Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynės
Komandos pasiruošusios išbėgimui į aikštę

Komandos pasiruošusios išbėgimui į aikštę

Vyrų komanda „VRA-Tomosta“ rugpjūčio 29 d. Vingio parko regbio stadione žaidė Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos trečiąsias čempionato rungtynes. 2021 m. Baltijos „Top“ lygoje dalyvauja aštuonios Lietuvos ir Latvijos komandos. Trys Šiaulių komandos: „Baltrex-Šiauliai“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir „Šiauliai“, dvi Vilniaus komandos: „Geležinis vilkas“ ir „VRA-Tomosta“, viena komanda iš Kauno: Kauno „Ąžuolas“ ir dvi Latvijos komandos: „Livonia“ ir „Miesnieki-Kekava“.

Sekmadienį susitiko dvi komandos: Latvijos „Miesnieki-Kekava“ ir „VRA-Tomosta“. Komandos rungtynes pradėjo ryžtingai, žaidimas vyko aikštės viduryje, deja,  12 min. vilniečių komanda suklydo ir svečiai iš Latvijos pirmieji pelnė 5 taškus bei realizavo realizacijos smūgį, rezultatas 7-0 (latvių naudai). 30 min. Alvidas Pritulskis sumaniai ir greitai sureagavo į kamuolį, kuris iš skiriamų grumtynių išriedėjo ir jį perėmė, o Nika

Su kamuoliu VRA žaidėjas T.Grigaitis

Su kamuoliu VRA žaidėjas T. Grigaitis

Panchulidze surengė prasiveržimą ir Tomą Grigaitį išvedė ant persvaros, taip pelnant „VRA-Tomosta“ komandai 5 taškus. Domanto Stravinsko realizacijos smūgis nebuvo taiklus, rungtynių rezultatas sušvelnintas iki 5-7 (latvių naudai). 35 min. Latvijos komanda „Miesnieki-Kekava“ gauna baudą ir vilniečiai pasirenka smūgį į vartus. Manto Butkevičiaus baudos smūgis netaiklus. 40 min. svečiai iš Latvijos vėl gauna baudą ir vilniečių komanda vėl pasirenka smūgį į vartus, šį kartą Manto Butkevičiaus baudos smūgis buvo taiklus, rezultatas persveriamas 8-7 („VRA-Tomosta“ naudai).

Per pertrauką treneris V. Valys duoda žaidėjams pastabas dėl užribio, gynybos po atvirų grumtynių ir kai kuriu techninių klaidų bei prašo dėti kuo daugiau pastangų dėl kamuolio kovojimo iš po atvirų grumtynių.

Kamuolį smūgiuoja VRA žaidėjas Nika Panchulidze

Kamuolį smūgiuoja VRA žaidėjas Nika Panchulidze

Antro kėlinio 41 min. vilniečiai prieš savo vartus gavo baudą ir varžovas pasirinko smūgį į vartus bei taikliai jį realizavo, rezultatas 8-10 vėl persveriamas į Latvijos komandos pusę. 45 min. Vilniaus komandos legionierius Philipp Karger iš Vokietijos po atvirų grumtynių pakelia kamuolį ir prasiveržia į įskaitinį plotą bei pelno 5 taškus, taip savo komandą išveda į priekį rezultatu 13-10. Mantas Butkevičiaus taikliai realizuoja realizacijos smūgį ir rezultatas padidėjo iki 15-10 (vilniečių naudai). 66 min. vilniečių komanda suklysta iš po atvirų grumtynių prie savo vartų linijos, varžovas pelno antrąjį prispaudimą bei išlygina rezultatą 15-15. 74 min. vilniečių komanda gavo baudą, varžovų komanda pasirinko baudos smūgį į vartus ir taikliai realizavo baudos smūgį, svečiai rezultatą persvėrė į savo pusę 15-18 (latvių naudai). 78 min. Tomas Kušlevič pelno vilniečių komandai trečiąjį prispaudimą ir rezultatą persveria komandos naudai 20-18, deja Manto Butkevičiaus realizacijos smūgis buvo netaiklus. 80 min. po atvirų grumtynių vilniečių komanda padaro nuošalės pažeidimą ir gauna baudą, o varžovas tuo pasinaudoja ir renkasi smūgį į vartus, smūgis taiklus ir svečiai persveria rezultatą į savo pusę 20-21, rungtynės buvo apmaudžiai pralaimėtos.

Su kamuolio atakuoja VRA žaidėjas Philipp Georg Michael Karger

Su kamuolio atakuoja VRA žaidėjas Philipp Georg Michael Karger

Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir Latvijos „Miesnieki-Kekava“ rungtynės baigėsi rezultatu 20-21, latvių pergalė  (pirmas kėlinys 8-7, vilniečių naudai). Baigėsi grupių varžybos. Vilniaus „VRA-Tomosta“ savo grupėje užėmė IV vietą ir toliau žais dėl V-VIII vietos. Geriausiu „VRA-Tomosta“ komandos žaidėju išrinktas – Philipp Georg Michael Karger (legionierius iš Vokietijos).

Šias rungtynes mes pralaimėjome skaudžiai, – kalbėjo vyr. treneris V. Valys, – paskutinę minutę komanda gavo baudą ir tai mums daug kainavo, nes paleidome pergalę iš savo rankų. Tikėjomės varžybų pergalės namuose. Visos sekmadienio rungtynės vyko apylygiai, nors mes dominavome skiriamosiose grumtynėse ir teritorija, – komentavo treneris, – bet varžovas išnaudojo visas mūsų klaidas. Dėkoju, savo komandos žaidėjams už kovingumą ir ryžtą laimėti.

Interviu duoda VRA treneris Vidmantas Valys

Interviu duoda VRA treneris Vidmantas Valys

Kitos Lietuvos vyrų regbio-15 Baltijos „TOP“ lygos čempionato rungtynes „VRA-Tomosta“ žais rugsėjo 12 d. (sekmadienį) Vilniuje su Vilniaus „Geležinis vilkas“ regbio komanda. Tai bus pirmosios pusfinalio rungtynės dėl V-VIII vietos, varžovų „Geležinis vilkas“ stadione, tad labai prašome vilniečių atvykti į regbio stadioną (Verkių g. 62) ir palaikyti „VRA-Tomosta“ komandą.

Daugiau nuotraukų iš rungtynių

Rungtynes galite peržiūrėti per nuorodą