Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynės
Vilniaus „VRA-Tomosta“ vyrų komanda su savo rėmėjais ir sirgaliais

Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ rugsėjo 26 d. Vingio parko regbio stadione žaidė Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynes. Sekmadienį susitiko dvi komandos: Latvijos „Miesnieki-Kekava“ ir „VRA-Tomosta“. Komandos rungtynes pradėjo ryžtingai.

Nuo pat pirmų minučių Latvijos komanda pradėjo kietą ir grėsmingą žaidimą, vilniečių aikštelės pusėje jau 6 min. pelno žeminimą bei sėkmingai realizuoja realizacijos smūgį, rezultatas tampa 0-7 svečių naudai. 21 min. Karolis Mikelaitis išsižaidė greitą baudą ir pelno Vilniaus „VRA-Tomosta“ komandai pirmuosius 5 taškus, o Mantas Butkevičiaus taikliai realizuoja realizacijos smūgį ir rezultatą išlyginą 7-7. Latviai po atvirų grumtynių, 39 min., prasiveržia į įskaitinį plotą ir pelno dar 5 taškus bei sėkmingai realizuoja realizacijos smūgį, rezultatą persveria į savo pusę 7-14. Pirmasis kėlinys ir baigėsi šiuo rezultatu.

Užribio rikiuotėje kamuolį atkovojo VRA žaidėjas Artūras Miežys

Per pertrauką vyr. treneris V. Valys nurodė komandai keisti žaidimo braižą, nes komanda nesusitvarkė su skiriamosiomis grumtynėmis ir kai kuriuose vietose su užribio rikiuotėmis, dėl kamuolio kovojimo rikiuotėje. Treneriui teko duoti kelias pastabas ir dėl neaktyvios gynybos iš po atvirų grumtynių bei daugiau duoti kamuolius į vėjarį ir siųsti jį iki galo. Nurodė laikytis žaidimo braižo ir disciplinos. Žaisti ir kovoti šaltu protu ir nepaversti žaidimą chaotišku.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo ryžtingai ir jau 43 min. greito kamuolio siuntimas į kitą aikštelės pusę davė rezultatų, Tomas Grigaitis pilnu greičiu gauna po Domanto Stravinsko įspūdingo perdavimo kamuolį ir pelno 5 taškus, bet Manto Butkevičiaus realizacijos smūgis šį kartą buvo netaiklus ir rezultatas tampa 12-14, latvių naudai. 53 min. po skiriamų grumtynių kamuolys vėl buvo pasiųstas į vėjarį ir po gražios taktinės atakos „VRA-Tomosta“ komandai 5 taškus pelno žaidėjas iš Namibijos Benade Renier, o

Su kamuoliu VRa žaidėjas Nika Panchulidze

Mantas Butkevičiaus taikliai realizavo realizacijos smūgį ir rezultatas tampa 19-14, vilniečių naudai. 58 min. į užribio rikiuotės galą atsistojo Alvidas Pritulskis ir bandė drausti kamuolio permetimą ir tai jam pavyko puikiai, Latvijos komanda per aukštai išmetė kamuolį į užribio rikiuotę, Alvidas puikiai sureagavo bei atkovojo kamuolį, prasiveržė į įskaitinį plota ir pelnė 5 taškus, o Benade Renier smūgiuotas realizacijos smūgis buvo netaiklus, kamuolys atsitrenkė į vartų virpstą, tad rezultatas padidintas iki 24-14, vilniečių naudai. 69 min. iš po skiriamų grumtynių prasižengė „VRA-Tomosta“ komanda ir gavo baudą, o varžovas pasirinko smūgį į vartus, smūgis buvo taiklus, rezultatas tampa 24-17, vilniečių naudai. 71 min. jau baudą iš po atvirų grumtynių gauna svečiai iš Latvijos ir vilniečiai pasirenka smūgį į vartus, taiklus Manto Butkevičiaus baudos smūgis rezultatą padidina iki 10 taškų, rezultatas tampa 27-17, vilniečių naudai. 80 min. Latvijos komanda pelno prispaudimą ir rezultatą sušvelnina iki 5 taškų 27-22, deja realizacijos smūgis buvo netaiklus, tad rungtynių rezultatas per pridėtą rungtynių laiką nepasikeitė.

Su kamuoliu atakuoja VRA žaidėjas Benade Renier Lėan

Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Latvijos „Miesnieki-Kekava“ rungtynės baigėsi rezultatu 27-22, „VRA-Tomosta“ šventė pergalę (pirmas kėlinys 7-14, latvių naudai). Vilniaus „VRA-Tomosta“ Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynėse užėmė V vietą.  Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Alvidas Pritulskis.

Rungtynės buvo sunkios ir įtemptos, – kalbėjo komandos vyr. treneris V. Valys, – sunkiai sekėsi su skiriamosiomis grumtynėmis, varžovas nustumdavo arba iškeldavo į viršų. Kova vyko ir su užribyje, komanda nekovojo iš varžovo dėl kiekvieno kamuolio ir pralaimėdavo net ir savo mestus kamuolius. Po pertraukos teko keisti žaidimo braižą. Komanda darė vis mažiau klaidų ir geriau pradėjo gintis, nors epizodais teko ir pasinervinti, – teigė treneris, – kai komanda darė vaikiškas klaidas ar baudas, kur buvo galima to išvengti.

Užgriebimą varžovui daro VRA žaidėjas Domantas Stravinskas

Antrame kėlinyje labai gerai pradėjo žaisti vėjaris ir kamuolys eiti iki galo, užbaigdavome atakas taškais. Labai noriu pagirti visą komandą už atsidavimą ir pasiaukojimą per visas Baltijos Top lygos varžybas, su kiekvienomis rungtynėmis tobulėjome ir gerėjo mūsų komandos žaidimas, – džiaugėsi treneris, – susitvarkėme su gynybą ir nusižengimais. Visose rungtynėse stabiliai ir pasiaukojančiai žaidė Tomas Kušlevič, Domantas Stravinskas, kurie tikrai galėtų pretenduoti į Lietuvos vyrų regbio rinktinę.