Viešoji įstaiga „Vilniaus regbio akademija“ organizavo vaikų rudens kraštotyrinę stovyklą, kurią dalinai finansavo Vilniaus miesto savivaldybė. Su vaikais dirbo kompetentingi regbio akademijos treneriai. Iš viso dalyvavo 30 mokyklinio amžiaus vaikų, kurie dalyvavo skirtingose veiklose. Veiklos vaikams vyko du savaitgalius. Kurių metu jie ir žaidė, ir aplankė gražias vietoves, nebuvo pamirštas ir sportas.
Pirmoji stovyklos diena, lapkričio 21 d., buvo paskirta pažintinei ekskursijai. Visi susėdo į didelį autobusą, kad galėtų susėsti saugiai po vieną ir laikytis saugaus atstumo. Kelionė buvo su pertraukomis, stovyklautojai vis sustodavo ir aplankydavo gražų Lietuvos kampelį. Pirmasis sustojimais buvo Trakai. Vaikai aplankė Trakų pilį. Trakų plis gotikinė pilis Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva XIV a. II pusėje. XV a. ši pilis buvo viena iš LDK valdovų rezidencija. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Pasivaikščiojo po Trakus. Apžiūrėję Lietuvos istorijai svarbias vietas, stovyklautojai toliau traukė į Aukštadvario seniūniją, kur apsilankė Velnio duobėje. Ne maža grupė vaikų šioje vietoje buvo pirmą kartą. Velnio duobė – tai legendomis ir padavimais apipinta Lietuvos duobių „karalienė“. Ji paskelbta ne tik Lietuvos Respublikos geologiniu gamtos paminklu, bet ir vienu iš 100 lankomiausių Europos gamtos paminklų. Beje, Velnio duobė, yra ypatinga mitologinė sakralinė vieta. Piltuvo formos Velnio duobė – pati giliausia, apie 40 metrų gylio. Pasivaikščioję po piliakalnius ir giliausią duobę, stovyklautojai važiavo link Prienų, kur aplankė Lepelionių piliakalnį. Lepelionių piliakalnis tai vieta, kuri dar dažniausiai vadinama Napoleono kepure. Pasak legendos sakoma, kad Napoleonas jojo Marijampolės link. Pakilęs vėjo šuoras nubloškė karvedžio kepurę šalikelėn. Šaunūs prancūzų kariai ją sugriebė, tačiau išdidusis karvedys sustojo ir, pažvelgęs į žemėlapį, įsakė kariams ant vieškelio krašto palaidoti jo kepurę. Žemės
kareiviai sėmė šalmais. Taip išaugo kalnelis, žymintis kelio vidurį tarp Paryžiaus ir Maskvos. Aplankę ne vieną gražų kampelį, pilni įspūdžių, vakarop stovyklautojai saugiai grįžo į Vilnių.
Sekmadienis vaikams buvo daug ramesni, bet gerų įspūdžių netruko. Visą dieną vaikai nuo ryto stovyklavo Vingio parko regbio stadione. Nuo ryto pasimankštinę, vaikai kepė blynus lauko virtuvėlėje. Vėliau, pasiskirstę komandomis, ieškojo lobio, kuris buvo paslėptas Vingio parke. Po pietų vaikai kibo į talką, draugiškai pasiskirstę teritoriją, stovyklautojai surengė talką. Po kurios pasistiprino skaniais užkandžiais.
Savaitgalį (lapkričio 28-29 d. d.) regbio akademija organizavo vaikų rudens stovyklos antrąjį etapą. Visi dalyviai į stovyklą vyko su užsakytu arba savo transportu. Dalyviai dėl COVID-19 pandemijos privalo turėti veido apsaugos kaukes, šiltus drabužius ir laikytis tam tikrų saugumo taisyklių. Vaikų rudens stovyklos sportiškasis savaitgalis vyko sveikatingumo centre „4active“ (Medininkų g. 5, Motiejiškių km., Vilniaus raj.).
Šeštadienį (lapkričio 28 d.) visi stovyklautojai 10 val. ryto atvyko į stovyklos vietą, susipažino su sveikatingumo centru, aptarė sveikatos ir saugumo klausimus. Po susipažinimo vyko pirmoji paskaita „Judėjimas, kaip gyvenimo forma, gydo, sąmoningas maitinimas, streso supratimas ir valdymas bei kritinis tikėjimas“. Po to vyko lauko treniruotė, kuri buvo skirta: greitumo vystymo pagrindai ir raumenų parengimas, greičio kontrolė, įvairūs pratimai. Vyresni dalyviai išbandė bėgimą su parašiutu. Po treniruotės visų stovyklautojų laukė skanūs ir sotūs pietūs. Vėliau buvo suorganizuotos veiklos: aktyvios (tenisas, stalo futbolas, kas su „Rijo“ šuniuku ar kate) ir pasyvios (stalo žaidimai, knygos skaitymas).
