Saldus revanšas Vilniaus derbyje 14-40

2018-10-06 Nr.5„VRA-Tomosta” vyrai kaip reikiant pasiruošė atsakomosioms Lietuvos čempionato rungtynėms su Vilniaus „Geležinis vilkas”. Per pirmąjį kėlinį išvykoje be kapitono Augustino Terlecko, Domantų Stravinsko ir Alensko žaidę akademikai varžovams sudavė tokią seriją smūgių, kad antrajame beliko per daug neatsipalaiduoti.

Verkių gatvės stadione tiek aikštė, tiek oro sąlygos buvo geros. Saulėtu ir šiltu oru galima žaisti greitai, pasitelkiant vėjerio žaidėjus ir suteikiant žiūrovams daug malonumo. Akademijos komanda netruko įsibėgėti. Jau 6-ą minutę po sumaišties ties užribio rikiuote kamuolys keliomis bangomis buvo perduotas į dešinį kraštą. Ten Tomas Grigaitis palaikomas komandos draugų prakirto „vilkų” gynybą ir pelnė pirmąjį žeminimą. Prancūzas Alois Jouanicou realizavo. Po dešimties minučių Akademijos puolėjai nušlavė varžovų skiriamąsias grumtynes ties penkių metrų linija ir Matas Jurevičius rezultatą padvigubino. Realizaciją vėl taikliai atliko Alois.

2018-10-06 Nr.3Netruko praeiti dar dešimt minučių ir trečiąjį žeminimą svečių žeminimą pelnė Albert Paškevič, kuris užbaigė puikų vėjerio derinį prasidėjusį aikštės viduryje. Likus keliems metrams iki įskaitinio ploto Tomas Grigaitis, pritraukęs du gynėjus, mikliu judesiu perdavė kamuolį ataką užbaigusiam komandos draugui. Alois pridėjo dar du taškus, padidindamas skirtumą iki 0:21.

30-ą minutę dar 5 taškus Akademijos naudai pelnė senbuvis Martynas Maslianikas, prasiveržęs per trumpą kraštą. Tame pačiame epizode už nesportišką žaidimą buvo pašalintas „Geležinio vilko” veteranas Laurynas Butkus. Penktąjį „VRA-Tomosta” žeminimą pelnė rezultatyviausias komandos žaidėjas Eimuntas Badaška, o Alois realizavo sutvirtydamas persvarą 0:33. Kėlinys baigėsi apsistumdymu, už kurį iš aikštės 10-iai minučių buvo pašalinti Kristianas Jakuba ir Algimantas Žvinklys.

2018-10-06 Nr.1Po pertraukos akademikai į aikštę išbėgo su ta pačia jėga. Jau pirmomis minutėmis po grubios „Geležinio vilko” gynėjo klaidos išspiriant kamuolį žeminimo Akademijos legionierius iš Norvegijos Edmundas Grybauskas. Alois penktą kartą realizavo. Deja, pirmaujanti komandai laikui tirpstant snūstelėjo. Buvo daug žaidybinio broko – aukštų griebimų, nuošalių ir kitų nusižengimų, už kuriuos teisėjas griežtai baudė. Tuo pasinaudoję šeimininkai sukurpė net dvi rezultatyvias atakas. Pirmasis puolime sužibėjo Laurynas Marcinkus – prakirto vangią gynybinę liniją ir pelnė žeminimą. Ervidas Bakutis realizacijos smūgiu pridėjo du taškus.

2018-10-06 Nr.44Netrukus už pasikartojančius nusižengimus geltona kortelė buvo parodyta saugui, legionieriui iš Prancūzijos Alois Jouanicou. Kiekybinę persvarą „vilkai” išnaudojo 62-ą minutę ir antrą žeminimą pelnė vėjerio žaidėjas Evaldas Širokovas. Bakutis realizavo. Rungtynėms einant į pabaigą akademikų klaidų tik daugėjo, o vėjeris visai subyrėjo. Už aukštą sulaikymą 10-iai minučių išvarytas Alois ir Tomas Grigaitis. Vos po kelių minučių ta pati kortelė parodyta ir Albert Paškevič.

Aikštėje su 15 „vilkų” liko grumtis 12 akademikų. Trenerio sprendimu kiek susilpninus grumtynes „VRA-Tomosta” sutvirtino gynybinę liniją kraštuose ir sugebėjo atlaikyti paskutines penkioliką minučių, neleisdama varžovams pelnyti nė taško. Teisėjo švilpukas paskelbė Akademijos pergalę 14-40, tokią svarbią po prieš mėnesį patirto pralaimėjimo namuose 16-24. Šįkart geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas Matas Jurevičius, bet tokio užtikrinto rezultato nebūtų pavykę pasiekti be stiprios komandinės dvasios. Labai didelis buvo legionierių iš Gudijos, Prancūzijos ir Portugalijos indėlis į pergalę.

Rungtynių VIDEO