Triuškinantis savaitgalis

Deja, antrasis Šešių nacijų savaitgalis smarkiai nusileido pirmajam. Trūko įtampos, lygiavertės kovos, o kartais tiesiog profesionalumo. Nugalėtojai laimėjo pelnytai ir nepersistengdami, o pralaimėtojai nusipelnė skaudžios pamokos.

Cian Healy celebrates as Chris Henry scores a try 8/2/2014Labiausiai visus nustebinti turėjo klaikus Velso pasirodymas Dubline. Dvikovoje su Airija praėjusių metų čempionai pralaimėjo net 26-3. Taip jie lyg ir įrodė, kad prieš savaitę prastai sužaistos rungtynės su Italija nebuvo atsitiktinumas. Gal tikrai masinė žaidėjų migracija į Prancūziją neigiamai paveikė Velso regbį?

Nuo pirmųjų minučių Airija atrodė stipresnė. Šeimininkai puikiai neutralizavo pavojingąjį valų vėjerį ir išnaudojo savo persvarą grumtynėse. Jau per pirmąjį kėlinį airiai sukaupė 13 taškų persvarą, o antroje rungtynių pusėje pridėjo dar tiek pat. Žeminimą pelnė ūsas Chris Henry ir Paddy Jackson. Daug lėmė keturios taiklios Jonathan Sexton baudos.

England team with the Calcutta Cup after the game 8/2/2014Šeštadienio vakaro susitikimas dėl Kalkutos taurės tarp Škotijos ir Anglijos buvo tiesiog iki skausmo liūdinantis. Škotams eilinį kartą pritrūko elementariausių įgūdžių ir susikaupimo. Puolime šeimininkai išvis buvo bedančiai. Anglai šiuo atveju irgi nepersistengė ir išskyrus keletą gražių prasiveržimų, naudojosi jiems suteiktomis progomis. Galutinis rezultatas sausesnis nei Edinburgo oras 0-20.

Garibaldis savo tautiečiais šįkart tikrai negali didžiuotis. Kovodami dėl nacionalinio didvyrio garbei pavadintos taurės italai Paryžiuje prisidarė gėdos, paguodos žeminimą pelnyti tik baigiantis rungtynėms. Prancūzų pergalė 30-10.

Žinant pastarųjų kelerių metų istoriją buvo galima laukti itališko siurprizo. Deja, siurprizas baigėsi praėjus pusei pirmojo kėlinio, kai prancūzai pradėjo tolti baudos smūgiais. Antrojo kėlinio pradžia Italijai buvo itin skaudi. Per dešimt minučių prancūzai Louis Picamoles, Wesley Fofana ir Hugo Bonneval užnešė tris žeminimus, visiškai sugniuždydami savo svečius. Po tokio taiklaus smūgio italai, kad ir kontroliuodami kamuolį bei teritoriją, nebesugebėjo atsitiesti.

Wesley Fofana scores his side's second try 9/2/2014Trečiasis Šešių nacijų turas po dviejų savaičių. Jis prasidės viena diena anksčiau nei įprastai. Penktadienį 22:00 Kardife susitiks Velsas ir Prancūzija. Mėlynieji jau žengė pirmus tvirtus žingsnius čempionų vardo link ir nebeturi kur dairytis. Velsui – pats metas prabusti!

Šeštadienį 15:30 susitiks Italija ir Škotija. Šiame susitikime turėtų paaiškėti, kas šiemet srėbs „mediniu” pralaimėtojų šaukštu. Regbio savaitgalį vakarinėmis rungtynėmis Londone 18:00 užbaigs Anglija ir Airija. Laimėję rungtynes naujieji favoritai airiai gali stipriai priartėti prie čempionų titulo.