Lietuvaičiams teko bronza


LRF susirinkimas ir U-17  Lietuva- Ukraina varžybos

2013-09-15 Nr-0Ankstyvą penktadienio rytą VRA vadas Vidmantas Valys pasitelkęs į pagalbą vieno klubo nario mamą išvyko į Kauną, kur vyko Lietuvos regbio federacijos susirinkimas. Visų klubų atstovai rinkosi 11 valandą Metropolio viešbutyje. Tame pačiame viešbutyje buvo apgyvendinta ir Lietuvos U-17 rinktinė dalyvaujanti Europos U-17 Cross Border čempionate bei generalinis čempionato komisaras iš Prancūzijos ir 2 teisėjai iš Danijos ir Latvijos.

Susirinkimą vedė LRF prezidentas Rytis Dovidavičius ir generalinis sekretorius Irmantas Kukulskis. Gausiai susirinkusioje auditorijoje trūko atstovų tik iš 3 klubų. Po įžanginės kalbos ir darbotvarkės pristatymo visi atvykusieji draugiškai pasidalino į penkias darbo grupes, kuriose vyko darbas penkiomis kryptimis: regbio plėtra 2013-2016 m; regbio čempionatai; regbio klubai; rinktinės; treneriai. Užduotis buvo nelengva: pateikti pasiūlymus ir savo vizijas numatytais klausimais. Grupių darbas vyko iki pietų pertraukos. Vėliau visos grupės pristatinėjo savo pastebėjimus ir vyko diskusijos kiekvienu klausimu. Daugiausia diskusijų sukėlė plėtros ir rinktinių pristatymai, kadangi regbio plėtra buvo labai aktuali visiems susirinkimo dalyviams ir kiekvienas turėjo ką pasiūlyti. Rinktinių grupės diskusija buvo karšta dėl susirinkime dalyvavusios vienintelės moters pasisakymo apie U-17 rinktinės organizavimą visais klausimais nuo kelionių į stovyklas iki medicinos ir aprangų. Dauguma klubų atstovų mamą palaikė ir buvo nuspręsta rimčiau žiūrėti į rinktinių organizavimą ir informacijos sklaidą.

Vidmantas Valys pasisakė klubų grupės pristatyme. Plungės treneris Ričardas Skrinkis pristatydamas klubų veiklos strategiją paprašė Vidmanto kaip pavyzdingiausio klubo atstovo papasakoti, kaip vysta administracinis darbas VRA, jo struktūrą ir visa kitą kas lėmė klubo sėkmingą vystymąsi.

Visi klubų nariai susirinkime dalyvavo aktyviai, tačiau jaunas BaltRex klubo treneris Edmundas Ščavinskas rodė didžiausią iniciatyvą visais darbo grupių pristatymų klausimais.

Apie 21 val. pristatymai ir diskusijos buvo baigti, todėl visi sugužėjo į Metropolio viešbučio restoraną pavakarieniauti ir prie alaus bokalo aptarti praėjusių trečiadienį rinktinės varžybų momentų bei padiskutuoti apie šeštadienį vysiančią kovą tarp Lietuvos ir Ukrainos jaunių rinktinių, į kurią pabaigę darbą ryte ruošėsi vykti visa susirinkimo delegacija.

Šeštadienio rytą klubų atstovai apibendrino visą susirinkimo darbą. Rytis ir Irmantas pranešė, kad visi pastebėjimai ir pasiūlymai bus suformuluoti ir pristatyti kitame susirinkime, kuris vyks po kelių savaičių. Vyrų rinktinės treneris Linas Naujalis su trenerių pagalba aptarė ir suformavo rugsėjo 28 dieną vyksiančios Kaune Žvaigždžių dienos Lietuvos regbio geriausiųjų komandų dvikovos sudėtis.

Visiems buvo padėkota už geranorišką ir produktyvų darbą. Tuo LRF susirinkimas ir buvo baigtas. Tuomet visi sušoko į automobilius ir patraukė Alytaus link kur 14 valandą turėjo įvykti mūsų rintinės kova su Ukraina dėl trečiosios vietos ir finalinė Rusijos su Rumunija kova dėl čempionato pirmosios vietos.

 

Lietuvaičiams teko bronza

2013-09-15 Nr-6Lietuvos jaunių iki 17-os metų rinktinė, kuriai atstovavo akademikai Mangirdas, Albert ir Audrius, FIRA-AER regionų taurės rungtynėse dėl trečios vietos su Ukraina iškovojo pergalę rezultatu 40-30. Alytuje vykusiose rungtynėse lietuviams pavyko iki pat paskutinių minučių išsaugoti pirmame kėlinyje sukauptą persvarą.

Abi komandos pirmas dešimt minučių žaidė gan neužtrintai ir pirmuosius šešis taškus baudomis susirinko ukrainiečiai. Tačiau lietuviams neilgai truko įsivažiuoti ir per kitas dešimt minučių patys spustelėjo varžovus. Po dvejų realizuotų žeminimų šeimininkai jau pirmavo 14-6. Dar vienas žeminimas ir trys taiklūs baudos smūgiai lėmė, kad baigiantis kėliniui šeimininkai pirmavo devyniolika taškų 25-6.

DSC_0490Per pertrauką lietuviai, atrodo, neįvertino ukrainiečių pajėgumo. Šie, kad ir gerai aplamdyti, sugebėjo atsitiesti ir grįžti į kovą. Po truputį rinkdami taškus, svečiai tirpdė lietuvių persvarą. Apie 65-ą minutę aikštėje pasirodė ir rinktinėje debiutavo mūsų Mangirdas. Dar po kelėtos minučių pasirodė ir Audrius. Jų išėjimas į aikštę nepadėjo sustyguoti žaidimo, bet antrajame kėlinyje surinktų 15 taškų pergalei galiausiai užteko. Finalinis švilpukas 40-30.

Turnyrą šįkart laimėjo Rusija. Ji finale 32-23 įveikė Rumuniją. Po šių Alytuje pratybų rinktinės ruošis balandį vyksiančiam Europos jaunimo iki 18-os metų čempionatui, kuris yra didžiausias ir svarbiausias jaunimo regbio turnyras žemyne. Tikimės, kad Lietuvai pavyks išsiropšti iš to nelemto B diviziono, kuriame varžosi ir Ukraina.

 

Daugiau FOTO