Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda pagerino praeitų metų R7 rezultatą
Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda R7 čempionate iškovojo V vietą

Gegužė 1 d. vyrų komanda, kartu su treneriu V. Valiu vyko į Šiaulius, kur vyko 2021 m. Lietuvos regbio federacijos R-7 čempionatas, III – etapas. Iš viso registravosi 7 komandos: Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių  RK „Tauras“-„Citma“ (Šiaulių „Citma-Kalvis-Jupoja“), Kauno „Žalgiris“ (Kauno „Ąžuolas“), Šiaulių „Vairas-Kalvis“ (Šiaulių „Vairas-Jupoja-Citma“), Vilniaus „VRA-Tomosta“, Šiaulių RK „Šiauliai“, Šiaulių „Baltrex-PRC“ (Šiaulių Baltrex-Dubleriai). Tačiau žaidė tik šešios komandos, nes dėl Covid-19 susirgimo atvejo komandoje, Kauno komanda negalėjo dalyvauti varžybose ir buvo nuimta nuo čempionato varžybų.

Šešios komandos buvo paskirstytus į dvi grupes po trys komandas. A-grupėje žaidė: Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Šiaulių „Vairas-Kalvis“ (Šiaulių „Vairas-Jupoja-Citma“) ir Vilniaus „VRA-Tomosta“. B-grupėje žaidė: Šiaulių  RK „Tauras“-„Citma“ (Šiaulių „Citma-Kalvis-Jupoja“), Šiaulių RK „Šiauliai“ ir Šiaulių „Baltrex-PRC“ (Šiaulių Baltrex-Dubleriai).

Pirmąsias rungtynes „VRA-Tomosta“ žaidė su Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ komanda. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 46-0 (pirmas kėlinys 19-0). Komandai nepavyko pelnyti nei vieno taško. Antrosios rungtynės vyko su Šiaulių „Vairas-Jupoja-Citma“ komanda. Rungtynes pralaimėto rezultatu 38-7 (pirmas kėlinys 12-7). „VRA-Tomosta“ komandai 7 taškus pelnė Mantas Butkevičius. Savo grupėje VRA komanda užėmėme III vietą ir liko žaisti dėl 5-6 vietų. Trečias rungtynes vilniečiai žaidė su Šiaulių komanda „Baltrex-Dubleriai“. Rungtynes laimėjo rezultatu 17-12 (pirmas kėlinys 12-12). Komandai taškus pelnė: Mantas Butkevičius – 7 taškai, Julius Melnikas ir Domantas Stravinskas po 5 taškus.

Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Domantas Stravinskas

Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda pagerino praeitų metų rezultatą, nes 2020 metais buvo iškovota šešta vieta, tad šiais metais Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda kilstelėjo vienu laipteliu aukštyn ir tarp stipriausių Lietuvos komandos iškovojo V vietą. Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Domantas Stravinskas.

Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda praėjusį šeštadienį žaidė antroje grupėje ir užėmė pirmą vietą bei iškovojo taisę varžytis tarp stipriausių Lietuvos komandų trečiame etape. Antrasis etapas davė mums daug naudos, nes komanda po žiemos neturėjo R7 rungtynių ir tai buvo mums didelis išbandymas prasižaisti bei patekti į trečiąjį etapą.

Trečiame etape burtai lėmė, kad vilniečių komanda žais vienoje grupėje su finalininkais, dviem stipriausiomis Lietuvos regbio komandos, tad buvo mažai šansų kovoti dėl patekimo į pusfinalį, – kalbėjo komandos treneris V. Valys. Tačiau komanda nenuleido rankų ir ėjo kovoti nusiteikę pasipriešinti varžovams. Rungtynes pradėjome ryžtingai, bet varžovų patirtis parodė, kad jie visą galvą yra aukštesni ir sunku bus kovoti dėl pergalės. Antras rungtynes vilniečiai dar priešinosi, pirmas kėlinys baigėsi 7-12, bet pertraukos metu nesprendė, kad pasaugos pagrindinius žaidėjus, taupant jėgas lemiamoms rungtynėms, leis žaisti kitiems žaidėjams. Trečios rungtynės buvo sunkios, buvo nemažai klaidų gynyboje ir puolime, kurias išnaudojo varžovas, bet komandai pavyko išlikti budriems, rezultatas buvo išlygintas. Po pertraukos vėl teko kovoti rimtai nusiteikus, o komandos žaidėjas J. Melnikas pelnė lemiamus ir paskutinius taškus „VRA-Tomosta“ komandai. Rungtynės buvo sunkios, atėmė daug jėgų, bet sunki kova dėl pergalė buvo išsaugota. V. Valys giria priešininkų komandą „Baltrex-Dubleriai“ ir dėkoja už garbingą kovą.

Taip pat treneris V. Valys dėkoja vyrų komandai už kovingumą ir atsidavimą per visas rungtynes, fizinio pasirengimo treneriai Vitalijui ir žaidėjams, kurie negalėjo dalyvauti varžybose, tačiau atvyko palaikyti komandos sunkiose varžybose.