Paplūdimio regbio „Top“ lygos pirmo turo nugalėtojai – „VRA-Tomosta“
Paplūdimio regbio „Top“ lygos pirmo turo nugalėtojai

Paplūdimio regbio „Top“ lygos pirmo turo nugalėtojai

Lietuvos regbio klubai sausio 15 dieną pradėjo pirmą ir istorinį paplūdimio regbio „Top“ lygos etapą. Lygoje rungtyniauja Šiaulių „Baltrex“, „Baltrex dubleriai“, „Vairas“, Klaipėdos „Kuršiai“, „VRA-Tomosta“ ir Vilniaus „Geležinis vilkas“.

Pirmasis turas vyko Vilniaus „Smėlio arenoje“. Jau pirmajame ture regbio mylėtojai galėjo įsitikinti, jog naujai įkurta paplūdimio „Top“ lygą bus intriguojanti ir kova dėl čempionų titulo vyks iki pat paskutinio turo. Ryžtą, atkaklumą ir didelį norą parodę „Vilniaus regbio akademijos“ auklėtiniai iškovojo įspūdinga pergalę finale prieš vienus iš favoritais laikytų Šiaulių „Vairo“ ekipą ir tapo I turo nugalėtojais.

Grupių etape akademikai nugalėjo Šiaulių „Baltrex dubleriai“ rezultatu 4-2 (2-1). Antrose rungtynėse teko pripažinti Šiaulių „Vairo“ pranašumą, pralaimėjome rezultatu 3-8 (2-3). Pogrupyje likome antri ir patekome į kitą etapą. Paklaustas apie žaidimą grupių etape „VRA-Tomosta“ vyriausiasis treneris Vidmantas Valys komentavo  – „Vyrai išėjo nepakankamai susikaupę, kartais energija atiduodami replikai ar kitai emocijai išreikšti.“

Turnyro protokolas lėmė, jog pusfinalyje teko varžytis su vienais iš lygos favoritais laikoma Šiaulių „Baltrex“ komanda. Šiauliečiai pirmajame kėlinyje išsiveržė į priekį rezultatu 1-3, tačiau antrąją rungtynių dalį įspūdingai žaidę akademikai išlygino rezultatą 6-6 ir perkėlė varžybas į pratęsimą. Kupini ryžto „VRA-Tomosta“ regbininkai pelnė žeminimą ir permainingose ir rezultatyviose rungtynėse iškovojo pergalę rezultatu 7-6 (1-3).

2022-01-15 Nr.1bFinale akademikų laukė jau puikiai pažystamas varžovas Šiaulių „Vairas“ regbininkai. Rungtynes sėkmingiau pradėjo šiauliečiai ir jau pirmajame kėlinyje susikrovė ženklų pranašumą pirmaudami 1-4. Tačiau „VRA-Tomosta“ penketukas antrose rungtynėse iš eilės parodė charakterį ir sugebėjo rezultatą išlyginti 5-5. Finale ekipoms pavyko išlaikyti intrigą ir rungtynių rezultatas turėjo paaiškėti tik po pratęsimo. Aktyviai pradėję pratęsimą vilniečiai pasinaudojo Šiaulių „Vairo“ gynybos klaida ir tai pastebėjęs „VRA-Tomosta“ ekipos žaidėjas Alvydas Pritulskis pralaužė gynybos liniją ir pelnė lemiamus taškus. „VRA-Tomosta“ triumfavo rezultatu 6:5. Naudingiausiu pirmojo turo „VRA-Tomosta“ žaidėjų išrinktas Domantas Stravinskas.

„Manau, jog pirmoje vietoje tokį komandos žaidimą nulėmė tai, jog komanda jau nuo naujų metų dirba ties fiziniu pasirengimu. Tai nėra daug tik dvi savaitės, bet matėsi, jog žaidėjai antruose keliniuose išlaiko tempą.“, – komentavo „VRA-Tomosta“ vyriausiasis treneris Vidmantas Valys. Treneris taip pat pastebi, jog žaidėjai nebuvo pilnai susipažinę su taisyklėmis ir ne visada susitvarkė gynyboje.

„Dėkoju kineziterapeutui ir fizinio pasirengimo treneriui Manfredui, žaidėjams už kovingumą ir atsidavimą rungtynių metu, varžovams už gerą kovą, organizatoriams už puikų renginį. Šiame ture mes iškovojome aukštą vietą, bet toliau turime dirbti pagal pasiruošimo planą ir ruoštis R15 „Top“ lygos varžyboms, o paplūdimio čempionato antrame ture teks vėl kovoti iš naujo ir užmiršti ką pasiekėme pirmame ture, nes visi varžovai yra stiprūs.“, – po rungtynių komentavo Vidmantas Valys.

Sekantis paplūdimio regbio „Top“ lygos etapas vyks vasario 5 dieną Vilniaus „Smėlio arenoje“ adresu: Justiniškių g.12, Vilnius. Kviečiame visus žiūrovus palaikyti „Vilniaus regbio akademijos“ vyrus kovojant dėl aukščiausių vietų!

Daugiau nuotraukų ir video