Sieksime būti matomi ir girdimi

2017-11-29 Nr.5„Esu VRA savanoris, kai reikia būnu komercijos direktorius, vadybininkas ar patarėjas“, – taip apie savo veiklą Vilniaus regbio akademijoje kalba ne tik parama, bet ir darbais prisidedantis verslininkas Ramūnas Skirmantas, kažkada pats kovojęs regbio aikštelėje, o dabar stebintis, kaip VRA garbę gina jo moksleivis sūnus.

– Papasakokite truputį apie save: kokiomis sporto šakomis užsiiminėjote jaunystėje, kada ir kaip pirmąkart susidūrėte su regbiu, gal kas iš artimųjų juo aktyviai užsiima ir dabar?

– Vaikystėje ir paauglystėje teko išbandyti keletą sporto šakų: plaukimą, dziudo, regbį. Regbį žaidžiau 9 klasėje, kažkokių didelių pasiekimų nepasiekiau, bet šia liga užkrėtė treneris Vidmantas Valys ir iki šiol nepasveikau, nors pats nebežaidžiu.

Šiuo metu aktyviai nesportuoju, bet VRA vaikų tėvai mestelėjo mintį suburti veteranų mėgėjų komandą, manau reiktų tą mintį palaikyti ir prisidėti.

Prisijungus prie VRA veiklos po gero pusmečio regbio liga užsikrėtė ir mano 10-metis sūnus, kuris šiuo metu gina klubo spalvas vaikų komandoje.

Esu akcininkas bei direktorius UAB „RM Cargo Baltic“, dirbame tarptautinės logistikos srityje jau 8 metus, esame bendraamžiai su VRA.

2017-11-29 Nr.2– Prisiminkite, kaip atsidūrėte VRA ir kas paskatino padėti bei remti šį klubą?

– 2016 metais Vilniuje sutikau Vidmantą Valį, savo vaikystės trenerį. Jis pakvietė mane pažiūrėti vyrų regbio varžybas. Vėliau Vidmantas taip pat pakvietė prisijungti prie kiekvienais metais jo organizuojamos kalėdinės gerumo akcijos. Tai yra šventė Vilniaus vaikų globos namų vaikams, rėmėjai ir regbio bendruomenė išpildo vaikų svajones.

Jau tos šventės metu nutariau prisidėti prie VRA veiklos ne tik parama, bet ir darbu. Vidmantas savo atsidavimu regbiui ir vaikams užkrėtė ir mane. VRA labai trūksta ne tik finansinės paramos, bet ir organizacinio darbo pagalbos: dabar Vidmantas – ir treneris, ir direktorius, ir vadybininkas, ir pats žolę pjauna bei sodina gėles stadione.

2017-11-29 Nr.3– Ką galėtumėte patarti verslininkams, abejojantiems remti ar ne VRA, juk Lietuva turi gyventi ne vien krepšiniu ar futbolu…

– Pasakysiu paprastai: Lietuvos regbio rinktinė pasaulio reitinge – 36 vietoje, futbolo rinktinė -145. Tam tikrais skaičiavimais, regbis pagal populiarumą pasaulyje yra 6-9 vietoje. Net ir su nedideliais ištekliais rėmėjas tampa matomu.

Kaip pavyzdys: merginų komanda „RM Cargo Baltic“ vardu dalyvavo Latvijos čempionate, taip pat buvo suorganizuota „RM Cargo Baltic“ moterų taurė, kur dalyvavo komandos iš keturių valstybių, ir tai buvo gana plačiai nušviesta ne tik spaudoje, bet ir per televiziją.

Be abejo, sporto rėmimas ne tik reklama, bet ir socialinė veikla, didelė dalis VRA žaidėjų yra vaikai iš keturių Vilniaus vaikų globos namų. Remdamas VRA suteiki galimybę vaikams per sportą integruotis į visuomenę, pamatyti pasaulio, galiausiai – nenuklysti šunkeliais.

Regbis pasaulyje turi gilias tradicijas, klubai – tai didelės bendruomenės, kurios ne tik sportuoja, bet ir organizuoja šventes, socialinius projektus, ką savo jėgomis sėkmingai daro treneris Vidmantas su savo bendraminčiais.

2017-11-29 Nr.7– Kaip manote, ar tokie klubai kaip VRA turėtų sulaukti reikiamo valdžios dėmesio: tiek finansinio, tiek kitokio pobūdžio? Ir kodėl to dėmesio trūksta?

– Juk politika, valdžia tam tikra prasme yra verslas, valdžia renkasi populiariausią sportą, t. y. krepšinį. Norėtųsi, kad valdžios finansavimas pasiskirstytų tolygiau tarp sporto šakų, kad nebūtume vieno kažkokio sporto tauta.

Taip pat valdžia turėtų daugiau finansų skirti vaikų sporto plėtrai, taip išspręstų daug socialinių problemų ir paskatintų sveiką gyvenseną. Tinkamiausias pavyzdys – Islandijos sporto fenomenas juk prasidėjo nuo vaikų užimtumo finansavimo.

2017-11-29 Nr.4– Ar daug finansinės bei kitokios pagalbos VRA sulaukia ne iš valdiškų institucijų, o iš pašalies?

– Finansinė pagalbos iš pašalies labai nedidelė ir epizodiška. Didžioji dalis finansinės paramos gaunama iš akademijos bendruomenės vidaus, sportuojančių vaikų tėvų, giminių ir regbiui prijaučiančių žmonių.

– Esate VRA komercijos direktorius. Kaip prognozuojate ateinančius VRA finansinius metus: jie bus geresni, blogesni, panašūs? Ir kodėl?

– Aš esu VRA savanoris, kai reikia būnu komercijos direktorius, vadybininkas ar patarėjas, dirbu visuomeniniais pagrindais ir tik kai lieka laiko nuo verslo ir šeimos, pagelbėju savo patarimais, komunikacija anglų kalba ir t. t.

Manau, kiti finansiniai metai bus geresni, sieksime to būdami labiau matomi ir girdimi, toks mūsų tikslas. Tikiu, kad mums pasiseks.

Donatas Stravinskas