Vyrų komandos pergalė
Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda

Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ laukė gegužė 29 d. ir intensyviai, kartu su treneriu V. Valiu, jai ruošėsi. Vingio parke vyko 2021 m. Lietuvos regbio federacijos R-15 „Mažosios“ taurės čempionato pirmosios rungtynės. Čempionate dalyvauja 5 komandos: Vilniaus „VRA-Tomosta“, Vilniaus „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Šiauliai-Apsaga“, Šiaulių „Baltrex-ŠPRC“ ir jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas“. Šių rungtynių varžovai buvo Vilniaus  regbio komanda „Geležinis vilkas“.

„VRA-Tomosta“ komanda rungtynes pradėjo energingai nusiteikę, varžybos apie 20 min. vyko apylygiai, žaidimas visą laiką vyko aikštės viduryje, bet „VRA-Tomosta“ po truputį perėmė žaidimą ir pradėjo daugiau žaisti varžovų aikštelės pusėje. Jau pirmo kėlinio 5 min. Mantas Butkevičius realizavo baudos smūgį ir pelnė 3 taškus. 20 min.

Tomas Grigaitis padarė prispaudimą ir komandai pelnė 5 taškus

Tomas Grigaitis padarė prispaudimą, pelnydamas komandai dar 5 taškus. 23 min. varžovas realizavo baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatą sušvelnino 8-3. Tuo metu Mantas Butkevičius patyrė traumą ir nebegalėjo tęsti rungtynių. Treneriui V. Valiui teko perskirstyti žaidėjų pozicijas. 28 min. Domantas Stravinskas atliko prispaudimą, pelnydamas 5 taškus, rungtynių rezultatas 13-3. „VRA-Tomosta“ komanda 31 min. gavo techninį prispaudimą ir varžovas sumažino rezultato skirtumą, o 37 min. išsiveržė į priekį rezultatu 13-15. Bet „VRA-Tomosta“ komanda po 3 minučių rezultatą vėl persvėrė į savo pusę. Aurimas Streckis nuo pusės aikštės atliko prasiveržimą ir komandai pelnė 5 taškus. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 20-15 „VRA-Tomosta“ komandos naudai.

Su kamuoliu atakuoja Domas Kungys

Jau antro kėlinio pradžioje, 2 min. Domas Kungys realizavo baudos smūgį ir mūsų komandai pelnė 3 taškus. Deja, VRA komanda 54 min. gavo antrą geltoną kortelę, o netrukus kojos traumą gavo Domas Kungys. Iškritus iš žaidimo keliems pagrindiniams žaidėjams, buvo sunku tęsti taktinį žaidimą, bet stipriai pagelbėjo atsarginiai žaidėjai, kurie puikiai žaidė aikštelėje. Komandos žaidimas išsiderino, bet tai nesutrukdė iškovoti pergalę. Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Vilniaus „Geležinis vilkas“ rungtynės baigėsi rezultatu 23-18 (pirmas kėlinys 20-15, VRA naudai). Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Domantas Stravinskas.

Neteisėtu vaiksmu varžovai sulaikė Domantą Stravinską

Treneris V. Valys džiaugėsi, kad komanda atsakingai ruošėsi rungtynės, nors oro sąlygos stadione nelepino ir teko treniruotes daryti skirtingose vietose. Matau gerėjančią ir stiprėjančią vyrų komandą, – kalbėjo treneris. Didelis įnašas yra ir Vitalijaus Afanasjevo, fizinio pasirengimo trenerio.

Vilniaus „VRA-Tomosta“ komanda žaidė tik pirmąsias rungtynes. Komanda dabar yra ketvirtoje vietoje, kol kas be bonuso taškų. Kitos čempionato komandos sužaidė po dvejas rungtynes ir gavo papildomai bonuso taškų. Birželio 5 d. Vilniaus „VRA-Tomosta“ komanda vyksta į Klaipėdą, žais antrąsias rungtynes, rungtynių varžovai – jungtinė Klaipėdos ir Plungės komanda „Kuršiai-Perkūnas.