Vilniaus regbio žaidėjų išvyka į Prahą

2018-04-12 Nr.22Jaunieji regbio žaidėjai sėkmingai pasirodė Prahos jaunimo regbio festivalyje. Vilniaus regbio delegacija vienu autobusu iš Vilniaus išjudėjo balandžio 6 dienos paryčiais, kad vakare jau būtų Čekijos sostinėje. Tūkstantis kilometrų šiek tiek prailgo, todėl atvykus daug noro siautėti ir turistauti nebuvo. Be to, prieš akis dar laukė pats turnyras. Šeštadienį visa delegacija iš lovų turėjo ristis gan anksti. Festivalio kovos kai kuriose grupėse prasidėjo jau 8:30, o aikštės, kuriose vyko rungtynės, buvo išmėtytos po visą milijoninę Prahą ir už jos ribų.

Jauniai regbio žaidėjai tarptautiniame turnyre iškovojo vienuoliktą vietą, pralaimėdami komandoms iš „RC Ričany“ 21-0, „RC Tatra Smíchov“ 10-5, „RK Pretrovice“ 10-5 ir „Vokietijos Rugby Verband Brandenburg“ 17-0 bei lygiomis sužaisdami su „Rugby Union Donau II“ 7-7. Vilniaus regbio žaidėjai liko grupėje šešti, jie susitiko su kitos grupės šeštos vietos komanda R.A.K.O. ir rungtynes laimėjo 19-0 bei turnyre iškovojo vienuoliktą vietą.

Jaunučiai pasirodė taip pat2018-04-12 Nr.33 garbingai užimdami 12-tą vietą iš 15 komandų. Ištraukus burtus tikrai nudžiugome, kadangi likome D grupėje, kurią sudarė trys komandos, o visose kitose buvo po keturias komandas. Turnyre pirmąsias tris vietas užėmė čekų komandos. Pirmąsias varžybas pradėjome su viena iš stipriausių turnyro šeimininkų komanda, kuriai nusileidome 25-0.Toliau sekė akistata su Vokietijos ekipa: varžybos vyko permainingai, po pirmų taškų pelnymo netruko sulaukti varžovų atsako, pasinaudoję mūsų klaida varžovai išlygino rezultatą. Laikui  baigiantis vokiečių komanda, matyt, turėjo didesnį norą ir pasinaudoję mūsų klaida vėl pelnė taškus – atsitiesti nebeliko laiko, tad varžybos baigėsi 10-5. Toliau sekė varžymasis dėl vietų. Čia susitikome su pajėgia lenkų ekipa, kuri buvo labiau susikaupusi ir rimčiau nusiteikusi, tad ir iškovojo pergalę 25-10. Paskutinėse varžybose teko suremti pečius su aikštės šeimininkais, kurie sulaukė išskirtinio palaikymo iš sugūžėjusių žiūrovų, kas, matyt, ir įkvėpė Prahos ekipą, kuri nukovė mūsiškius 30-10. Tad likome dvylikti ir tai buvo tikrai neįkainuojama patirtis, vertinant varžovą ir išryškinančias klaidas bei žaidybinius minusus, kuriuos bendrai nusprendėme taisyti, kai ruošimės LT čempionatui.

