Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynėse

2021-08-15 Nr.15Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ rugpjūčio 15 d. vyko į Šiaulius, kur vyko antrosios varžybos Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynėse. 2021 m. Baltijos „Top“ lygoje dalyvauja aštuonios Lietuvos ir Latvijos komandos. Trys Šiaulių komandos: „Baltrex-Šiauliai“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Šiauliai“, dvi Vilniaus komandos: „Geležinis vilkas“ ir „VRA-Tomosta“, viena komanda iš Kauno: Kauno „Ąžuolas“ ir dvi Latvijos komandos: „Livonia“ ir „Miesnieki-Kekava“.

Šiuo metu rungtynės vyksta grupėse. Aikštelėje susitiko dvi B grupės komandos: Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „VRA-Tomosta“. „VRA-Tomosta“ ir Latvijos „Miesnieki“ komandos dalinasi III – IV vieta. B grupėje I ir II vietas dalinasi Kauno „Ąžuolas“ ir Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“, komandos po dviejų sužaistų rungtynių turi po dvi pergales.

2021-08-15 Nr.12Abi komandos rungtynes pradėjo ryžtingai ir didžioji žaidimo dalis vyko aikštės viduryje. Šeimininkų komanda 15 min. pelnė pirmąjį prispaudimą ir įsiveržė į priekį rezultatu 5-0. Vilniečiai kovą pradėjo iš naujo ir kurį laiką žaidė varžovų pusėje bei priartėjo prie varžovo žeminimo ploto, bet niekaip nesugebėjo atkovoti savo mesto kamuolio iš užribio ir prarado iniciatyvą. Pirmo kėlinio pabaigoje (39 min.) vilniečių komanda vėl suklydo ir varžovas pelnė antrąjį prispaudimą bei realizavo realizacijos smūgį, rezultatas tapo 12-0, šeimininkų naudai.

Per pertrauka treneris V. Valys ragino žaidėjus nenuleisti rankų ir kovoti iki galo bei taisyti klaidas.

2021-08-15 Nr.13„VRA-Tomosta“ komanda, antrą kėlinį pradėjo ryžtingai, 42 min. varžovas gavo baudą centre. Vilniečių komanda pasirinko smūgį į vartus, taiklus Manto Butkevičiaus baudos smūgis sumažino skirtumą, rezultatas tapo 12-3. Vilniečiai (48 min.) gavo baudą, varžovas pasirinko smūgį į vartus, kurį taikliai realizavo, rezultatas 15-3 šiauliečių naudai. Vilniečiai per 15 minučių praleido net trys prispaudimus. Vėliau pelnė žeminimus, varžovas rezultatą padidino iki 32-3. Vilniečių komanda 80 min. suklydo dėl naujų taisyklių pakeitimų ir praleido dar vieną žeminimą.

Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ rungtynės baigėsi rezultatu 37-3 (pirmas kėlinys 12-0, šiauliečių naudai). Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Tomas Kušlevič.

2021-08-15 Nr.14Šias rungtynes vertinu vidutiniškai, – po rungtynių kalbėjo treneris V. Valys, – nes komanda negalėjo susitvarkyti standartinėse padėtyse, skiriamosiomis grumtynėmis ir užribio rikiuotėse, nesugebėjo atkovoti savo mestų kamuolių iš užribio. Rungtynių gale kai kurie žaidėjai nebeišlaikė tempo dėl nuovargio ir pradėjo daryti daugiau klaidų. Džiugu tai, kad pagerėjo komandos gynyba. Gynyboje labai gerai dirbo Tomas Kušlevič, Alvidas Pritulskis ir Domantas Stravinskas, – gyrė komandos narius treneris. Noriu pagirti ir padėkoti Šiaulių komandai, – klabėjo treneris, – kuri tikrai puikiai ir galingai žaidė prieš mūsų komandą.

Kitas rungtynes „VRA-Tomosta“ komanda žais su Latvijos „Miesnieki-Kekava“ komanda. Varžybos vyks rugpjūčio 29 d. (sekmadienį), 17.00 val. Vilniuje, Vingio parko regbio stadione. Tai bus pirmosios vilniečių rungtynės namuose.

Kviečiame visus, mylinčius regbį, atvykti į  Vingio parko regbio stadioną ir prašome palaikyti Vilniaus miesto komandą.

Iš Vitos ir Andriaus Jevtušenkų daugiau foto kadrų