Vakarop stovyklautojams buvo antroji paskaita – pokalbis su sporto specialistu Žilvinu. Jis kalbėjo apie motyvaciją sporte, „kaip nesustoti siekti rezultatų?“, „kaip reikia teisingai kvėpuoti sportuojant?“ Visi stovyklautojai galėjo praktiškai išbandyti ir pasimokyti teisingai kvėpuoti sportuojant.
Po paskaitos vyko pasirengimas vidaus treniruotei ir pirmas iššūkis bei išbandymas. Dalyviai į sporto salę turėjo eiti per lauką basomis ir be kojinių. Tikras išbandymas ir egzaminas pavyko. Nors kelias buvo akmenuotas, vaikams teko ne tik grūdinimasis kojoms, bet ir geras masažas. Prieš treniruotę visi dalyviai turėjo išgerti vandens ir pasiruošti sekančiai treniruotei. Pradžioje atliko pramankštą ir pradėjo kvėpavimo treniruotę. Po kvėpavimo treniruotės stovyklautojai ruošėsi antram išbandymui. Daugumai stovyklautojų tai buvo pirmas kartas. Visi dalyviai turėjo basomis nueiti iki tvenkinio ir įbristi, pagal galimybes, į vėsų rudens vandenį. Išbandymas pavyko, nes nei vienas nepabūgo ir įlindo. Kai kurie drąsuoliai išdrįso net iki juosmens, o patys drąsiausi įbrido iki pečių ir dvi minutes išbuvo vandenyje bei darė gilius kvėpavimo pratimus, kuriuos ką tik po paskaitos išbandė ir praktiškai. Po grūdinimosi treniruotės vis turėjo laisvo laiko. Po vakarienės vaikai stovyklos teritorijoje žaidė slėpynėmis. Vakaro staigmena, po šalto grūdinimosi vandeniu, buvo karšta pirtis. Pasikaitinę pirtį, norintys galėjo atsivėsinti šaltame tvenkinyje. Vakare, konferencijų salėje, stovyklautojai žaidė įvairius muzikinius žaidimus. Vėlų vakarą atėjo metas poilsiui, tad visi išsiskirstė po savo kambarius ir ėjo miegoti.
Sekmadienio rytas išaušo anksti, visi dalyviai buvo pakelti 8 val. ryto. Ryte basomis visi ėjo per lauką į treniruočių salę, kur vyko rytinė treniruotė, kurioje atliko rytinės mankštos pratimus. Po treniruotės visų laukė dar vienas išbandymas. visiems teko basomis eiti iki tvenkinio ir išbūti dvi minutes lediniame vandenyje. Šį iššūkį kiekvienas galėjo priimti individualiai. Niekas dalyvių nevertė tai daryti. Po rytinės treniruotės visų laukė karšti pusryčiai. Po pusryčių stovyklautojams vyko paskaita, dalyviai turėjo ant lapo surašyti, ką žino apie bėgimo techniką (į ką reikia daugiausiai atkreipti dėmesį, surašyti smulkias detalias,) ir apie stovyklos treniruotes, turėjo papasakoti savo istoriją ir patirtus stovyklos įspūdžius. Po paskaitos atsisveikinome su Žilvinu, padarėme bendrą nuotrauką ir ruošėmės treniruotei su stovyklos treneriu Vidmantu. Šį kartą treniruotė jau vyko intensyvi ir nebuvo lengva. Kiekvienas dalyvis turėjo atkartoti ir spėti pagal skaičiavimą teisingai ir tiksliai atlikti rodomus pratimus. Po pietų ir šiek tiek laisvalaikio, vaikų dar laukė paskutinioji paskaita bei linksmoji treniruočių dalis. Pradžioje vyko paskaita apie sveiką maitinimą sportininko dienotvarkėje, praktinis pritaikymas ir pabaigos diskusija apie sportininko dienotvarkės sudarymą ir laikymąsi. Pirmojoje treniruočių dalyje vaikai mokėsi pagal video. Reikėjo atkartoti pratimus, kuriuos turėjo stebėti, o vėliau pakartoti. Antrojoje dalyje visi stovyklautojai pasiskirstė į penkias grupes. Daina (Pasaulio futbolo čempionatui sukurta daina) ir muzika visiems dalyviams buvo žinoma, bet šokį matė pirmą kartą, tad teko viską atkartoti ir kuo tiksliau tai padaryti, nes po visų pasirodymų buvo vertinami visi grupių pasirodymai. Visos grupės linksmai ir puikiai pasirodė. Nugalėtojai įsiamžino ir padarė bendrą nuotrauką. Po visų paskaitų, treniruočių ir išbandymų, dalyviai vakarop susidėjo daiktus, atsisveikino su dėstytojais ir grįžo namo pilni įspūdžių. Už puikų ir sportišką savaitgalį, įdomias paskaitas, praktines treniruotes, stovyklautojai dėkoja 4active sveikatingumo centrui.