Airija išplėšė čempionų titulą

2014-03-17 Nr-2Regbio legenda Brian O’Driscoll savo karjerą baigė aukštumose. Komandos draugai atidavė visas jėgas, kad Paryžiuje 20-22 nugalėtų Prancūziją ir sukurtų nepakartojamą šventę. Aikštėje kova virė iki finalinio švilpuko ir rungtynių baigtis galėjo būti daug liūdnesnė. Laikui einant į pabaigą netaikliai baudą smūgiavo Jean-Marc Doussain, o paskutinę minutę teisėjas neįskaitė Damien Chauly žeminimo, nes pastebėjo perdavimą į priekį.

Pirmasis susitikimo kėlinys baigėsi 13-12 šeimininkų naudai. Prancūzams pirmus taškus baudomis surinko Mathieu Machenaud. Jonathan Sexton atsakė žeminimu. Netrukus dar penketą pridėjo Andrew Trimble. Prancūzams persvarą sugrąžino Brice Dulin užbaigęs puikų komandinį veiksmą. Remi Tales įstrižai paspyrė kamuolį Yoann Huget, kuris jį pamušė įbėgančiam Dulin.

Antrame kėlinyje prancūzai dominavo, bet kontratakoje daug efektyvesnį buvo airiai. Antrasis Sexton žeminimas ir viena taikli bauda svečių persvarą padidino iki 9 taškų. Šeimininkai vis dėlto neatlėgo ir nors Dmitri Szarzewski žemino po vartais, lemiamais momentais prancūzai stokoja tikslumo.

Ryžtingai gynęsi, airiai išsaugojo menkutę persvarą ir įrodė, kad patirtis gali viską. Po šios pergalės Airijos trenerių štabui reikia sugalvoti kaip jaunėjančią komandą paruošti kitąmet Anglijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.

2014-03-17 Nr-4Anglijos treneriui šis galvosūkis jau nebėra toks sunkus. Pradėjęs prieš porą metų, Stuart Lancaster iš jaunimo. Subūrė puikią komandą, kuri tik per plauką nelaimėjo šių metų Šešių nacijų turnyro. Anglai visomis jėgomis bandė pagerinti taškų santykį, sutriuškindami italus net 11-52, bet galiausiai to neužteko. Naujų žaidėjų atradusi Italija gali iš naujo lipdyti komandą, bet šio sezono rezultatus norėtųsi užmiršti.

2014-03-17 Nr-3Trečiąją vietą turnyre užėmė ambicingasis Velsas. Trijų čempionų titulų iš eilės jiems nepavyko iškovoti, bet išskyrus rungtynes Dubline turnyras buvo pusėtinas. Paskutinėse rungtynėse valai brolius keltus iš Škotijos šulinio 51-3. Nuo pirmos minutės vėjeris varpė svečių gynybą, neleisdamas nė atsikvėpti. Škotams šios Šešios nacijos buvo nesėkmingos ir vienintelė pergalė mažai tedžiugina. Galbūt žaidimą pakeis naujasis treneris.

Šiemet neoficialus Europos regbio čempionatas buvo kaip niekad įtemptas, apstus nusivylimų ir netikėto džiaugsmo. Viso to centre – Brian O’Driscoll. Jis savo nuolatiniu ryžtu, motyvacija ir pareigingumu jau daugiau nei dešimtmetį vedė Airijos rinktinę į priekį ir pats geriausias regbio bumo toje šalyje simbolis. O kas svarbiausia, būdamas paties aukščiausio lygio profesionalu, O’Driscoll visada išliko kuklus ir niekad nesiliovė gerbti savo varžovų.