Rugsėjo mėnesį grįžo Lietuvos vaikų ir jaunimo regbio čempionatai
"VRA" jaunučių B komanda

„VRA“ jaunučių B komanda

Kaip ir kasmet rugsėjo mėnesį vaikai ir jaunimas po vasaros atostogų grįžtą ne tik į mokyklos suolus, bet ir į regbio aikštynus. Sezoną tęsia ir Vilniaus regbio akademijos auklėtiniai. Akademikai rugsėjo mėnesį dalyvavo čempionatuose Lietuvoje ir Latvijoje.

"VRA" jaunučių A komanda

„VRA“ jaunučių A komanda

Rugsėjo 17d. į Latviją išvyko Vilniaus regbio akademijos U10 ir U12 komandos. Latvijoje „VRA“ U12 komanda buvo nenugalima ir nugalėjo visus savo varžovus. Finale rezultatu 45-5 įveikę RK „Kovas“ regbininkus, vilniečiai kėlė nugalėtojų taurę ir džiaugėsi sėkmingu sezono startu. Kiek prasčiau sekėsi „VRA“ U10 ekipai kuri užėmė 4 vietą. Nors vilniečiai įveikė tik vieną komandą, tačiau kabinosi į pergalę kiekvienose varžybose ir rodė charakterį. Treneriai negailėjo gerų žodžių jauniesiems regbininkams ir įžvelgė tik teigiamas puses. „VRA“ U12 komandoje geriausiu žaidėju pripažintas Adomas Orlov, o U10 ekipoje geriausiu pripažintas Žygimantas Dainauskas. Pažangiausiais pripažinti Barbora Stiebytė ir Aleksas Orlov. O pačiu jauniausiu turnyro žaidėju tapo Ąžuolas Orlov.

Geriausia "VRA" žaidėja Erika Krukovskytė

Geriausia „VRA“ žaidėja Erika Krukovskytė

Tuo savaitgalį regbis nesibaigė ir rugsėjo 18d. Vilniuje įvyko 2022 m. Lietuvos regbio federacijos jaunučių A gim. 2009-2010 m. regbio pirmenybės, IV – turas. Devynios komandos buvo paskirstytos į tris grupes po 3 komandas. Mūsų komanda žaidė B grupėje su Jurbarko „Sporto centras“ ir Šiaulių „Akademija-Baltrex“ komandomis. Pirmas rungtynes žaidėme su Jurbarko „Sporto centras“ komanda, rungtynes pralaimėjome 5-15. Antras rungtynes žaidėme su Šiaulių „Akademija-Baltrex“ komanda, rungtynes laimėjome 0-35. Grupėje užėmėme trečią vietą ir likome žaisti dėl 7-9 vietų su RK „Klaipėdos kovas“ ir Šilutės „Titanas“ komandomis. Trečias rungtynes žaidėme su RK „Klaipėdos kovas“ komanda, rungtynės laimėjome 15-5. Ketvirtose rungtynes susitikome su Šilutės „Titanas“ komanda, rungtynes laimėjome 20-15. Geriausia „VRA“ komandos žaidėja pripažinta Erika Krukovskytė.

Geriausias "VRA" žaidėjas Dominykas Petrauskas

Geriausias „VRA“ žaidėjas Dominykas Petrauskas

Tame pačiame stadione vyko ir 2022 m. Lietuvos regbio federacijos jaunučių B gim. 2011-2012 m. regbio pirmenybės, IV – turas kuriame dalyvavo net 14 komandų! Mūsų jaunučių B komanda žaidė C grupėje su Marijampolės „Sporto centras“ ir Jurbarko „Sporto centras“ komandomis. Žaidėme dėl 9-14 vietų, nes buvo tik vienas stadionas ir turėjo pirmenybių varžybos susispausti, tad komandos buvo paskirstytos pagal pajėgumus. Stipriausio komandos žaidė dėl 1-8 vietų, o silpnesnės dėl 9-14 vietų. Pirmas rungtynes žaidėme su Marijampolės „Sporto centras“ komanda, rungtynes laimėjome 10-40.  Antras rungtynes žaidėme su Jurbarko „Sporto centras“ komanda, rungtynes laimėjome 25-15. Grupėje užėmėme pirmą vietą ir žaidėme su D grupės antros vietos laimėtojais. Po to vyko pusfinaliai dėl 9-12 vietų. Trečias, pusfinalio rungtynes žaidėme su Šiaulių „Rėkyvos progimnazija“  komanda, rungtynės laimėjome 15-20. Finalas dėl 9-10 vietųю Ketvirtas, finalines rungtynes susitikome vėl su Jurbarko „Sporto centras“ komanda, rungtynes laimėjome 35-15. Geriausias „VRA“ komandos žaidėjas Dominykas Petrauskas.

"VRA" jaunučių B komandą

„VRA“ jaunučių B komandą

Jau po savaitės rugsėjo 24d. Kaune įvyko Lietuvos regbio federacijos jaunučių A ir B V turas. Čia ne viskas gerai susiklostė „VRA“ jaunučių A komandai, kurie savo pergalės tą dien nesurado. Vilniečiai nusileido Jurbarko „Sporto centras“, „Akademija Vairas“, Šilutės „Titanas“ ir Plungės „SRC-Drobe“ ekipoms. Geriausiu žaidėju „VRA“ ekipoje pripažintas Motiejus Ragauskas.

Kiek geriau sekėsi jaunučiu B komandai. Mūsų jaunučių B komanda žaidė B grupėje su RK „Klaipėdos kovas-1“, Šiaulių „Akademija-Baltrex“ ir Vilniaus „Sostinės tauras-Geležinis vilkas”. Pirmosios rungtynės su RK „Klaipėdos kovas-1“ buvo labai atkaklios ir varžybų gale klaipėdiečiams pavyko pelnyti taškus ir varžybos baigėsi 20-15. Antrosios varžybos vyko su kaimynais iš Vilniaus, Vilniaus „Sostinės tauras-Geležinis vilkas” ir tose varžybose akademikai parodė , kad galime žaisti su visais varžovais, varžybos pralaimėtos minimaliu skirtumu 15-5. Trečiosios varžybos praloštos nedideliu skirtumu 20 -10 Šiaulių „Akademija-Baltrex“. Ketvirtosios rungtynės žaistos su Šiaulių „Šiauliai“ komanda ir vėl pabaigoje teko nusileisti rezultatu 25-20. Paskutinės rungtynes žaidėme su Jurbarko „Sporto centras“ ir vėl kaip prakeiksmas pačioje pabaigoje nusileidome rezultatu 25-20. Turnyre jaunieji „VRA“ regbininkai užėmė 8 vietą. Geriausiu žaidėju pripažintas Adrijus Žepnickas.

Apibendrinant galima teigti, jog „Vilniaus regbio akademijos“ jaunimas pasiekė optimalią formą ir tęsia dalyvavimą Lietuvos čempionatuose. Taip pat galima pasidžiaugti, jog „VRA“ trenerių štabą papildė ilgametis „Vilniaus regbio akademijos“ žaidėjas, bei treneris Algimantas Žvinklys.