Vaikų vasaros stovykla Kapčiamiestyje

2018-07-19_141445 Nr.2Šiais metais Vilniaus regbio akademija organizavo net dviejų savaičių kasmetinę vaikų vasaros stovyklą Kapčiamiestyje. Kasmet stovyklautojų būrys plečiasi – šią vasarą regbio stovykloje atostogavo net 61 jaunesnio ir vyresnio amžiaus vaikai. Juos prižiūrėjo atsakingi, patyrę ir be galo linksmi vadovai Augustinas Terleckas ir Jolanta Žepnickienė bei savanoriai: Diana Maleckienė, Artūras Miežys, Antanas Stravinskas.

Kaip ir visada pirmos dvi dienos buvo skirtos sportui: vaikai aktyviai žaidė regbį, atliko įvairius fizinius pratimus ir aktyviai ruošėsi varžyboms. Varžybos vyko ne tik tarpusavyje, teko pasivaržyti su Kapčiamiesčio vaikų futbolo komandą. Futbolo varžybose teko pripažinti šeimininkų pranašumą, tačiau regbio varžybose Vilnius regbininkai jau buvo pranašesni. Po varžybų drauge prie stovyklos laužo kaip ir kiekvieną dieną, aptarėme įspūdžius bei pasidalinome skanius priziukus tarp, kurių buvo ir ką tik ant laužo kepti mėsainiai. Kapčiamiščio vaikai apdovanojo stovyklautojus, parodydami grybingas ir uogingas vietas.

2018-07-19_180143 Nr.4Visas kitas dienas po varžybų vaikai pramogavo, linksminosi ir poilsiavo gamtos apsuptyje. Šiais metais vyresnieji stovyklautojai su vadovais plaukė baidarėmis Nedos upe ir grožėjosi apylinkėmis, kūrė laužą ir kepė dešreles, mėgavosi saule ir vėsiu upės vandeniu. Tarp pramogų gausos nepamiršome ir gerų darbų. Vyresnieji Vilniaus stovyklautojai apsilankė Kapčiamiesčio globos namuose, kur pagyvenusiems ir negalią turintiems gyventojams padėjo sutvarkyti aplinką, sukrovė malkas žiemai, vėliau susipažino su globos namų gyventojais, kurie aprodė savo namus, rankdarbius ir įvairių renginių nuotraukas.

Mažieji stovyklautojai taip pat prisidėjo prie gerų darbų Kapčiamieščiui. Vykdami į treniruotę, mažieji stovyklautojai pastebėjo, jog pro praūžusios audros yra nemaža žąla padaryta Kapčiamiesčio kapinaitėms, kur jau plušėjo keli senoliai rinkdami šakas, medžius nuo išvartytų antkapių. Tat ir mažieji Vilniaus stovyklautojai liko neabejingi ir kibo į pagalbą. Šis poelgis neliko nepastebėtas miestelio valdžios. Seniūnas apsilankė stovyklavietėje, padėkojo vaikams už nuoširdžią pagalbą ir atsidėkodamas įteikė didelį maišą saldainių.

2018-07-18_110726 Nr.1Kitą dieną visų laukė taip mėgiamas miško karas. O kur dar kasdienės maudynės, pirčių pramogos, vakaronės prie laužo, žvejyba linksmi žaidimai, bei vakaro pokalbiai prie laužo leidžiantis saulei. Nepamiršome į savo pramogų dienotvarkę įtraukti šlapią tinklinį, kurio varžytuvėse dalyvavo ir vaikus aplankyti atvažiavę tėveliai, kurie dalinosi žaidimo patirtimi ir taktika. Buvo organizuojamas ir dviračių žygį iki ežero, smagios smiginio varžybas. Dar dvi dienos buvo skirtos tradicinei meninei veiklai ir olimpiadai. Meninės veiklos metu vaikai piešė paveikslus, vaidinimus savo sukurtuose spektakliuose, kūrė kompozicijas iš lauko gėlių. Ir čia neapsieita be savanorių tėvelių, kurie dalino įvairius patarimus, teikė pagalbą. Dienos pabaigoje tėveliai pasidalino paslaptimis, kaip gaminamas plovas gamtoje, vaikams labai patiko dalyvauti gaminimo ir valgymo procese. Tik gaila, plovas buvo toks skanus, kad po trečią karta pakartoti nebeliko.

2018-07-20_205121 Nr.5Olimpiadoje komandos varžėsi keliose rungtyse: sumo su kontaktais, šuoliai į tolį, į aukštį, į vandenį, virvės traukimas, bėgimas, važiavimas dviračiu. O kur dar regbio varžybos su Kapčiamiesčio vaikais, grybavimas, uogavimas ir dar kartą žvejyba, žvejyba ir žvejyba.

Džiaugiamės, kad mūsų iniciatyvą „Padovanok vasarą vaikams iš globos namų“ kiekvienais metais palaiko tiek daug gerų žmonių, bei Vilniaus miesto savivaldybė. Jų dėka vaikų namų globotiniai turi galimybę ne tik linksmai ir turiningai praleisti vasaros atostogas, bet gerinti ir tobulinti savo socialinius įgūdžius, susirasti naujų draugų ir patiems išmokti tapti geresniais draugais.

Laikas Kapčiamiesčio stovykloje lekia nepastebimai, tačiau atsiminimai apie čia praleistą laiką išlieka ilgam. Mes girdime ir suprantame savo stovyklautoją, todėl nuolat įtraukiame į stovyklos „meniu“ kažką naują ir įdomaus.