VRA žiemos sporto šventė 2018 metais

2018-03-05 IMG_3224Jau tradicija tapo žiemos linksmybės, kurias „Vilniaus regbio akademija“ rengia savo šeimos nariams. Bet jei iki šiol viskas apsiribodavo tik pasivažinėjimu ant prie automobilių pririštų padangų ir nedidele iškyla gamtoje, 2018-aisiais VRA karavanas pasuko į Širvintų raj. įsikūrusią „Oreivių užuovėjos“ kaimo sodybą kartu praleisti visą savaitgalį ir išjudinti per žiemą sustirusius kaulus.

Į kvietimą atsiliepė ir vasario 24-osios rytą į sodybą sugužėjo daugiau nei penkiasdešimt žmonių: vaikų, jų tėvelių ar globėjų, rėmėjų bei pačių regbio žaidėjų su savo šeimomis. Žiemiškas šaltukas parūpino visko, ko reikia žiemiškai pramogai, o organizatoriai apgalvojo, kad visa tai būtų išnaudota geriausiais būdais. Galų gale, kai kuriems miestiečiams visai pravertė vien laiko leidimas gryname ore.

2018-03-05 IMG_2604Nuo pat atvykimo organizatoriai neleido nė vienam dalyviui nuobodžiauti. Užsiregistravę visi nuskubėjo apžiūrėti ir įsikurti savo kambariuose, kurie daugelį sužavėjo kūrybingu ir originaliu įrengimu. Kai kam teko privilegija pamiegoti ir žiemos rogėse, kitiems – malūne įrengtuose kambariuose, dar kitiems – įvairių spalvų ir gėlių išmargintuose kambariuose. O po įsikūrimo ir apsidairymo naujoje teritorijoje visi buvo sukviesti neeilinėms žiemos linksmybėms. Pradžioje vadovai instruktavo apie privalomą tvarką ir saugumą čiuožinėjant su padangomis. Pirmosios linksmybės vyko lauke ir kiekvienas dalyvis registravosi bei ruošėsi pasičiaužyti su padangomis, o kas norėjo –  sėdo į automobilio galą filmuoti ar fotografuoti linksmybių. Po pasičiaužymo visi rinkosi į vidų pietums, kur buvo išvirta sriuba ir paruoštas antras patiekalas bei desertai, kurių iš tikro buvo labai daug, galėjome smaguriauti juos su karšta arbata.

2018-03-05 IMG_4038Po pietų visi rinkosi ir aptarė tolimesnės dienos veiklą. Komandos turėjo susigalvoti pavadinimus ir išrinkti kapitonus. Pirmosios komandos vadovas buvo paskirtas Pavelas, o komanda pasivadino „Zuikučiai“, antrosios komandos vadovas buvo Mantas ir pasivadino „Lūšis“, trečiosios komandos – Gintaras ir jų komanda pasivadino „Bibleidai“, o ketvirtosios – Ignas ir jų komandos pavadinimas „Debesėliai“. Visas veiksmas vėl persikėlė į lauką. Pradžioje komandos žaidė regbį, o žaidė nuo mažiausių iki suaugusių. Įdomiausia buvo žiūrėti, kad lauke buvo 12 laipsnių šalčio, o žaidėjai pradėjo nusirenginėti ir buvo šlapi, o kai paklausdavom, ar nešalta, tai jie atsakydavo, kad karšta. Po to komandos žaidė kvadratą, traukė virvę ir didžiausio dėmesio sulaukė tvenkinio šlaitas, nuo kurio nusileidinėjo ne vien tik mažesni bet ir auklėtojos, o jos tai darė, kol vaikai žaidė ir padangos buvo tuo metu laisvos, tai jos turėjo galimybę linksmai pačiaužyti nuo kalniuko.

2018-03-05 IMG_3362Po pasibuvimo lauke visi rinkosi į didžiąją salę: kas stebėti Šešių nacijų varžybų, o kas nežiūrėjo varžybų, ilsėjosi, bendravo vieni su kitais arba tyrinėjo teritoriją, nes vakare laukė gardus plovas ir įvairūs žaidimai: baliono pūtimas iki statinės ir jo susprogdinimas, ėjimas keturiomis ant keturių popieriaus lapų, supuvęs kiaušinis, šaukštų rinkimas užrištomis akimis, dovanos išpakavimas su kepimo pirštinėmis ir daug kitų vakaro žaidimų.

