Pirmoji Akademijos pergalė 31-24

2013-05-05 Nr-3Šeštadienio rungtynėse Vingio parke Akademija po įtemptos kovos palaužė Panevėžio „Ryšių statybos” regbininkus ir įsirašė pirmąją pergalę Lietuvos regbio čempionate. Vilniečiai sugebėjo primesti sau parankų žaidimą grumtynėmis ir neleido svečiams pasinaudoti kraštuose turėta persvara.

Susitikimo pradžia akademikams buvo tiesiog klaiki. Nesėkminga užribio rikiuotė suteikė puikią progą „Ryšių statybai” pelnyti pirmąjį žeminimą. Po dar kelių minučių panevėžiečiai vėl spustelėjo varžovus ir greitai atrado plyšį gynybinėje linijoje. Pelnę antrą žeminimą svečiai jau pirmavo 0-14. Netrukus baudos smūgiu skirtumas dar padidėjo. Akademijos nelaimei, iš aikštės dėl peties traumos turėjo pasitraukti dar ir gynėju žaidęs Artur Dimitrov.

2013-05-05 Nr-1Vis dėl to, nedidelio, bet ištikimo sirgalių būrio palaikomi, Akademijos regbininkai atsitiesė. Įsibėgėję grumtynių žaidėjai panevėžiečius uždarė jų aikštės pusėje ir po keletos atvirų grumtynių Augustinas Terleckas pelnė pirmąjį žeminimą. Mantas Visminas realizavo. Pajutę savo persvarą akademikai neatslūgo. Panašiai žeminimo ir Robertas Žuravskis. Per paskutines kėlinio minutes žeminimus Vilniaus komandai dar pelnė grumtynių žaidėjai Algimantas Žvinklys ir Augustinas Terleckas. Pirmas kėlinys baigėsi šeimininkų persvara 24-17.

2013-05-05 Nr-2Akademikai į antrąjį kėlinį išėjo manydami, kad jau pavyko nokautuoti varžovus. Nors Algimantui anksti pavyko individualiais veiksmais suklaidinti kelis varžovus ir pelnyti savo antrąjį žeminimą, toliau kėlinyje vyko apylygė kova. Panevėžiečių kovingumas galiausiai atsipirko. Po gynėju žaidusio Lauryno Vaičiūno klaidos gaudant kamuolį krašte atsivėrė erdves, kurių akademikai nebespėjo uždengti. Pelniusi žeminimą Panevėžio ekipa prie šeimininkų priartėjo per septynis taškus. Kėliniui baigiantis akademikai nepajėgė susikaupti ir dovanojo svečiams ne vieną progą pulti. Galiausiai keli ryžtingi užgriebimai ir Artūro Viguros paskutinėmis sekundėmis nugvelbtas kamuolys sustabdė „Ryšių statybą”. Kamuoliui išskriejus į užribį, Akademija šventė pergalę 31-24.

Ši pergalė labai svarbi vietos finaliniame ketverte siekiančiai Akademijai. Deja, žaidimas šeštadienį nebuvo sklandus. Skyles gynyboje teko kamšyti mažai patirties turintiems žaidėjams. Reikia tikėtis, kad dažnos rungtynės gegužės mėnesį padės komandai susižaisti ir tinkamai pasirengti lemiamoms dvikovoms.