Sostinių turnyras Paryžiuje

2013-09-18 affiche_TdesC_2013Šiandien jaunučiai išvyksta į prestižinį „Sostinių turnyrą”. Tai kas antrus metus vykstančios geriausių viso pasaulio jaunučių komandų varžybos ir visai pelnytai, kad į jas vyksta būtent akademikai, ką tik užsitikrinę čempionų vardus tiek Lietuvos pirmenybėse, tiek regbio-7 lygoje. Šiųmetinis turnyras bus šeštasis istorijoje ir antrasis, kuriame dalyvauja vilniečiai. Prieš porą metų dalyvavusi komanda ten užėmė aštuntą vietą. Tikimės, kad dabartinei kartai pavyks šį pasiekimą pagerinti.

Šiųmetinių varžybų formatas šiek tiek pakitęs. Visų pirma komandos žais tikrą regbį-7, o ne tarpinę regbio atmainą, kaip buvo anksčiau. Pats turnyras irgi bus ilgesnis, vietoj vienos dienos – dvi. Akademijos varžovai paaiškės per burtų traukimą penktadienio vakarą Paryžiaus merijoje. Pirmame etape jų bus trys.

Mes patekome į vieną krepšelį su Heidelbergu, Tbilisiu ir Bukareštu, todėl galime džiaugtis, kad iš pat pradžių nereikės žaisti su perbrendusiais pietų europiečiais. Aišku, lengva tikrai nebus, nes kiti varžovai tik dar techniškesni ir grėsmingesni. Jau pogrupyje gali tekti kautis su bendraamžiais iš Dublino, Paryžiaus, Tulūzos, Buenos Airių, Keip Tauno ar Sidnėjaus.

Vaiku cempionatas 015Žinoma, „Sostinių turnyras” nėra vien tik regbio rungtynės, o kartu ir išsami kultūrinė programa. Labai gerai, kad akademikai atskrenda ketvirtadienį iš vakaro, nes kitu atveju liktų mažai laiko net patį Paryžių apžiūrėti ir į Eifelio bokštą įkopti. Penktadienį pavakarę laukia priėmimas merijoje, o kiek vėliau – naktinis kruizas Senos upe. Čia iš anksto bus galima pažinti varžovus. Praėjusį kartą įspūdingai siautėjo argentiniečiai, visą laivą užlieję savo dainomis. Akademikai tą kartą savo dainavimu irgi nustebino!

Šeštadienio popietę, po dalies rungtynių, komandų laukia dar viena puiki pramoga. Jie galės stebėti Prancūzijos regbio čempionato rungtynes tarp Paryžiaus Racing Métro ir Bordo Begles. Deja, pastarųjų gretose nebepamatysime Lietuvos rinktinės kapitono Karolio Navicko, kuris vasarą persikraustė į Sibirą.

Akademikai į Vilnių grįš pirmadienio vakare 18:40. Įsidėmėkite šį laiką, nes gali reikėti ne vieną ąžuolo vainiką spėti nupinti!