Ankstų sekmadienio rytą visi kėlėsi pusryčiauti ir vėl ruošėsi linksmybėms. Pirmiausiai paklausėme vaikų, ką jie norėtų ryte veikti, jie vienbalsiai pasakė, kad vėl nori čiuožinėti ant padangų – tą mes ir padarėme. Kitą dieną vaikus nuvežėme ant laukų, kur sukome ratus ir aštuoniukes. Vaikams labai patiko – jie prašė vis daugiau ir greičiau važiuoti. Po padangų pasičiuožinėjimo visi gaivinosi ir šildėsi arbata, užkandžiavo gardėsiais ir ruošėsi 2018-03-05 IMG_4173estafetėms. Po šiltos arbatos visi išsiruošė į lauką, kas tik norėjo, galėjo išbandyti jėgas komandinėse rungtyse: ėjime su slidėmis, rąsto tempime, bato metime į tolį. Atėjo metas ir pietums, nors pietūs buvo paruošti, bet vaikai neskubėjo eiti pietauti, nes jiems buvo linksma ir norėjosi dar daugiau pabūti lauke. Pasilakstę po žiemos šaltuką sporto šventės dalyviai dieną užbaigė karštoje pirtyje, kurią, kaip tikri ruoniai, paįvairino pasinėrimu į sodybos šeimininkų iškirstą eketę.

Paskutinė dalis buvo komandų apdovanojimai. Susumavus taškus, nepaaiškėjo pirmos ir antros vietų laimėtojai, tad komandų vadovams teko atlikti papildomą užduotį: kas greičiau pripūs ir susprogdins balioną, tas laimės aukštesnę vietą. Visos komandos turėjo galimybę iškovoti aukštą vietą ir laimėti vertingus prizus. Ketvirtą vietą iškovojo „Debesėliai, trečią –

2018-03-05 IMG_4221„Bibleidai“, antra vieta atiteko „Zuikučiams“ ir pirmosios vietos nugalėtoja tapo „Lūšies“ komanda  – kiekvienas dalyvis gavo po taurę.

Žiemiška išvyka su sporto rungtimis ir žaidimais pavyko. Kai kurie tėvai ir globėjai, dalinosi mintimis, kad tokie renginiai labai praskaidrina vaikų kasdienybę, o taip pat padeda geriau pažinti vaikus ir sustiprinti santykius su jais. Be abejonės, tokios išvykos tampa ir dar viena galimybe išbandymams ir ugdymui: mokytis priimti nesėkmę, įveikti baimes, būti komandos dalimi, mokytis klausytis ir išgirsti, mokytis rūpintis kitais. Dauguma vaikų paklausti, kuri rungtis jiems patiko labiausiai, sunkiai galėjo išsirinkti iš visos gausybės, kuriose dalyvavo, bet ne vienas paminėjo virvės traukimą, kuriame varžėsi suaugusiųjų ir vaikų komanda, nes… jame laimėjo vaikų komanda. Džiugu, kad vaikai imasi priešininko, kuris atrodo gal ir stipresnis, nebijo mesti jam iššūkio ir tiki, kad gali jį įveikti.

2018-03-05 IMG_4392Vilniaus regbio akademija ir visi išvykos dalyviai, pirmiausia, už galimybę pabūti kartu dėkoja sodybos savininkui Arvydui Dirmeikiui, už pramogų ir rungčių organizavimą – treneriams Augustinui Terleckui, Vidmantui Valiui ir Algimantui Žvinkliui bei visiems jų padėjėjams, taip pat už paramą pramogoms ir išvykos organizavimui dėkojame Virmantui Užpaliui, Ramūnui Skirmantui, Svajūnui Sauliui, maisto gamintojoms Irenai, Dianai, Svetlanai ir Danilos mamai, o už gausias vaišes AČIŪ sakome „Maisto bankui“ bei Denisui Ovsianikovui.

Nors lauke buvo -15 laipsnių, bet nė vienas iš mūsų nesušalo. Ne veltui yra senas geras posakis: „Nėra blogo oro, tik prasta apranga.“ O jeigu dar ir kompanija linksma, energinga, tuomet žiemą galima pramogauti tarsi vasarą. O tiems, kurie išsigando užklupusio šaltuko derėtų pasakyti, jog praleido puikią galimybę pabūti drauge ir pamiršti nuobodžią kasdienybę.

Šventės VIDEO

Šventės nuotraukų albumai: Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4, Nr.5, Nr.6, Nr.7, Nr.8, Nr.9, Nr.10, Nr.11, Nr.12, Nr.13, Nr.14, Nr.15, Nr.16, Nr.17, Nr.18, Nr.19, Nr.20, Nr.21, Nr.22, Nr.23, Nr.24, Nr.25, Nr.26, Nr.27, Nr.28, Nr.29, Nr.30, Nr.31, Nr.32, Nr.33, Nr.34, Nr.35, Nr.36.