Mato Jurevičiaus debiutas
Londono RC „Harlequins” žaidėjas Matas Jurevičius

Londono RC „Harlequins” žaidėjas Matas Jurevičius

Savaitgalį Londone regbio klube „Harlequins” debiutavo Matas Jurevičius. Lietuvių kilmės regbininkas savo klubui atstovavo Europos regbio iššūkio taurės aštuntfinalio rungtynėse su Airijos „Ulster” komanda. Deja, daug jaunų žaidėjų išbandyti nusprendę „Harlequins” pralaimėjo rezultatu 21-57 ir baigė kovas dėl antro svarbiausio Europoje klubinio apdovanojimo.

Jau pirmoje rungtynių pusėje patyrusios airių grumtynės įrodė savo pranašumą. Pasikartojančios techninės klaidos ir atidumo trūkumas anglų situaciją tik dar pablogino. Kėlinys baigėsi 7-29.

Antroje rungtynių pusėje Londono komandos žaidimas buvo toks pat apmaudus. Matas Jurevičius į aikštę išbėgo paskutinėms penkiolikai minučių, kai šeimininkų situacija buvo tiesiog nepataisoma. Trečioje linijoje žaidęs lietuvis vis dėlto prisidėjo prie paskutinės „Herlequins” atakos, kurią sėkmingai užbaigė grumtynių stulpas Jordan Els, sušvelninęs rezultatą iki 21-57.

2021-04-07 M.Jurevicius-2Matui Jurevičiui debiutinės rungtynės buvo šaltas dušas, bet ir didelė trenerių pasitikėjimo dozė. Devyniolikmetis lietuvis „Herlequins” jaunimo akademijoje treniruojasi jau daugiau nei metus. Tikimasi, kad po praėjusių rungtynių jis bus pašauktas į pagrindinę komandą ir ne už ilgo debiutuos Anglijos premier lygoje, kurioje Londono klubas kol kas užima ketvirtą vietą garantuojančią kelialapį į finalinį ketvirtą.

Matas Jurevičius tapo pirmuoju lietuviu atstovaujančiu aukščiausio lygio Anglijos klubinę komandą. Jis pripažįsta, kad tobulėti yra dar kur, bet tuo pačiu tikisi, jog nuo vaikystės tėčio ugdomas darbštumas jam padės įsitvirtinti pagrindinėje sudėtyje.