Filmo verta naujo Lietuvos regbio rinktinės trenerio istorija: išvyko į JAV – atsidūrė Zimbabvėje
  • Mindaugas Augustis,
  • www.DELFI.lt
  • 2013 m. balandžio 22 d. 17:58
  • © DELFI (T.Vinicko nuotr.)

2013-04-23 linas-naujalis-61213849Lietuvos regbio rinktinėje padvelkė afrikietiški vėjai. Prie komandos vairo stojo daugiau nei po dešimtmečio klajonių į tėvynę grįžęs Linas Naujalis, kurio biografijoje – ne vienas intriguojantis įrašas. Šiaulietis, dėl regbio metęs verslą JAV ir išvažiavęs treniruoti mokyklos komandos vienoje skurdžiausių Afrikos valstybių, žada per kelerius metus pakelti Lietuvos regbį į visiškai naują lygį.

Į Lietuvą atsives bendražygį iš PAR

Lietuvos regbininkai ne kartą stebino pasaulį. 2010 metais užsienio žiniasklaida žavėjosi rekordine lietuvių rinktinės pergalių serija: iš mėgėjų suburta komanda per ketverius metus laimėjo 18-a rungtynių iš eilės – daugiau nei buvo pavykę regbio gigantams iš Naujosios Zelandijos ar Pietų Afrikos Respublikos (PAR).

Nuostabą gilias šio žaidimo tradicijas turinčių valstybių atstovams kėlė ir kiti lietuviško regbio ypatumai: senos ir apiplyšusios rinktinės aprangos, kurioms pakeisti reikalingus pinigus ėmėsi rinkti gerbėjai, „romantiškos“ kelionės autobusu po Europą į išvykos rungtynes, nuolatiniai Lietuvos regbininkų nepritekliai.

Skaitykite daugiau: www.DELFI.lt