Pirmosios varžybos Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynėse

2021-08-07 Nr.6bVyrų komanda „VRA-Tomosta“ rugpjūčio 7 d. vyko į Kauną, kur vyko pirmosios varžybos Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynėse. 2021 m. Baltijos „Top“ lygoje dalyvauja aštuonios Lietuvos ir Latvijos komandos. Trys Šiaulių komandos: „Baltrex-Šiauliai“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Šiauliai“, dvi Vilniaus komandos: „Geležinis vilkas“ ir „VRA-Tomosta“, viena komanda iš Kauno: Kauno „Ąžuolas“ ir dvi Latvijos komandos: „Livonia“ ir „Miesnieki-Kekava“. „Top“ lygos aštuonios komandos yra suskirstytos į dvi grupes. Po dvi geriausias grupių komandas pateks į pusfinalius, 3-4 vietas grupėse užėmusios ekipos rungtyniaus dėl 5-8 vietų. „Top“ lygos čempionai ir prizininkai paaiškės spalio 2 dieną.

2021-08-07 Nr.7bŠeštadienį aikštelėje susitiko dvi komandos: Kauno „Ąžuolas“ ir „VRA-Tomosta“. Kauno komanda „Ąžuolas“ rungtynes pradėjo galingai ir pasirodė, kad rungtynės vyks į vienus vartus. Jau 1 min. jie pelno prispaudimą, ir išsiveržia į priekį, rezultatas tampa 5-0. 5 min. Kauniečiai realizuoja baudos smūgį ir didina savo rezultatą 8-0. Po to Vilniaus komanda atsigauna po nokdauno ir pradeda žaisti savo žaidimą. 23 min. kauniečiai gauna baudą ir VRA komanda pasirenka smūgį į vartus, Mantas Butkevičius antru bandymu realizuoja pirmą baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatas tampa 8-3. 29 min. kauniečiai vėl prasižengė ir „VRA-Tomosta“ komanda vėl renkasi vartus, Mantas Butkevičius trečiu bandymu realizuoja antrą baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatas tampa 8-6. Vėliau kauniečiai pelno dar du prispaudimus ir smūgiuoja abu realizacijos smūgius, rezultatas tampa 22-6 (komandos „Ąžuolas“ naudai). 40 min. kauniečiai vėl prasižengė ir „VRA-Tomosta“ komanda renkasi vartus, Mantas Butkevičius ketvirtu bandymu realizuoja trečią baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatas tampa 22-9. Tokiu rezultatu baigiasi pirmasis kėlinys.

2021-08-07 Nr.8bPertraukos metu treneris V. Valys keičia gynybos veiksmus ir pasako pastabas, kad komanda pasitemtų ir išlaikytų žaidimo braižą.

Jau 42 min. vilniečiai pereina į varžovų pusę ir Kauno komanda gauna baudą, tad Mantas Butkevičius penktu bandymu realizuoja ketvirtą baudos smūgį (3 taškai) ir rezultatas tampa 22-12. Po „VRA-Tomosta“ pelnytų taškų, jau 43 min. vilniečiai suklysta gynyboje ir varžovas pelno prispaudimą bei realizuoja smūgį į vartus, rezultatas tampa 29-12 (komandos „Ąžuolas“ naudai). Po to kova vyksta aikštės viduryje, bet 58 ir 70 min. kauniečiai pelno dar du prispaudimus ir smūgiuoja abu realizacijos smūgius ir didina savo pranašumą, rezultatas tampa 43-12. Rungtynių pabaigoje kauniečiai vėl gauna baudą, vilniečiai pasirenka vartus, Mantas Butkevičius šeštu bandymu nepataiko baudos smūgį, rezultatas lieka 43-12.

2021-08-07 Nr.5bVilniaus „VRA-Tomosta“ ir Kauno komandos „Ąžuolas“ rungtynės baigėsi rezultatu 43-12 (pirmas kėlinys 22-9, komandos „Ąžuolas“  naudai). Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Mantas Butkevičius.

Šias rungtynes vertinu teigiamai, – kalbėjo komandos vyr. treneris V. Valys, – nes komanda prieš dvi savaites gavo iš „TOP“ lygos koordinatoriaus pranešimą, kad mūsų komanda yra priimta į Baltijos „TOP“ lygos čempionatą. Mums tai buvo gera žinia, bet ir didelis rūpestis, teko sukviesti iš atostogų savo komandos žaidėjus ir ruošis varžyboms. Nespėjome surinkti visų savo žaidėjų, nes jie jau buvo suplanavę savo atostogas ir taip mums apsunkino sukomplektuoti pilną komandą varžyboms. Teko komandą stiprintis žaidėjais iš Lenkijos. Pats žaidimas vyko nevisiškai sklandžiai, nes trūko tarpusavio komandinio susižaidimo. Komanda momentuose klydo ir sunkiai sekėsi įgyvendinti kai kuriuos veiksmus. Pačias rungtynes vertinu gerai, – kalbėjo treneris, – nes komanda kovojo iki galo ir nesvarbu, kad nespėjome sukomplektuoti komandos, tiku, kad su kiekvienomis rungtynėmis gerės mūsų komandos žaidimas ir rugpjūčio gale galėsime pilnu pajėgumu kovoti su Latvijos komanda.

2021-08-07 Nr.9bDžiaugiuosi, kad po traumos į komandą grįžo Mantas Butkevičius. Gynyboje jau ne pirmą kartą gerai pasižymėjo Tomas Kušlevič, jis buvo stiprus, sugebėjo susikaupti ir nusiteikti rungtynėms be komandinio apšilimo. Puikiai žaidimą vedė ir Domantas Stravinskas, nors rungtynių pradžioje jam buvo sutrenkta koja, tačiau aikštelėje jis išliko ir kovojo iki galo. Treneris V. Valys dėkoja visai komandai už atsidavimą ir ryžtą kovoti. Noriu pagirti ir padėkoti varžovų komandą „Ąžuolas“, kuri tikrai žaidė puikiai ir galingai.

Rugpjūčio 15 d. Vilniaus „VRA-Tomosta“ komanda vyksta į Šiaulius, žais antrąsias rungtynes, rungtynių varžovai Šiaulių komanda „Vairas-Kalvis-Jupoja“.

Daugiau nuotraukų: DIEM sporto fotografija