Pergalė Vilniaus derbyje 29-0

Rugby 041Akademija užtikrintai įveikė Geležinį vilką ir ketvirtus metus iš eilės gali vadintis stipriausia sostinės komanda. Ši pergalė padės komandai susitelkti ir geriau pasiruošti spalį laukiančioms Lietuvos regbio čempionato kovoms.

Saulėtą dieną į Vingio parko regbio stadioną susirinko kaip niekad daug akademikų. Rungtynėms treneris Vidmantas registravo visus leidžiamus 8 atsarginius žaidėjus. Rungtynės prasidėjo šiokia tokia staigmena, nes skiriamosios grumtynės net porą kartų neatlaikė „vilkų” spaudimo. Tačiau akademikai į tai atsakė protu. Kamuolys suvaikščiojo iš vieno krašto į kitą ir netoli vartų teko Mantui Visminui, kuris žemino, o po to taikliai realizavo.

Rugby 048Kitų taškų teko truputį palaukti, bet Akademijos gynyba varžovus buvo kaip reikiant užspaudusi, todėl savam įskaitiniam plotui pavojus nekilo. 20-ią minutę žeminimą pelnė Denis Ovsianikov. Komanda gudriai suvėlė „vilkus” kairėje aikštės pusėje ir staigiai perdavė kamuolį link dešiniajame krašte įsibėgėjusio Deniso. Pirmam kėliniui baigiantis dar vieną žeminimą Akademijai pelnė Marijus Kymantas.

Rugby 005Po pertraukos akademikai neatlėgo ir taikėsi suduoti lemiamą smūgį. Jo teko palaukti iki 55-os minutės. Po vartais įžaidus baudą, kamuolys buvo perduotas Jonui Danielkui, kuris tiesiog savo mase praskyrė „vilkų” gynybą. Visminas realizavo. Po šių taškų varžovai nuleido rankas. Akademikai tai pajuto ir tik dar daugiau puolė. Atsirado noras pabandyti ką nors naujo. Deja, galiausiai vis pritrūkdavo tikslumo. Paskutinį žeminimą Vilniaus derbyje pelnė Tadas Rūkas. Iki pabaigos likus 10-iai minučių aikštės viduryje virė chaotiška kova. Galiausiai kamuolys buvo išvestas į kraštą. Tadas prabėgo likusius metrus, tvirta ranka atsitverdamas nuo gynėjų, ir prispaudė kamuolį. Rungtynės baigėsi 29-0.

Rugby 067Šįkart komanda rungtyniavo labai vieningai. Ne veltui geriausiu akademiku buvo pripažintas grumtynių saugu žaidęs Algis Žvinklys, kuris ne tik ryžtingai gynėsi, bet ir puikiai sujungė grumtynes su vėjeriu. Abi komandos pusės dalinosi kamuoliu ir tai geriausiai matosi iš pelnytų žeminimų. Žinoma, tobulumui ribų nėra, bet ši pergalė tvirtas pamatas rengiantis kitoms rudens kovoms. Kitą mėnesį akademikų laukia keturi kieti varžovai.

Rytoj (2013.09.10 d. t.y. antradienį) Vingio parke vyks Lietuvos jaunučių A priešpaskutinis turas, visus kviečiame palaikyti VRA jaunučių komandą, turo pradžia nuo 11:00 val.