Vilniaus regbio akademijos savaitgalis Kapčiamiestyje, pergalė draugiškose varžybose Balstogėje ir naujo vyrų komandos kapitono paskyrimas.

DSC07146Kovo 19d. Vilniaus regbio akademijos vyrų komanda ir bendruomenės nariai išvyko į Balstogę sužaisti draugiškas varžybas su vietos „Rugby Bialystok“ klubu.

Šeštadienį 15:00 visiems susirinkus pajudėjome link pirmosios šios kelionės stotelės – Kapčiamiesčio. Atvykus į vietą mūsų jau laukė tradiciniai dzūkų patiekalai. Pasistiprinę sriuba bei ant kopūstų lapų keptais blynais žaidėjai ir bendruomenės nariai turėjo laisvo laiko, per kurį pasivaikščiojo ir susipažino su vietove ir gilias tradicijas turinčiu miesteliu.

19:00 prasidėjo vyrų komandos susirinkimas. Susirinkimo metu buvo aptarti 2022 metų sezono tikslai, kiekvienas žaidėjas išsakė savo nuomonę ir pastebėjimus, o susirinkimo pabaigoje įvyko 2022 metų sezono kapitono rinkimai. Šį sezoną „VRA-Tomosta“ komandos kapitonu pirmą kartą išrinktas vienas iš klubo lyderiu – Domantas Stravinskas.

"VRA-Tomosta" naujasis kapitonas - Domantas Stravinskas.

„VRA-Tomosta“ naujasis kapitonas – Domantas Stravinskas.

Žaidėjai parodė pasitikėjimą šiuo jaunų ir perspektyvių VRA klubo auklėtinių ir patikėjo Domantui žaidėjų atstovavimą tiek aikštelėje tiek ir už aikštės ribų. Ilgametis klubo kapitonas Augustinas Terleckas toli nuo savo pareigų nepabėgo ir tapo antruoju klubo kapitonu, bei tvirtu Domanto ramsčiu. Klubo bendruomenė ir administracija palaikė tokį žaidėjų sprendimą ir džiaugėsi, jog ir jaunieji klubo žaidėjai turi galimybę pratintis prie atsakomybių, bei aukštesnių pareigų.

Po susirinkimo visų išvykos dalyvių laukė paruošta pirtis ir kubilas. Žaidėjai gavo progą šiek tiek atsipalaiduoti prieš rytojaus varžybas ir pabūti kartu. Po maudynių akademikai susirinko stebėti SIX NATIONS varžybų Prancūzija – Anglija, o po jų skubėjo ilsėtis, nes ryte laukė kelionė į svarbiausią šio savaitgalio tikslą – Balstogę.

Anksti ryte pabudę akademikai papusryčiavo ir išvyko į varžybas. Po dviejų valandų kelionės buvo pasiektas Balstogės stadionas. Nustebino kiek įvairių sporto klubų ir bendruomenių gali pritraukti puiki sporto bazių infrastruktūra bei sąlygos. Stadionu dalinasi įvairių amžiaus grupių vyrų ir moterų futbolo, regbio bei amerikietiško futbolo komandos. Nors aikštė ir nėra natūralios vejos, bet yra tikrai geros būklės ir žaisti regbį ant jos yra patogu.

Geriausias rungtynių žaidėjas - Kiril Sobolevskij.

Geriausias rungtynių žaidėjas – Kiril Sobolevskij.

Nors „VRA-Tomosta“ vyrų komandą ir neturėjo pakankamai varžybų šiais metais, tačiau pavyko pasiekti pergalę išvykoje ir taip susikurti sau šventę. „Rugby Bialystok“ pripažino „VRA-Tomosta“ vyrų pranašumą 12:17. Geriausiu žaidėju pripažintas – Kiril Sobolevskij, o geriausiu Gralla Premium komandos gynėju – Augustinas Terleckas.

„Jau prieš gerą mėnesį sutarėme su Lenkijos „Rugby Białystok“ komanda sužaisti kontrolines rungtynes, nes jau kitą savaitę Lenkijos komanda pradeda savo čempionatą ir tai jiems buvo svarbu pamatyti savo komandos žaidimą. Mūsų komandos tikslas, kad po žiemos fizinio pasirengimo daugiau pradėtume dirbti su kamuoliais ir žaistume kontrolines rungtynes, nes žiemos metu mažai turime galimybių tai daryti.

