Šešių nacijų turnyre – atkakli kova dėl taurės

2017-03-10 Nr.1Po trečiojo turo Šešių nacijų turnyrinė lentelė pasidalino į dvi dalis. Dėl čempionų vardo varžosi Anglija, Airija ir – teoriškai – Škotija. Velsas, Prancūzija ir Italija neturi net matematinės galimybės iškopti į viršūnę.

Nepaisant to, pastaruosius reikia pagirti už mažyti perversmą regbio pasaulyje, kurį įgyvendino rungtynėse su Anglija. Italai pasinaudojo taisyklių spraga ir vengė atvirų grumtynių situacijose, kuriose nekontroliavo kamuolio. Nesusidarius grumtynėms nėra nuošalės linija, todėl gynyba gali veržtis į priekį ir tiesiogiai spausti žaidimą tęsti bandančius saugus.

Tokia taktika visą pirmą kėlinį iš kantrybės vedė anglus, kurie bejėgiškai klausė teisėjo Romain Poite ką daryti. Šio atsakymas buvo verčiantis iš koto – aš tik teisėjas, o ne treneris. Kaip dera, Italijos treneris Conor O’Shea dar rungtynių išvakarėse pranešė teisėjui apie savo planus, todėl buvo išvengta didesnių nesusipratimų.

2017-03-10 Nr.2Galiausiai ta taktinė gudrybė italams padėjo išsilaikyti iki paskutinių rungtynių minučių. Po dropo ir žeminimo svečiai pirmavo 5-10. Antro kėlinio pradžioje virė atkakli kova. Nors anglai dviem žeminimais persvėrė rezultatą savo naudai, 60 minutę Michele Campagnaro pelnė gražų individualų žeminimą ir sumažino svečių atotrūkį iki 15-17. Deja, paskutinės 10 susitikimo minučių italams buvo tragiškos. Daug didesnę ištvermę turintys Anglijos vėjerio žaidėjai suvarpė Italijos gynybą ir pelnė tris žeminimus. Teisėjui paskelbus rungtynių pabaigą rezultatas švieslentėje 36-15 visai neatspindėjo susitikimo eigos.

Šį šeštadienį 15:30 Romoje priims svečius iš Prancūzijos, kurie prieš dvi savaites išvykoje pralaimėjo airiams 19-9. Kaip byloja rezultatas, tos rungtynės buvo ganėtinai gynybinės ir pelnytas jose tik vienas žeminimas. Galima drąsiai teigti, kad susitikime su Italija bus visai kitaip.

2017-03-10 Nr.3Airiai savo ruožtu turi realius šansus pakovoti dėl čempionų vardo, tam būtina penktadienį 22:05 Kardife nugalėti valus. Pastarieji trečiajame ture nusileido broliams keltas iš Škotijos 29-13. Pirmame kėlinyje Velsas sukaupė labai trapią persvarą 9-13, bet antroje rungtynių pusėje Škotija smogė visa galia. Kraštai Tommy Seymour ir Tim Visser pelnė po žeminimą, o gynyba Velsą tiesiog surakino.

Ši škotų pergalė reiškia, kad jie taip pat gali siekti Šešių nacijų taurės ir todėl svarbiausias šio savaitgalio sutikimas vyks Londone šeštadienį 18:00. Dėl seniausio regbio trofėjaus, Kalkutos taurės, kausis anglai ir škotai. Pergalės atveju Škotijai beliks paskutiniame ture namuose įveikti italus. Vis dėlto Anglija, kuri laimėjo paskutines 10 rungtynių šiame turnyre, yra aiškiu šios poros favoritu.