Lietuvos jaunių regbio pirmenybių didysis ir mažasis finalas

2013-10-27 Nr-1Finale pergalę pasiekė ir čempionais tapo Šiaulių „Vairo“ jauniai, nukovę Šiaulių „BaltRex“ rezultatu 12-53. Mažajame finale susikovė Vilniaus regbio akademijos ir Šiaulių „Šiaulių“ auklėtiniai. Kaip ir tikėtasi, rungtynės buvo apylygės ir intriga išliko iki finalinio švilpuko.

Pirmasis kėlinys Akademikams kaip užkeiktas: išsiblaškymas, naujokiškos klaidos, nepasislinkimas gynyboje leido šeimininkams pelnyti tris žeminimus. Pirmojo kėlinio pabaigoje dėl neapgalvoto emocijų protrūkio iš aikštelės dešimčiai minučių buvo pašalintas kapitonas Audrius Žemys. Antrajame kėlinyje vilniečiai atsipeikėjo. Iš nuolatinės gynybos buvo pereita į agresyvų puolimą ir jau antrojoje minutėje pirmąjį žeminimą Akademikams pelnė Albert Liberman. Akademikai toliau spaudė varžovus ir greitu bei ryžtingu prakirtimu kamuolį žeminimo plote prispaudė vėl Albert Liberman. Domas Šalaševičius sėkmingai realizavo, o rezultatas buvo sušvelnintas iki 17-12, bet tačiau rezultatas taip ir liko iki rungtynių pabaigos nepasikeitęs.

Šį kartą puikiai sužaidė Akademijos kraštai. Tautvilas Špokas ir Tomas Grigaitis kietai gynėsi, o jų aštrūs prasiveržimai pervesdavo į kitą aikštės pusės plotą. Daug progų turėję Akademikai dėl skubėjimo ir išsiblaškymo daugiau taškų nepelnė ir vilniečiams teko pasitenkinti ketvirtąja vieta Lietuvos pirmenybėse. Nepaisant pralaimėjimo, aikštėje vyko kova iki pat rungtynių pabaigos. Tokia apmaudi šio sezono pabaiga jauniams. Ačiū visiems, kurie sirgo, palaikė mus ir didžiulė padėka žaidėjams, kurie niekuomet nepalūždavo ir kovodavo iš paskutiniųjų! Kitais metais laukia tikrai įtemptas sezonas, kuriame dalyvaus Lietuvos Regbio-7 vicečempionai 97-98 gim. Akademijos jauniai.