Antrasis vaikų rudens stovyklos etapas

2021-11-22 Nr.1a2021 metų lapkričio 20 ir 21 dienomis vyko antras Vilniaus regbio akademijos organizuojamas ir dalinai Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamas vaikų rudens stovyklos “Pažink regbį ir Lietuvos istoriją” etapas.

Lapkričio 20 dieną, šeštadienį, vaikai aplankė Vilniaus katedros požemius, susipažino su istorija, pastato kaita, sužinojo apie čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindino vaikus su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais.

2021-11-22 Nr.1bPo ekskursijos dalyvių laukė orientacinis žaidimas Vilniaus senamiestyje. Vaikai buvo suskirstyti į tris grupes, treneris Vidmantas išrinko grupių kapitonus, išdalino užduotis ir supažindino su žaidimo taisyklėmis. Šios orientacinės varžybos pareikalavo ne tik dalyvių atidumo, kruopštaus komandinio darbo, greito sprendimų priėmimo, bet ir edukavo vaikus apie negirdėtas legendas, mistines Vilniaus būtybes, vietas ir privertė paklaidžioti painiomis ir nepaprastai gražiomis senamiesčio gatvelėmis. Sėkmingai užbaigus visas užduotis dalyviai susirinko „Čili“ picerijoje ir vaišinosi picomis ir gaiviais gėrimais. Pasistiprinę ir atgavę jėgas, vaikai dalinosi įspūdžiais, o greičiausia komanda buvo apdovanota „aukso puodais“ ir nei vienas dalyvis neliko be prizų, visi vaikai buvo apdovanoti gertuvėmis, kurios jiems primins apie vandenį – sveikatos, bei geros nuotaikos garantą.

2021-11-22 Nr.4bLapkričio 21 dieną, sekmadienį, dalyviai vyko į Trakus, aplankyti Trakų pilį, kuri pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva. Ši pilis buvo viena iš LDK valdovų rezidencijų ir laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, tai vienintelė vandens pilis Rytų Europoje. Apžiūrėję Lietuvos istorijai svarbias vietas ir pasivaikščioję po Trakus ekskursijos dalyviai užsuko papietauti į „Senają kibininę“, kurioje ne tik sušilo, bet paragavo ir gardžių kibinų bei sultinio, o atsigėrę giros, bei suvalgę obuolių pyrago su ledais dalyviai vyko į „Angelų kalvą“ kur galėjo pasigrožėti iš medžio išdrožinėtomis angelų skulptūromis bei kraštovaizdžių. Po „Angelų kalvos“ dalyviai keliavo namo.

Paskutinis stovyklos etapas vyks lapkričio 27 dieną.