Tarptautinis regbio turnyras Vengrijoje Budapest 7s 2019
Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė

Birželio 29 d. Vengrijos sostinėje Budapešte vyko tarptautinis vyrų ir moterų regbio-7 turnyras Budapest 7s 2019, į kurį vyko dvi „Vilniaus regbio akademijos“ komandos, kartu su treneriais V. Valiu ir A. Žvinkliu.

2019-06-29 Nr.1

Vengrijos turnyre, vyrų pogrupyje, dalyvavo dvylika komandų, jos buvo suskirstytos į keturias grupes po trys komandas. Lietuvaičių grupėje buvo Vengrijos Exiles2 komanda ir AliBaabaas RFC iš Vokietijos. Pirmąsias rungtynes lietuvaičiai žaidė su Exiles2 komanda, rungtynes laimėjo rezultatu 24-5. Antrąsias rungtynes žaidė su AliBaabaas RFC, tačiau pralaimėjo rezultatu 17-10. Grupėje vilniečiai užėmė antrą vietą, liko žaisti dėl 5-8 vietos. Pusfinalyje „Vilniaus regbio akademijos“ vyrų komanda susitiko su Colleferro Rugby 1965 Italijos komanda, rezultatu 28-5 laimėjo vilniečiai. Ketvirtąsias rungtynes žaidė dėl penktos vietos su Vengrijos Honfoglalok RC komanda, rezultatu 40-7 laimėjo VRA komanda. Budapešto turnyro finale susitiko Šveicarijos Swiss Guards Rugby ir Italijos UAR 7s komandos. Rezultatu 0-12 laimėjo italai. Italai turnyre iškovojo pirmąją vietą. Lietuvaičiai iškovojo penktąją vietą. Geriausias VRA komandos gretose pripažintas žaidėjas Danas Karapetjanas.

2019-06-29 Nr.2Moterų pogrupyje dalyvavo šešios komandos. Pirmosios varžybos lietuvaičių laukė su Kids from the Backyard, varžybos pralaimėtos rezultatu 24-5. Vėliau laukė varžybos su Rugby Union Donau B, varžybas lietuvaitės laimėjo rezultatu 5-26, tačiau su Rugby Union Donau A varžybos pralaimėtos rezultatu 20-0. Lemiamos varžybos vyko tarp „Vilniaus regbio akademijos“ moterų komandos ir HRC Xtreme, varžybos laimėtos rezultatu 5-7. Lietuvaitės iškovojo trečiąja vietą. Geriausia VRA komandos gretose pripažinta žaidėja Marija Lemzekova.

Pasibaigus turnyrui regbininkai vyko prie Balatono ežero, kuris didžiausias Vidurio Europoje, taip pat aplankė Vengrijos sostinė Budapešto įsimintinas vietas, senamiestį, Zoologijos parką, vakare sėdo į autobusą ir grįžo atgal į Lietuvą.

„Vilniaus regbio akademijos“ vardu dėkojame rėmėjams UAB „Trackon“ bei Vilniaus miesto savivaldybei. Kurių dėka sportininkai turėjo galimybę dalyvauti tarptautiniame vyrų ir moterų regbio-7 turnyre Vengrijoje Budapest 7s 2019.

Daugiau S. Čirbos nuotraukų: Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4, Nr.5, Nr.6, Nr.7, Nr.8 ir Nr.9