Rungtynių pradžioje turėjome iniciatyvos ir galėjome pelnyti taškų, bet dėl techninių klaidų nepavykdavo užbaigti rezultatyviai atakas. 31 min. Artūras Miežys sugebėjo prakirsti varžovų gynybos liniją ir pelnyti penkis tašku, o Mantas Butkevičius sėkmingai realizavo realizacijos smūgį ir taip pridėjo dar du taškus, tad rezultatas tapo 0-7 mūsų komandos naudai, bet taip ir baigėsi pirmasis kėlinys.

Geriausias "Gralla Premium" rungtynių gynėjas - Augustinas Terleckas.

Geriausias „Gralla Premium“ rungtynių gynėjas – Augustinas Terleckas.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovas jau 2 min. sugebėjo rezultatą sušvelninti ir pelnyti prispaudimą, pelnyti penkis taškus ir rezultatas sušvelninamas iki 5-7, Vilniaus komandos naudai. Mūsų komanda greitai sugebėjo rezultatą atstatyti ir jau po pradinio smūgio atkovoję kamuolį bei 5 min. Kirilas Sobolevskis pelnė po atvirų grumtynių penkis taškus, Manto Butkevičiaus realizacijos smūgis nebuvo sėkmingas, tad rezultatas liko 5-12. 26 min. varžovui vėl pavyksta pelnyti 5 taškus ir šį kartą sėkmingai realizuoti realizacijos smūgį, tad rezultatas tampa lygus 12-12. Po penkių minučių, po gražios atakos Vilniaus komandai pavyksta 31 min. užbaigti rezultatyviai ir kamuolį krašte prispaudė Aurimas Streckis bei pelnė penkis taškus, Manto Butkevičiaus realizacijos smūgis nebuvo sėkmingas, tad rezultatas tampa 12-17 ir jis iki rungtynių pabaigos nebesikeičią, tad Vilniaus regbio akademijos komanda pasiekė pergalę.

Komandai dar sunku žaisti geras rungtynes, nes tik pradedame dirbti su kamuoliais ir žaisti kontrolines rungtynes. Komanda yra pasiilgusi rungtynių ir tai rodė jų kovingumas aikštelėje, jie tikrai kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir stengėsi laimėti kiekvieną aikštelės plotą. Noriu visiems savo žaidėjams padėkoti už kovingumą, rėmėjams už sudarytas sąlygas ir tikimės su šiuo klubu toliau bendradarbiauti žaidžiant kontrolines rungtynes, tad dabar jų laukiame atvykstančius į Vilnių.“ – rungtynes komentavo vyr. treneris Vidmantas Valys.

VRA kapitonas padėkojo „Rugby Bialystok“ komandai

VRA kapitonas padėkojo „Rugby Bialystok“ komandai

Po rungtynių komandos susirinko į trečiąjį kėlinį kur valgė picas, aptarė rungtynes ir tolimesnį klubu bendradarbiavimą. „Rugby Bialystok“ klubo vadovybė pažadėjo atvykti į Vilnių ir atsirevanšuoti, tad tęsime bendravimą ir lauksime svečių Vilniuje.

Trečiajam kėliniui pasibaigus išvykome į Vilnių, pakeliui sustodami paragauti tradicinės lenkiškos „fliaki“ sriubos ir aptarti viso savaitgalio. Žaidėjai džiaugėsi klubo sudarytomis sąlygomis išvykti į išvykos varžybas, klubo administracija, bendruomenė ir rėmėjai džiaugėsi komandos žaidimų ir tai, jog viskas praėjo sklandžiai. Dėkojame rėmėjams už pasitikėjimą ir žaidėjams už kovingumą. Tikimės ir ateityje palaikyti aukštą žaidėjų moralę bei motyvaciją, taip siekiant aukščiausių sportinių tikslų Lietuvos ir užsienio čempionatuose.

Daugiau nuotraukų.