Vyrų komandos pergalė
„VRA-Tomosta“ vyrų komanda

„VRA-Tomosta“ vyrų komanda

Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ birželio 12 d. Vingio parko regbio stadione žaidė trečiąsias 2021 m. Lietuvos regbio federacijos R-15 „Mažosios“ taurės čempionato rungtynes. Čempionate dalyvauja 5 komandos: Vilniaus „VRA-Tomosta“, Vilniaus „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Šiauliai-Apsaga“, Šiaulių „Baltrex-ŠPRC“ ir jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas“.

Abi komandos rungtynes pradėjo energingai nusiteikę, rungtynės apie 15 min. vyko apylygiai, veiksmas visą laiką vyko aikštės viduryje, bet po truputi žaidimą į savo rankas perėmė VRA komanda ir pradėjo žaisti varžovų aikštelės pusėje. Pirmo kėlinio 12 min. Vilius Kucinas prasibrovė į varžovų įskaitinį plotą ir pelnė pirmuosius 5 taškus, o Danas Karapetjanas pataikė realizacijos smūgį (2 taškai) ir rezultatas tampa 7-0, VRA komandos naudai. 22 min. varžovas realizavo baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatą

Su kamuoliu Domantas Stravinskas

Su kamuoliu Domantas Stravinskas

sušvelnino 7-3. Vilius Kucinas 26 min. dar kartą prasibrovė pro varžovus ir pelnė komandai 5 taškus, o Danas Karapetjanas dar kartą pataikė realizacijos smūgį (2 taškai) ir varžybų rezultatas tampa 14-3, VRA komandos naudai. 39 min. kamuolį į varžovų įskaitinį plotą įnešė ir prispaudė Aurimas Streckis, pelnydamas 5 taškus, o Danas Karapetjanas ir toliau taikliai smūgiavo realizacijos smūgį (2 taškai), rezultatas tampa 21-3, VRA komandos naudai. Per pridėtą pirmo kėlinio laiką, Artūras Miežys pelnė 5 taškus, o Danas Karapetjanas taikliai smūgiavo realizacijos smūgį (2 taškai). Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 28-3 VRA-Tomosta“ komandos naudai.

Jau antro kėlinio pradžioje, 44 min. Domantas Alenskas prasibrovė pro varžovus ir įkrito bei prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote, taip jis pelnė 5 taškus. Rezultatas 33-3, VRA komandos naudai. 53 min. Julius Melnikas bei Danas

Su Kamuolius Kirilas Sobolevskis

Su Kamuolius Kirilas Sobolevskis

Karapetjanas pelno taškus komandai, rezultatas padidėjo iki 40-3. Nuo 58 min. prasidėjo varžovų dominavimas ir taškų pelnymo laikas, VRA komanda keitė kelis grumtynių ir kelis vėjerio žaidėjus, kurie patyrė lengvas traumas ir negalėjo tęsti rungtynių, o tuo pasinaudojęs varžovas pelnė prispaudimą bei realizavo realizacijos smūgį, rezultatas sušvelnėjo 40-10. 69 min. varžovas pataikė baudos smūgį, rezultatas 40-13. 71 min. varžovas vėl pelnė prispaudimą bei pataikė realizacijos smūgį, rezultatas sušvelnėjo iki 40-20. 73 min. varžovas dar kartą pelno prispaudimą bei pataiko realizacijos smūgį, rezultatas sušvelnėjo iki 40-27. 79 min. Danas Karapetjanas pelno 5 taškus ir padidina rezultatą iki 45-27, tai buvo paskutinieji vilniečių pelnyti taškai. 85 min. per pridėtą laiką varžovas pelnė prispaudimą bei pataikė realizacijos smūgį, rezultatas tampa 45-34. 91 min. varžovas pelnė paskutinį prispaudimą bei pataikė realizacijos smūgį, rezultatas 45-41.

Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Julius Melnikas

Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Julius Melnikas

Varžybos Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Šiaulių „Baltrex-Dubleriai“ baigėsi rezultatu 45-41 (pirmas kėlinys 28-3, VRA naudai), „VRA-Tomosta“ šventė pergalę. VRA vyrų komanda išlieka pirmoje vietoje, nes laimėjo visas tris sužaistas rungtynes, dar gavo papildomai bonuso tašką. Po šios pergalės „VRA-Tomosta“  komanda iš viso turi 14 taškų bei turnyro lentelėje yra lyderiai. Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Julius Melnikas.

Rungtynes laimėjome, bet pergale džiaugtis neskubėjome, – klabėjo komandos treneris V. Valys, -nes kas vyko antro kėlinio antroje pusėje, tai man buvo nesuprantama. Po žaidėjų keitimų žaidimas apsivertė kardinaliai, – teigė komandos treneris. Komanda antrame kėlinyje pirmauja 40-3, o iki rungtynių pabaigos likus 20 min., atsitinka tai, kad komanda nebesugeba greitai persirikiuoti gynyboje, varžovas, tuo pasinaudojęs, užklupdavo ir pelnydavo lengvus taškus, – piktinosi V. Valys. Gaila, kad iškrito keli pagrindiniai žaidėjai ir sunku buvo tęsti gerą žaidimą. Šį kartą negaliu pagirti atsarginio suoliuko žaidėjų, kurie turėjo atstovėti žaidimą, įnešti šviežių jėgų savo komandai, o likusieji aikštelėje toliau turėjo kovoti iki galo, deja pritruko jėgų, o kai kam tiesiog patirties, – apgailestavo treneris.

Labai svarbios rungtynės vyks ateinantį šeštadienį, birželio 19 d., Šiauliuose, kur „VRA-Tomosta“  susitiks su Šiaulių komanda „Šiauliai-Apsaga”.

Daugiau nuotraukų: S.Čirbos ir A.Pliadžio