Vaikų siautulys Vilniuje ir naujieji Lietuvos čempionai

2017-10-06 Nr.5Lietuvos regbio federacija pasirinko Akademiją organizuoti finalinį Lietuvos vaikų ir jaunučių regbio čempionato turą, todėl spalio 1 d. į Vingio parką suvažiavo daugiau nei 250 geriausių jaunųjų sportininkų iš visos šalies. Nepakartojamą šventę padėjo sukurti akademikų tėveliai, kurie pirmą kartą iš visomis jėgomis prisidėjo prie tokio turnyro organizavimo.

Tikrai puikiai paskutiniame pasirodė Vilniaus vaikai. Tiek „SM Tauras-VRA”, tiek „SM Tauras-Geležinis vilkas” varžovus šlavė iš kelio ir susitiko finale. D pogrupyje jaunieji akademikai nukovė RK „Klaipėdos kovas” 30-0, o su grėsmingais Šiaulių „Klevas-Gilvyčiai” bendraamžiais sužaidė lygiosiomis 15-15. To užteko, kad prasibrautų į tolimesnį etapą.

2017-10-06 Nr.3Akademijos vaikai dėl vietos pusfinalyje susirungė su Šiaulių „Klevas” pirmąja komanda ir ją užtikrintai nugalėjo 30-0. Pusfinalyje laukė gerai pažįstama „Klevas-Gilvyčiai” komanda. Šįkart akademikai žaidė su begaliniu užsidegimu ir varžovą įveikė saldžia, vieno žeminimo persvara 15-10.

Paskutinėse šių metų oficialiose rungtynėse susitiko dvi Vilniaus komandos. Deja, akademikai, atidavę visas jėgas pusfinalyje, kiek silpniau grumėsi pačiose svarbiausiose tos dienos rungtynėse. „SM Tauras-Geležinis vilkas” buvo kiek ištvermingesnis ir 15-5 iškovojo aukso medalius. Geriausiu Akademijos žaidėju pripažintas Rokas Sakalauskas.

Šiame ture taip pat žaidė „SM Tauras-VRA” antroji komanda, kuriai nors ir sekėsi kiek prasčiau, bet galiausiai pavyko užimti labai garbingą 8 vietą tarp 12 komandų. Jos lyderiu buvo Augustinas Švaikovskij.

2017-10-06 Nr.2Suskaičiavus visų turų rezultatus paaiškėjo, kad stipriausia 2017 metų vaikų komanda Lietuvoje yra Šiaulių „Vairas”. Antroje vietoje atsidūrė turo nugalėtojai SM Tauras-Geležinis vilkas. Bronzos medalius iškovojo Kauno „SM Tauras-Ąžuolas”, o ketvirtąja vieta turėjo pasidžiaugti Akademijos vaikai. Aišku, kad šis kartėlis tik paskatins juos dar kiečiau kautis dėl medalių kitąmet.

Akademijos jaunučiams 2017 metų sezonas nebuvo lengvas ir paskutiniame ture burtai lėmė labai sunkų pogrupį. Kauno „SM Tauras-Žalgiris” negailestingai 40-5 nušlavė šeimininkus. Kiek geriau susiklostė Vilniaus derbis su „SM Tauras-Geležinis vilkas”. Sostinės komandos sužaidė taikiai 10-10. Lemiamoje kovoje dėl patekimo į pusfinalius vis dėlto nusileista RK „Klaipėdos kovas” rezultatu 20-15.

2017-10-06 Nr.1Janučiai geriausiu atveju galėjo pakovoti dėl 5 vietos ir, nepaisant dviejų pralaimėjimų pogrupyje, atkrintamosiose rungtynėse žaidė be priekaištų. Sukauptą pyktį jie išliejo pirmiausiai ant Šiaulių „SM Klevas-ŠUG” 30-0 ir Jurbarko „Lūšis” 30-5. Akademikams šiame ture ryžtingai vadovavo Ernestas Kaziukevič, pripažintas naudingiausiu komandos žaidėju.

Susumavus rezultatus, Akademijos rezultatas pasirodė ne toks prastas ir nuoseklus žaidimas visų 6 turų metu užtikrino 4 vietą galutinėje įskaitoje. Vienareikšmiškai Lietuvos čempionu tapo Kauno „SM Ąžuolas-Žalgiris” jaunučiai, per visą sezoną regbio aikštėje varžovams nusileidę tik kartą. Sidabrą laimėjo Šiaulių „SM Klevas-Zokniai”, o bronzą kita Šiaulių komanda – „Vairas-Citma”.

2017-10-06 Nr.4Verta paminėti, kad paskutinio turo metu tarpusavyje varžėsi ir daugiau nei 100 jauniausiųjų Lietuvos regbininkų. Vaikučių turnyre puikiai pasirodė mažieji akademikai, kurie pasižymėjo didele energija ir pozityvumu. Pasipuošę plačiomis šypsenomis jie tik kartą turėjo pripažinti, kad bendraamžiai iš Šiaulių yra kiek vikresni ir labiau įgudę.

Jaunųjų akademikų tėveliai iš visos širdies ir visu balsu sirgo už mūsų komandų sėkmę, o pasibaigus aistroms aikštėje didžiausia būrys mažųjų Lietuvos regbininkų galėjo pasidžiaugti jų paruoštomis vaišėmis. Akademija džiaugiasi puikiai surengta švente, kurių ateityje bus tik dar daugiau.

Augusto Četkausko nuotraukų albumai: Nr.1, Nr.2, Nr.3 ir Nr.4