2018-04-12 Nr.44Ankstyvą šeštadienio rytą atvykome į stadioną, ten jau buvo susirinkę begalė sportininkų. Gavę varžybų tvarkaraštį pamatėme, kad grupėje turėsime žaisti su trimis čekų komandomis ir viena vokiečių. Pirmąsias varžybas žaidėme su čekų komanda skambiu pavadinimu „Barbarians“, tačiau neišsigandome skambaus klubo vardo ir įveikėme juos rezultatu 5-0. Pirmosios varžybos klostėsi pagal planą ir vaikai įvykdė visas trenerio iškeltas užduotis. Antrosios varžybos buvo sunkios su čekų klubu „Olomouc“. Kontroliavome visas varžybas, tačiau jų pabaigoje vaikai atsikvėpė ir praleido taškus, laimei, galiausiai buvo pasiekta pergalė rezultatu 2-1. Trečiąsias varžybas teko kovoti su pernai metų čempionu „Praga Praha“ klubu. Varžybų pradžioje akademikai nenusileido kovoje, tačiau įpusėjus varžyboms „Praga Praha“ komanda po vilniečių klaidos prie savo žeminimo pelnė taškus, kurie ir tapo lemiami. Varžybos buvo praloštos rezultatu 3-0. Paskutinės grupės varžybose lietuviai tiesiog nušlavė vokiečių klubą „Leipzig“ 4-0. Vilniečiai žinojo, kad reikia didelio skirtumo norint patekti į dešimtuk2018-04-12 Nr.55ą. Visas varžybas kontroliavo kamuolį ir nedavė progos vokiečiams žeminti. Patekus į dešimtuką vėl gavome čekų ir vokiečių komandas. Supratome, kad silpnų komandų nebėra ir reiks viską atiduoti, kad pasiektume pergalę. Pirmąsias varžybas lietuviai kovojo su čekų klubu „Ričany“ ir teko pripažinti jų pranašumą rezultatu 4-0. Pavargę, bet kupini didelio noro laimėti vilniečiai stojo į kovą su dar viena čekų komanda „Slavia Praha“, tačiau teko pripažinti jų pranašumą rezultatu 2-0. Trečiąsias varžybas lietuviai buvo supykę ir išėjo į aikštę ištroškę pergalės. Kovojome su vokiečių klubu „Berliner SV 1892“, visas varžybas vilniečiai pirmavo. Tačiau nesugebėjome sustabdyti vokiečių paskutinės atakos ir baigėme varžybas rezultatu 1-1. Paskutines varžybas vilniečiai buvo visiškai išsekę, bet vienas žaidėjas atidavė visas jėgas ir kovojo iki galo, užvedinėjo ir skatino komandos žaidėjus, tačiau net to neužteko pasiekti pergalės. Vilius Jegorovas kaip užsuktas per visą aikštę bėgiojo ir griovė varžovus. Pilna jo buvo ir puolime, tačiau teko pripažinti čekų pranašumą rezultatu 3-0. Bendras komandos pasirodymas buvo puikus, pasiekėme pernykštį rezultatą ir užėmėme 9 vietą iš 30 komandų.

2018-04-12 Nr.66Kiek geriau sekėsi dešimtmečiams, kuriems atiteko 13 vieta iš 30 komandų, esančių visoje Europoje. Žinoma, jauniausiems svarbiausia mėgautis žaidimu, nes pergalės ir taip ateis, įgijus patirties bei atkakliau padirbėjus treniruotėse. Vilniaus U10 komanda pogrupyje laimėjo kovą su „RC Petrovice“ 8-0 ir „RC Kralupy n/Vlt“ 7-0. Papildomos rungtynės laimėtos dėl patekimo į 16-tuką, Vilniečiai 7-0 nugalėjo „RC Slavia Praha B“ ir iškovojo teisę žaisti dėl patekimo į 8-tuką, šias rungtynes vilniečiai pralaimėjo „RC Slavia Praha A“ 3-0 ir liko kovoti dėl 9-16 vietų. Pirmąjį susitikimą po apmaudžių klaidų vilniečiai vėl pralaimėjo rungtynes „RC Veltener Rugby Club Empor“ 3-4 ir liko kovoti dėl 13-16 vietų. Likusias dvejas rungtynes vilniečiai laimėjo 1-0 žaisdami su „RC Bystrc“ ir dėl tryliktos vietos laimėjo su „Olymp-1“ 3-1. Geriausias komandos žaidėjas – Matas Dubrovnikas

2018-04-12 Nr.11Po ilgo turnyro ir visos dienos stadione vilniečiai grįžo į viešbutį. Vakarą visi praleido ramiai mirkdami sūkurinėje vonioje ar baseine, taip atgavo jėgas prieš kitos dienos ekskursiją.

Išsimiegoję ir sukirtę sočius pusryčius vilniečiai trumpam išvyko į Prahos centrą. Laukė įdomus ir daug žadantis sekmadienis Europos architektūros perlu vadinamoje Prahoje. Laisvą dieną vilniečiai praleido šniukštinėdami Čekijos sostinės gatvėmis ir gatvelėmis, krėsdami juokus ir rinkdami lauktuves.