Tarptautinis regbio festivalis Prahoje

„Vilniaus regbio akademijos“ jaunieji žaidėjai, kartu su keturiais treneriais balandžio 4 dienos vėlų vakarą išvyko į tarptautinį regbio festivalį. Sportininkai Čekijos sostinę Praha pasiekė penktadienio popietę. Tad turėjo laiko įsikurti, pailsėti, apsidaryti po apylinkes ir pasiruošti šeštadienio varžyboms. Kai kuriose grupėse festivalio varžybos prasidėjo jau nuo ankstyvo šeštadienio ryto, o varžybų aikštės, kuriose vyko rungtynės, buvo išsidėsčiusios po visą Čekijos sostinę Prahą ir už jos ribų. Tad kiekvienas treneris su savo komandos vaikais vyko į skirtingus stadionus.

2019-04-08 Nr.8Patys jauniausi (2008-2011 gim.) (trenerė Erika Šimkonytė) turėjo daugiausiai konkurentų, nes šioje amžiaus grupėje varžėsi net 32 komandos. Varžovai buvo iš Čekijos, Vokietijos, Italijos. Jaunieji regbininkai sužaidė septynerias varžybas. Keturias varžybas iš septynių regbininkai laimėjo. Geriausiai sekėsi prieš čekų komandą (RC Prelouč), juos VRA sportininkai įveikė rezultatu 11-0, vienodu rezultatu (1-6) pralošė čekams (Tatra Smichov 1) ir italams (C.S. SCANDICCI 1908). Šioje amžiaus grupėje žaidė 13 akademijos žaidėjų, 6 žaidėjams tai buvo pirmosios kontaktinio regbio varžybos su tokio lygio varžovais. Lietuvaičiai pasirodė šauniai, buvo atkaklūs ir siekė pergalių. Komanda iškovojo 18 vietą. Geriausiu žaidėju išrinktas Danielius Pažusys.

Kitame Prahos stadione savo jėgas išbandė U12 amžiaus grupės žaidėjai, kartu su treneriu Vidmantu Valiu. Pirmas etapas buvo žaidžiamas pogrupiuose, kuriuose dalyvavo po penkias komandas. U12 komanda pirmąsias rungtynes žaidė su Vokietijos RC Oranien Raptors ir laimėjome 5-0. Antrąsias rungtynes žaidė su Čekijos Rugby Babice komanda ir laimėjo 4-2. Trečiąsias rungtynes žaidė su Čekijos RC Slavia Praha I komanda ir sužaidė lygiosiomis 2-2. Ketvirtąsias rungtynes žaidė su Čekijos JIMI RC Vyškov komanda ir laimėjo po sunkios kovos 2-1. Į antrą etapą iš 30 komandų pateko 10 stipriausių, antrame etape vėl buvo žaidžiama pogrupiuose po penkias komandas. Varžovai pasitaikė stipresni, lietuvaičiams teko nusileisti varžovams ir pripažinti jų pranašumą. Varžovai buvo iš: Čekijos, Lenkijos, Vokietijos, Kroatijos, Lietuvos ir Italijos. Mūsų komanda grupėje liko penkti, o bendroje įskaitoje laimėjo 10 vietą. Geriausiu žaidėju išrinktas Robertas Strička.

2019-04-08 Nr.7Trenerio padėjėjas Danas Karapetjanas į stadioną lydėjo U14 amžiaus grupės žaidėjus. Regbininkai pirmame etape žaidė pogrupiuose po keturias komandas, pirmąsias varžybas su čekų komanda (RC Sparta Praha) pralaimėjo rezultatu 5-10. Geriausiai sekėsi su kita čekų komanda (Rugby Babice), kurių metu pasiekta pergalė 50-0, lietuvaičių naudai. „Vilniaus regbio akademijos“ U14 komanda pogrupyje užėmė antrąją vietą ir toliau kovojo dėl 5-8 vietų. Antrame etape geriausios ir rezultatyviausios varžybos sužaistos prieš Vokietijos TSV Handschuhscheim komandą, kurią lietuvaičiai įveikė rezultatu 35-0. Akademijos komanda bendroje įskaitoje užėmė 5 vietą. Varžovų buvo 14 komandų iš: Čekijos, Lenkijos, Vokietijos, Kroatijos, Lietuvos. Geriausiu žaidėju išrinktas Arvydas Jakimavičius.

2019-04-08 Nr.6Į tarptautinį turnyrą vyko ir merginų U18 komanda su treneriu Algimantu Žvinkliu. Merginų iš viso buvo keturios komandos. Pirmosios varžybos laukė su Čekijos rinktine, kuri pasirodė stipresnė ir mūsų merginas įveikė rezultatu 61-0, Rugby Verband Sachsen (Vokietija) merginų komanda buvo įveiktos rezultatu 14-31, Rugby Verband Bayern (Vokietija)  komandą lietuvaitės taip pat įveikė 17-19, tačiau nusileido stadiono šeimininkėms, Čekijos rinktinei rezultatu 48-0. Akademijos merginų komanda iškovojo 2 vietą. Geriausia žaidėja išrinkta Marija Lemzekova.

Po varžybų visos komandos pavargusios, tačiau pilnos įspūdžių ir gerų emocijų grįžo į viešbutį. Sekmadienį vaikai turėjo ekskursiją po senąją ir įspūdingąją Prahą, istorines vietas, vėliau, įsigiję suvenyrų ir lauktuvių, išvyko namo.

Daugiau nuotraukų: Nr.1, Nr.2, Nr.3, Nr.4 ir Nr.5