau atpažinti priešininkų puolimo braižą, kad galėtų apsiginti.

Geriausiu VRA žaidėju U15 amžiaus grupėje išrinktas Arijus Tragys

Geriausiu VRA žaidėju U15 amžiaus grupėje išrinktas Arijus Tragys

Tarptautiniame regbio festivalyje savo jėgas išbandė ir A. Terlecko treniruojama komanda, kuri varžėsi U15 amžiaus grupėje, kur iš viso buvo 8 komandos. Pirmąsias varžybas vilniečiai žaidė su RK „EŽI RFS“, (rezultatas 6-2, vilniečių pergalė), antrąsias varžybas žaidė su RK „ODESSA“ (varžybos baigėsi lygiosiomis, rezultatu 5-5), trečiąsias varžybas vilniečiai žaidė su merginų rinktine iš Ukrainos „Girls Team“ (rezultatas 1-7, vilniečių pergalė). Savo pogrupyje „Vilniaus regbio akademija“ užėmė I vietą. Pusfinalyje „Vilniaus regbio akademija“ varžėsi su Latvijos regbio klubu „Mitava“, varžybos baigėsi rezultatu 3-0, vilniečių naudai. Vilniečių komanda finalinėse kovose varžėsi dėl I vietos. Varžybos vyko tarp dviejų Lietuvos komandų. „Vilniaus regbio akademija“ paskutiniąsias varžybas žaidė su Šiaulių komanda „Vairas“. Varžybos pralaimėtos rezultatu nedideliu skirtumu 3-5. Bendroje įskaitoje „Vilniaus regbio akademija“ užėmė II vietą. Geriausiu VRA žaidėju šioje amžiaus grupėje išrinktas Arijus Traigys. Pasak trenerio A. Terlecko komandai trūko tik šiek tiek užsispyrimo ir ryžto kovoje dėl pirmos vietos.

U17 „Vilniaus regbio akademija“ komanda

U17 „Vilniaus regbio akademija“ komanda

U17 amžiaus grupėje varžėsi 4 komandos, treneris V. Valys kartu su „Vilniaus regbio akademija“ komanda šioje amžiaus grupėje turėjo 3 varžybas. Pirmąsias varžybas vilniečiai žaidė su Šiaulių komanda „Vairas“ (rezultatas 12-33, šiauliečių pergalė), antrąsias varžybas žaidė su RK „Mitava“ iš Latvijos (rezultatas 24-7, vilniečių pergalė), trečiąsias varžybas vilniečiai žaidė su Latvijos regbio klubu „EŽI RFS“ (rezultatas 7-12, vilniečių pergalė). Bendroje įskaitoje „Vilniaus regbio akademija“ užėmė II vietą. Geriausiu VRA žaidėju šioje amžiaus grupėje išrinktas Rytis Ragauskas. Komandos treneris V. Valys apgailestavo, kad komandoje truko kelių pagrindinių žaidėjų. Bet džiaugiasi iškovotomis pergalėmis prieš Latvijos komandas, treneriui tikėjosi ir apylygės kovos su šiauliečiais, bet patyrė pralaimėjimą.

UAB „Pupt“ padėjo vaikų renginiui įrengti poilsio zoną.

UAB „Pupt“ padėjo vaikų renginiui įrengti poilsio zoną

Regbio aistruoliams buvo suorganizuotas ne tik puikus turnyras, bet ir pasirūpinta laisvalaikio zonomis. UAB „Pupt“ padėjo vaikų renginiui įrengti poilsio zoną, kuri buvo labai linksmai ir nuotaikingai nuteikianti, nes rėmėjai į Vingio parko regbio stadioną atvežė 12 sėdmaišių su Kakės Makės ir Netvarkos nykštukų atvaizdais. Dėkojame ir mūsų nuolatiniams rėmėjams „Maisto bankui“, kuris vaikų varžybas parėmė vaisiais ir maisto produktais. UAB „Vilniaus alus“ tarptautinį turnyrą parėmė šalta ir gaivia gira, kuri atgaivino visu jaunuosius sportininkus. Taip pat ačiū ir sportininkų tėveliams, kurie ne tik palaikė savo vaikus regbio aikštelėje, bet ir suruošė puikius pietus po atviru dangumi: kepė picas, makaronus su mėsa, vaišino sultimis. Ačiū mūsų rėmėjams ir „Vilniaus regbio akademija“ vaikučių tėveliams!

Daugiau nuotraukų: Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4 ir Nr.5

Festivalio VIDEO