Lietuvos pergalė 15-14

IMG_2348Lietuvos rinktinė įtemptoje kovoje atsilaikė prieš Kroatiją ir šventė pirmąją pergalę šiame Europos tautų taurės sezone. Rungtynės šeimininkams prasidėjo sėkmingai, nes jau devintą minutę pirmąjį žeminimą, prasibrovęs pro tankią kroatų gynybą, pelnė Mindaugas Norvaišas. Donato Vilimavičiaus realizacija buvo taikli.

2013-04-27 A.P Nr-4Deja, vėliau kėlinyje vyko daug netvarkingos kovos, kuria naudojosi kroatai. Jie taškus rinkosi baudomis ir jau trisdešimtą minutę pirmavo 7-9. Australijoje žaidžiantis, bet kroatiško kraujo turintis, Jai Ayoub smūgiavo be klaidų. Vis dėl to paskutinę kėlinio minutę lietuviai prikėlė žiūrovus. Jie sugebėjo ilgai išlaikyti kamuolį ir permetę žaidimą iš vienos aikštės pusės į kitą sudarė galimybę Donatui Vilimavičiui pelnyti taškus kairiajame kampe. Realizacija buvo netaikli, o kėlinys baigėsi 12-9.

Antrajame kėlinyje fiziškai daug stipriau atrodė lietuviai. Kroatai, siekdami sumažinti šią persvarą skiriamosiose grumtynėse, pakeitė visą pirmą liniją ir susimuliavo porą traumų. Teisėjas privalėjo skirti nekonkurencines grumtynes. Lietuvai turėjo porą progų atotrūkį padidinti baudomis, bet vartai buvo tiesiog užkeikti. Tik šešiasdešimt pirmą minutę Kęstutis Marcišauskas pelnė tris taškus.

IMG_0175

Labai nesėkmingai šeimininkams susiklostė paskutinės dešimt minučių. Iš pradžių iš aikštės laikinai buvo išvarytas Mantautas Vilimavičius, o surezgę ilgą ataką žeminimą pelnė kroatai. Laimei, realizacija buvo netiksli ir lietuviams liko vieno taško persvara. K. Marcišauskas bauda dar galėjo ją padidinti, bet iš lengvos padėties smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Po minutės teisėjas sušvilpė rungtynių pabaigą, o visą įtampą kartu su rinktine išgyvenę sirgaliai puolė švęsti. Lietuva atsilaikė ir nugalėjo 15-14. Aikštę užplūdo su žaidėjais pasilabinti ir nusifotografuoti norintieji, o žurnalistai iškart interviu nusitempė pergalingos rinktinės trenerį Liną Naujalį.

Daugiau nuotraukų: Sauliaus Čirbos, Alfredo Pliadžio

VIDEO LIE-TU-VA, LIE-TU-VA, LIE-TU-VA!!!