Las Vegase laimėjo Pietų Afrikos rinktinė

2014-01-26 Nr-0Žiemos savaitgaliais, kai nesinori lįsti laukan, regbininkai sportinį alkį gali numalšinti žiūrėdami aukščiausio lygio regbį internete. Žinoma, regbis-7 nėra tas tikrų tikriausias regbis, bet kvapą gniaužiančių šiame sporte tikrai netrūksta.

Geriausios „septynkės” rinktinės pasaulyje varžosi HSBC turnė. Pusę metų įvairiausiose šalyse jos žaidžia turnyruose, rinkdamos įskaitinius taškus. Kaip tik praėjusį savaitgalį įpusėjo 2013-2014 sezonas.

2014-01-26 Nr-1Lošimų sostinėje Las Vegase vykusį turnyrą laimėjo Pietų Afrikos rinktinė. Viso turnyro metu afrikiečiai savo gynyba gniuždė varžovus, o finale 14:7 įveikė dabartinius pasaulio čempionus Naująją Zelandiją. Po šios pergalės PAR regbininkai pakilo į pirmąją vietą HSBC turnė bendroje įskaitoje.

Trečią vietą gan netikėtai, fantastiškoje kovoje išplėšė Kanda. Ji 22:19 nugalėjo vienus iš nuolatinių turnyro favoritų, Samoa regbininkus. Po pirmo kėlinio samoiečiai užtikrintai pirmavo devyniolikos taškų skirtumu, bet antrojoje susitikimo pusėje žaidimai kardinaliai pasikeitė. Kanadiečiai varžovams beveik neleido prisileisti prie kamuolio, o kai baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui teisėjas skyrė baudą prieš pat samoiečių vartus rezultatas buvo lygus. Rinktinės lyderis Philip Mack smūgiuodamas nesuklydo.

2014-01-26 Nr-2Ne ką mažiau įtempta buvo ir kova dėl penktosios vietose. Dideles ambicijas puoselėjanti Anglijos rinktinė 26:24 nukovė Australiją. Lemiamą persvarą anglams pavyko užsitikrinti per pirmąsias dvejas antro kėlinio minutes. Du žeminimai ir dvi realizacijos truktelėjo rinktinę į priekį. Nors australams galiausiai pavyko sumažinti persvarą iki dviejų taškų, rungtynių baigtį nulėmė viena netaikli realizacija.

Žemiau turnyre didelių staigmenų nebuvo. Gan silpnai pasirodė Fidžis, kuriam teko tenkintis devintąja vieta turnyre. Silpnai sužaidė ir į pirmąjį dešimtuką nepateko Velso regbininkai. Šeimininkai JAV rinktinė iškovojo vadinamąjį skydą, kuris tereiškia kuklią tryliktąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Po dviejų savaičių tos pačios geriausios rinktinės susigrums Velingtone, Naujoje Zelandijoje. Tiesioginę transliaciją svetainėje irbsevens.com bus galima žiūrėti (su pertraukomis) nuo vasario 7-os 3:00 iki vasario 9-os 11:00.