Lietuvaičio tvirti pirmieji žingsniai į Anglijos regbio aukštumas

2020-03-26 M.Jurevičius-3Matui Jurevičiui tik devyniolika, bet jis jau įsitvirtino antrame pagal pajėgumą Anglijos regbio čempionate (RFU Championship) „London Scottish“ komandoje ir neslepia, kad dairosi aukščiau. Kol kas planus jaukia koronavirusas, tačiau antroje linijoje žaidžiantis vaikinas treniruojasi kaip išgalintis ir drąsiai žvelgia į priekį.

Matas regbio kamuolį pradėjo gainioti būdamas aštuonerių. Jau nuo mažens trenerius stebino geru žaidimu gynyboje ir greitai išmokta technika stabdyti varžovus. Bebaimis, aukštas ir stiprus šluodavo iš kelio varžovus ir keldavo siaubą aikštėje. Namuose su tėvu stebinančiu užsidegimu ir visiškai neragindamas darydavo fizinius pratimus:  atsilenkimus, pritūpimus ir atsispaudimus.

Kaip dažnai būna patiems ryžtingiausiems, taip ir Matui kelyje į sėkmę sutrukdė trauma. Dvylikos metų treniruotėje patyrė kojos lūžį ir turėjo praleisti keturis mėnesius vaikų regbio sezono. Prie to dar prisidėjo vasaros atostogos, kai dėl oro ir aikštės sąlygų Anglijoje regbis nežaidžiamas. Laimė, kad per tuos karštus mėnesius Matas nesusidomėjo britų šiltuoju metų laiku taip mėgstamu kriketu ir liko ištikimas ovaliam kamuoliui.

2020-03-26 M.Jurevičius-1Sugrįžimas į regbio aikštę tą rudenį nebuvo toks lengvas. Ne tik komandos draugai, bet ir kitų klubų žaidėjai per tuos pusę metų Matą aplenkė visa galva. Įgūdžiai taip pat buvo apleisti. Tačiau būtent tokiose situacijos atsiskleidžia tikro kovotojo dvasia.

Kaip prisimena Mato tėtis Darius Jurevičius:

  • Nuo to laiko mes nusprendėme daug dirbti asmeniškai. Nusipirkom gumas, kopėtėles, senelis pagamino roges bėgioti su svoriais ir mes pradėjom. Vieną dieną – į treniruoklių salė, kitą – į parką. Vaikas pradėjo bręsti, atsirado jėga, greitis ir dar ūgis.

Įdėtos pastangos netruko atsipirkti. Gerai žaidžiantį Matą pastebėjo Kento regbio sąjungos treneriai ir pakvietė atstovauti  grafystės rinktinei Anglijos čempionate. Rezultatus demonstruojantį ir gerą galvą turintį lietuvaitį mokytis priėmė „Hayes“ mokykla, kurioje pagrindiniu sportu buvo regbis. Ten buvo pastebėtas Anglijos čempionate rungtyniaujančių „London Scottish“ akademijos skautų.

2020-03-26 M.Jurevičius-2Pradžioje jokių nuolaidų ar paskatinimų net nebuvo galima tikėtis. Matas tiesiog be perstojo „ardavo”. Iš ryto pamokos, po pietų regbio treniruotė mokykloje, o vakarop kelionė traukiniu į „London Scottish“ aikštyną Ričmonde, pietvakarių Londone, ir užsiėmimai aukščiausiu lygiu. Galiausiai po tokios sunkios dienos dar tekdavo pusantros valandos važiuoti traukiniu namo, kad grįžus jėgų likdavo tik lašas. Ir kartais, kaip prisimena Darius Jurevičius, tas lašas išsiliedavo nuovargio ašaromis.

Jauno regbininko grafikas buvo tikrai įtemptas. Juk visus treniruotėse išugdytus įgūdžius smagu pademonstruoti ginant mokyklos ir klubo garbę varžybose, tad per savaitę Matui dažnai tekdavo žaisti po dvi rungtynes – darbo dienomis mokyklos rinktinėje, o savaitgaliai už „London Scottish“ jaunių komandą. Fizinis spaudimas buvo begalinis. Jauno regbininko pėdas nuolat puošdavo kruvinos nuospaudos, bet skųstis nebuvo kada.

Po metų tokių pastangų Matą pastebėjo vieno geriausių pasaulyje klubo „London Saracens“ treneriai ir pakvietė treniruotis į jų akademiją. „London Scottish“ supratę, kokio neteko talento po pusės metų Matui jau pasiūlė mokamą sutartį. Grįžus į Ričmondą klubas jį netrukus išnuomavo „Tonbridge Juddians“ komandai pietryčių Anglijoje.

2020-03-26 M.Jurevičius-5Rytais aštuoniolikmetis Matas treniruodavosi su „London Scottish“ pagrindine sudėtimi, o po pietų važiuodavo beveik pusantros valandos automobiliu į „Tonbridge“, kur dirbdavo su šio miestelio komanda rengiantis savaitgalio varžyboms. Pusiau profesionali „Tonbridge“ rungtyniauja ketvirtame pagal pajėgumą Anglijos regbio divizione – „National League 2 South.“ Matui žaidžiant 2018-2019 metų sezone jiems pritrūko tik vieno taško, kad pakiltų į aukštesnį divizioną. Pats regbininkas buvo pakviestas į Anglijos grafysčių regbio rinktinę.

Lietuvaičio žaidimas ir fizinė forma buvo puiki, todėl „London Scottish“ nedvejodami pratęsė sutartį su juo 2019-2020 metų sezonui. Vasaros pabaigoje buvo svarstoma Matą išnuomoti į trečio Anglijos regbio divizioną, bet šyptelėjo sėkmės deivė Fortūna. Antroje linijoje „London Scottish“ žaidęs regbininkas iš Australijos patyrė rimtą traumą ir iškrito iš pagrindinės sudėties. Matas buvo iškart pakviestas užimti jo vietą. Tuo pat metu prie „London Scottish“ prisijungė ir kitas lietuvis, anksčiau vakarų Anglijoje žaidęs Jonas Mikalčius.

2020-03-26 M.Jurevičius-4Lietuvių ir „škotų” mišinys Londono komandai neatnešė norėtų pergalių. Iš trylikos rungtynių tik trejose laimėjo Mato komanda. Skaudžiausia, kad pusė pralaimėjimų mažesniu nei keturių taškų skirtumu. Dar vieną smūgį žaidėjų dvasiai kirto koronavirusas, dėl kurio sustabdytas ir greičiausiai bus atšauktas šių metų sezonas.

„Vilniaus regbio akademijai“ irgi yra dėl ko liūdėti, nes dėl epidemijos Matui greičiausiai nepavyks, kaip planuota aplankyti Lietuvos sostinės birželio pradžioje ir pravesti keleto vardinių treniruočių. Jo ir Giorgio duetas būtų puikus, nes Londone Matas rungtyniauja vienose gretose su Sakartvelo nacionalinės rinktinės antros linijos žaidėju Nodaru Tcheišvili.

Iš kitos pusės Matui šio priverstinės atostogos metas pagalvoti apie ateities planus. Turėdamas nemenkus pasiekimus jis bando atsakyti į klausimą, ar likti žaisti „London Scottish“, o gal žengti žingsnį aukštyn… Bet kuriuo atveju gerą fizinę formą net saviizoliacijos metu tenka palaikyti!