Čempionai spręsis paskutiniame ture

2013-03-10 Nr-1Velsas laimėjo rungtynes Škotijoje rezultatu 18-28 ir taip užsitikrino galimybę dėl nugalėtojų vardo kitą šeštadienį namuose susigrumti su Anglija. Šio savaitgalio susitikime tikrai trūko atviro ir gražaus žaidimo – buvo pagerintas baudomis surinktų taškų rekordas. Škotas grumtynių saugas Craig Laidlaw pataikė šešias baudos, o valas Leigh Halfpenny – net septynias. Vienintelį žeminimą primojo kėlinio viduryje pelnė Velso grumtynių stulpas Richard Hibbard, kuris tiesiog savo svoriu iš arti prakirto ištampytą Škotijos gynybą.

2013-03-10 Nr-2Prasčiausių šio turnyro komandų, Airijos ir Prancūzijos, akistata baigėsi lygiosiomis 13-13. Abi rinktinės nespindėjo ir nors per pirmą kėlinį Airija sugebėjo susikrauti dešimties taškų persvarą, per antrąjį tą persvarą tiesiog iššvaistė. Jau vienuoliktą rungtynių minutę airiai gražiai sužaidė užribio rikiuotėje ir suformavę molą įspūdingai prasistūmė pro prancūzų gynybą. Molo uodegoje stovėjęs kapitonas Jamie Heaslip žemino. Realizaciją ir dar dvejas baudas pirmame kėlinyje pataikė tik antras tarptautines rungtynes savo karjeroje žaidęs Paddy Jackson. Prancūzija, lyg erzindama namų sirgalius, pergalę iš Airijos atėmė tik 74-tą minutę. Grumtynių aštuntas Louis Picamoles greitai įsižaidė baudą, skirtą visai prie pat airių vartų linijos, ir šiek tiek pasimuistęs sugebėjo prispausti kamuolį varžovų įskaitiniame plote. Frederic Michalak realizavo ir išlygino rezultatą.

2013-03-11 Nr-3Italija pralaimėjo išvykoje Anglijos rinktinei 18-11, bet svečiams trūko labai nedaug iki pergalės. Italai dominavo antrajame kėlinyje ir jei ne kvailomis baudomis atiduoti aštuonioliką taškų, galutinis rezultatas galėjo būti visai kitoks. Svečiai kietai gynėsi nuo pat pirmųjų minučių ir anglams sunkiai sekėsi kurti atakas. Italus labai uždegė epizodas, kuriame pavyko sutrukdyti anglų saugui Toby Flood prispausti kamuolį įskaitiniame plote. Deja, tas pats Flood vien pirmame kėlinyje baudomis surinko dvyliką taškų. Italijai tris taškus pelnė saugas Luciano Orquera.

Antrajame kėlinyje labai rezultatyvios buvo pirmosios dešimt minučių. Rinktinės apsikeitė taikliais baudos smūgiais, o po itin prasto Anglijos grumtynių saugo Danny Care smūgio koja italai kontratakavo ir žeminimą įskaitinio ploto kampe pelnė svečių gynėjas Luke McLean. Orquera nesugebėjo realizuoti iš sudėtingos padėties. Vis dėl to šie taškai priartino svečių rinktinę prie varžovų ir jie jau nebeatlėgo. Anglai, savo ruožtu, puolime buvo labai nekūrybingi, bet pasinaudojo viena turėta proga ir 60-tą minutę baudos smūgiu skirtumą padidino. Italijos puolimas iki paskutinės minutės ėjo stipriomis bangomis, bet dėl šiai rinktinei būdingų techninių klaidų spaudimas nevirto taškais.