Vyrų komandos pergalė
„VRA-Tomosta“ vyrų komanda

„VRA-Tomosta“ vyrų komanda

Pirmosios vasaros varžybos vyrų komandai buvo pergalingos. Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ birželio 5 d. vyko į Klaipėdą, kur vyko 2021 m. Lietuvos regbio federacijos R-15 „Mažosios“ taurės čempionato antrosios rungtynės. Čempionate dalyvauja 5 komandos: Vilniaus „VRA-Tomosta“, Vilniaus „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Šiauliai-Apsaga“, Šiaulių „Baltrex-ŠPRC“ ir jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas“. Šių rungtynių varžovai buvo jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas“.

Į rungtynes teko vykti ne pilnos sudėties, nes keli žaidėjai po paskutinių rungtynių gavo traumas. Bet treneris V. Valys džiaugėsi, kad komanda į rungtynes vyko energingai nusiteikę. Varžybos prasidėjo varžovų pusėje ir tik vyrų padarytos klaidos nedavė pelnyti greitų taškų. 9 min. Vilius Kucinas prispaudė varžovų įskaitiniame plote pirmus 5 taškus. 16 min. varžovas pelnė 5 taškus ir realizacijos smūgiu pelnė dar 2 papildomus taškus savo komandai, rezultatas tampa 5-7 jau varžovų naudai. 22 min. varžovas

Prieš rungtynes nusiteikimas

Prieš rungtynes nusiteikimas

baudos smūgiu padidino savo pranašumą dar 3 taškai, rezultatas tampa 10-5, pirmauja jungtinė komanda. 26 min. Danas Karapetjanas prispaudė varžovų pusėje kamuolį ir pelnė 5 taškus, rezultatas tampa lygus 10-10. 33 min. varžovas vėl prakertą gynybos liniją ir pelnė 5 taškus bei realizacijos smūgiu pridėjo dar papildomai 2 taškus, taip varžovas vėl įsiveržė į priekį, rezultatas 17-10. Pirmam kėliniui baigiant Karolis Mikelaitis prasibrovė per grumtynes ir Vilniaus komandai pelnė 5 taškus, pirmas kėlinys baigėsi 17-15 varžovų naudai.

Pertraukos metu treneris ryžtingai keitė keturias pozicijas, davė griežtas pastabas už žaidimo braižo nesilaikymą ir prašė žaidėjų daryti tai, ką jie mokinosi per treniruotes, o nežaisti kiekvienam savo žaidimo. Realizacijos ar baudos smūgius į varus nurodė atlikti grumtynių žaidėjui Danui Karapetjanui, nes pirmame kėlinyje to nepavyko atlikti kitiems žaidėjams.

Komandų pasveikinimas

Komandų pasveikinimas

Jau antro kėlinio antrą minutę Tomas Mačiulis prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote ir pelnė 5 taškus bei Vilniaus komandą išvedė į priekį 20-17. 55 min. Julius Melnikas prasiveržė kraštu ir pačiame kampe pelnė dar penkis taškus, rezultatas padidėjo iki 25-17. 58 min. Zigmas Kleiza prasibrovė ir įkrito į įskaitinį plotą bei pelnė komandai dar 5 taškus, o Danas Karapetjanas realizacijos smūgiu pridėjo dar 2 taškus ir rezultatas tampa 32-17, vilniečių naudai. 70 min. Martynas Maslianikas po neapdairaus perdavimo perėmė varžovo mestą kamuolį ir varžovus privertė žvilgsniu palydėti jo nubėgimą į įskaitinį plotą, kur pelnė 5 taškus, o Danas Karapetjanas realizavo dar 2 taškus. Rungtynių rezultatas tampa 39-17 vilniečių naudai, tai Vilniaus komandai buvo paskutinieji pelnyti taškai šiose rungtynėse. 73 ir 76 min. vilniečiai gavo geltonas korteles ir aikštėje liko žaisti trylika žaidėjų, o varžovas 77 min., pasinaudojęs vilniečių mažuma, pelnė prispaudimą bei realizavo dar 2 taškus, rezultatas tapo 39-24.

Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Vilius Kucinas

Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Vilius Kucinas

Varžybos laimėtos rezultatu 39-24 (pirmas kėlinys 15-17, jungtinės komandos naudai), „VRA-Tomosta“ šventė pergalę. VRA vyrų komanda dabar yra pirmoje vietoje, nes laimėjo abejas rungtynes ir antrosiose rungtynėse dar gavo papildomai 1 bonuso tašką. Po šios pergalės „VRA-Tomosta“  komanda iš ketvirtos vietos pakilo į pirmą vietą ir po dvejų rungtynių surinko 9 taškus bei turnyro lentelėje tapo lyderiais. Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Vilius Kucinas.

Rungtynes treneris V. Valys vertina dvejopai, nes komanda pradžioje nesugebėjo susikaupti žaidimui. Mane varė iš proto, kad komanda nedarė tai, ko jie mokėsi treniruočių metu, – klabėjo treneris. Po pertraukos žaidimas pasikeitė ir viskas atsistojo į savo vietas, bet likus 15 min. iki antro kėlinio pabaigos prasidėjo vėl tas pats, žaidėjai pamatė, kad žaidimas beveik laimėtas, skirtumas padarytas ir vėl leido sau piktnaudžiauti bei žaisti savaip, todėl prasidėjo klaidos aikštelėje: tai komanda prarasdavo savo žaidėjų palaikymą, tai kamuolį, o tai trukdė geram žaidimui, – komentavo treneris.

Po rungtynių bendra nuotrauka

Po rungtynių bendra nuotrauka

Pirmas rungtynes debiutavo Julius Valacka, nors teko jį statyti į neįprastą poziciją, nes iš aikštelės buvo išvaryti du komandos žaidėjai, – kalbėjo V. Valys. Pirmas blynas neprisvilo ir tikiuosi, kad jis gaus vis daugiau minučių žaisti pagrindinėje sudėtyje. Užribio rikiuotėje puikiai dirbo regbio veteranas Vilius Kucinas, kuris susirinko visus varžovo pramestus kamuolius. Labai smagu, kad ir toliau puikiai žaidė Domantas Stravinskas, labai noriu jį pagirti už puikų darbą organizuojant atakas bei puikų darbą gynyboje, – džiaugėsi treneris.

Ateinantį šeštadienį Vilniuje vyks pačios svarbiausios rungtynės, kur „VRA-Tomosta“ susitiks su Šiaulių „Baltrex-ŠPRC“ komanda. Kviečiame visus vilniečius atvykti ir palaikyti savo komandą. Bus geras oras ir kietas bei gražus žaidimas. Rungtynių pradžia 14 val. Varžybos vyks Vingio parko regbio stadione.