Kvapą gniaužiantis Vilniaus derbis 23-37

2017-06-11 8262Šeštadienį Vilniaus „Geležinis vilkas” pirmą kartą istorijoje priėmė savo kaimynus Vilniaus regbio akademija namų stadione Baltupiuose. Oras buvo puikus, o aikštė, nors ir siauresnė nei įprastai, buvo puikiai paruošta rungtynėms.

Nuo pat pirmųjų minučių komandos kietai kibo viena į kitą, neleisdamos varžovams įgyti nė menkiausios persvaros. Įpusėjant pirmam kėliniui akademikai pagaliau privertė „Geležinį vilką” suklysti gynyboje. Atsivėrusius plyšius išnaudojo Edmundas Grybauskas ir pelnė žeminimą. Realizavo Eimantas Badaška. Dar po 8 minučių Andrius Leontjevas padidino savo komandos pranašumą penkiais taškais, o Badaška pridėjo dar du. Deja, vos tik atnaujinus žaidimą stipriai susižeidė vienas kertinių Akademijos žaidėjų Domantas 2017-06-11 8224Stravinskas. Regbininkas buvo išvežtas į ligoninę su prakirsta akimi. Po šios traumos žaidimas aprimo. Baigiantis kėliniui Badaška taiklių baudos smūgiu padidino persvarą trimis taškais, bet paskutinę minutę aikštėje karaliavo šeimininkai. Akademikai prastai atliko pradinį smūgį. Iškovotą kamuolį „vilkai” perdavė savo greitiesiems žaidėjams, kurie surengė staigią ir rezultatyvią ataką. Žemino Kristianas Jakuba, o realizaciją pelnė Ervidas Bakutis. Kėlinys akademikams baigėsi su kartėliu 7-17.

Antrą rungtynių pusę Akademijos vyrai pradėjo su gera doze pykčio. 42-ą minutę vėl pasižymėjo Grybauskas. Badaška buvo taiklus. Deja, nedrausmingai žaidę akademikai 2017-06-11 8284netrukus leido aikštės šeimininkai sumažinti skirtumą trimis taškais. Įpusėjus antram kėliniui dar viena taikli „vilkų” bauda sumažino atsilikimą iki 11 taškų. Badaška netrukus pasinaudojo proga persvarą padidinti iki saugių 14 taškų. Taip prasidėjo labai graži rungtynių pabaiga. Po poros minučių puolime sublizgėjo Jakuba, pelnydamas savo antrą žeminimą rungtynėse. Grybauskas nedelsdamas atsakė tuo pačiu, surinkdamas hat tricką. Badaška realizavo, o po kelių minučių pataikė į vartus baudos smūgį. „Vilkai” pasirodė esą tikrais regbininkai ir net žinodami rungtynių baigtį žaidė iki paties galo. Jau 83-ą jiems pavyko padėti tašką Vilniaus derbyje. Paskutinį šeimininkų žeminimą pelnė buvęs Akademijos 2017-06-11 8243jaunimo žaidėjas Laurynas Marcinkus. Susitikimas baigėsi 23-37 akademikų naudai. Geriausiai nugalėtojų gretose žaidė Badaška, kuris ne tik taikliai atliko baudos ir realizacijos smūgius, bet ir atkakliai žaidė gynyboje.

Paskutinių Lietuvos regbio taurės Pietų diviziono rungtynių rezultatas buvo saldus Akademijos regbininkams, bet jo neužteko, kad būtų užimta pirma vieta. Viską nulėmė pralaimėtas susitikimas su Šiaulių „RK Šiauliai“ komanda.