2019 m. LRF taurę iškovojo VRA vyrų komanda
Po LRF TAURĖS varžybų bendra dalyvių nuotrauka

Joninių išvakarėse, birželio 22 d., Plungės Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos stadione, vyko varžybos 2019 m. Lietuvos regbio federacijos R-15 mažoji taurė. Taurės varžybose dalyvavo komandos: Vilniaus „Geležinis vilkas“, Šiaulių „Baltrex-PRC“, Panevėžio RK „Klevas-Ryšių Statyba“, „Klaipėdos kovas-Plungės Perkūnas“, Kauno „Ąžuolas“. Vyrų komanda „VRA-Tomosta“, treniruojama vyr. trenerio V. Valio vyko į Plungę, kur žaidė penktąsias mažosios taurės varžybas.

Vilniaus „VRA-Tomosta“ žaidė su „Klaipėdos Kovas – Plungės Perkūnas“. Pirmas kėlinys buvo sužaistas lygiosiomis 7-7, tačiau po įtemptos kovos „VRA-Tomosta“ komanda šventė penktąją pergalę iš eilės. Varžybos baigėsi rezultatu 10-29, vilniečių naudai.

Kitos praėjusio savaitgalio rungtynės vyko tarp komandų Panevėžio RK „Klevas-Ryšių Statyba“ ir  Vilniaus „Geležinis vilkas“. Vilniaus „Geležinis vilkas“ rezultatu 27–19 (pirmojo kėlinio rezultatai 7-15, vilniečių naudai) įveikė Panevėžio komandą.

Taurė atiteko VRA vyrų komandai

2019 m. Lietuvos regbio federacijos R-15 Taurės čempionate „VRA-Tomosta“ komanda laimėjo visas penkias rungtynes ir iškovojo MAŽĄJĄ TAURĘ.

Pasako Vilniaus „VRA-Tomosta“ komandos trenerio V. Valio, komandoje truko penkių žaidėjų, bet buvo proga parungtyniauti ir patirties pasisemti jaunesniems ar mažesnę patirtį turintiems žaidėjams. Treneris apgailestavo, kad komandos žaidime buvo daug žaidybinio broko. Autuose komanda nesugebėdavo laimėti savo kamuolio, nes komandoje nebuvo tarpusavio susižaidimo. Žadėjai mažai naudojo taktinio žaidimo elementų, ko pasekoje iš treniruotėse atidirbtų taktinių žaidimo elementų, liko tik paprastas žaidimas. Nepaisant techninių klaidų, komandos treneris džiaugėsi, kad komanda gerai dirbo gynyboje, tik epizodais buvo kelios klaidos, kai komandai pritrūkdavo susikaupimo. Antrame kėlinyje „VRA-Tomosta“ pradėjo žaisti žaidimą, kurį buvo suderinę, žaidėjai ėmė daugiau kontroliuoti kamuolį, atsirado galimybė pelnyti taškus. Domantas Stravinskas buvo pripažintas griausiu šių varžybų žaidėju. Pagirtinai komandoje žaidė Zigmas Kleiza, Augustinas Terleckas (komandos kapitonas), Tomas Kušlevič. Prie komandos pergalės svariai prisidėjo Erick Monteiro Quirino, kuris laiku būdavo prie kamuolio ir apsaugodavo jį po užgriebimų. Gaila Augusto Muliuolio, kuris jau rungtynių metu patyrė kojos traumą. Komanda po rungtynių išvyko į Šventąją. Išsimaudę Baltijos jūroje, pergalę šventė restorane „Titanikas“.

LRF TAURĖS nugalėtojai

Kitas rungtynes Vilniaus „VRA-Tomosta“ žais jau rudenį, rugsėjo 1 d., Vilniuje. Komandos varžovai bus Šiaulių „Baltrex-PRC“ komanda. Tai bus pirmosios Lietuvos čempionato rungtynės, čempionate dalyvaus septynios komandos. Rungtynių metu bus organizuojamas konkursas, kurio metu bus galima laimėti elektrinį paspirtuką, bei kelis VRA prizus. Norint dalyvauti konkurse, per varžybas reikia būti su VRA atributika arba plakatu, palaikančiu VRA komandą. Laimės tie, kurie atspės varžybų rezultatą, o jei niekas neatspės tikslaus rezultato, tai laimėtojais bus paskelbti tie, kurie atspės artimiausią rezultatą.

Daugiau nuotraukų: Nr.1, Nr.2 ir Nr.3