Po savaitgalio rungtynių – sumaištis Šešių nacijų turnyrinėje lentelėje

Dar prieš porą savaičių rungtynėse su Airija žiūrovus savi bejėgiškumu grumtynėse stebinęs Velsas, penktadienį  Kardife Prancūziją sutrypė rezultatu 27-6. Mėlynųjų sunkioji artilerija dažniausiai veikia puikiai, bet skaudžias pamokas išmokusiems valams šįkart ji nepajėgė pasipriešinti. Jau pirmame kėlinyje Velsas sukaupė 14 taškų persvarą, kurią antroje rungtynių pusėje tik dar padidino

Pirmąjį žeminimą juokingoje situacijoje 5-ą minutę pelnė George North, kai du prancūzai saugai begaudydami kamuolį atsitrenkė vienas į kitą ir paleido jį riedėti į įskaitinį plotą. Leigh Halfpenny, nors tąkart gan netikėtai nesugebėjo realizuoti iš lengvos padėties, iš visos per pirmas 40 minučių pataikė net penkis baudos smūgius. Prancūzai atsakė dvejomis baudomis.

Antrame kėlinyje prancūzai nuo pat pradžios veržėsi taisyti rezultato, bet nuolat atsimušdavo į tvirtą valų gynybą. Vienintelius taškus kėlinyje pelnė šeimininkai. Jamie Roberts sau būdingu stiliumi pramušė gynybinę prancūzų liniją ir likus keletui metrų iki įskaitinio ploto sudarė atviras grumtynes, iš kurių kamuolys išėjo į rankas įsibėgėjusiam Sam Warburton. Šis ištiesęs savo ilgą ranką pasiekė įskaitinio ploto liniją. L. Halfpenny antra kartą nesuklydo.

Labai gražiomis rungtynėmis regbio mylėtojams nudžiugino Italija ir Škotija. Deja, Romoje vykusiame susitikime šeimininkų sirgaliai turėjo kaip reikiant nusivilti. Pergalę 20-21 škotams paskutinę minutę lėmė taiklus Duncan Weir dropas.

Rungtynių pradžioje italai užtikrintai dominavo. Jų gretose žibėjo tik neseniai Italijai atstovauti pradėjęs Tommaso Allen. Škoto ir italės sūnus, pasirinkęs motinos šalį, per pirmąjį kėlinį pelnė žeminimą, realizaciją ir dvi baudas. Svečiai atsakė viena bauda.

Antroje rungtynių pusėje daug rimčiau žaidė škotai, gan greitai pasivydami italus. Kraštas Alex Dunbar išnaudojo savo greitį ir du kartus meistriškai žeminimais užbaigė savo komandos atakas. Šeimininkai netruko atsakyti. Senosios gvardijos žvaigždės Martin Castrogiovanni ir Sergio Parisse sukūrė puikią progą, kurią penkiais taškais užbaigė Josh Furno. Luciano Orquera realizacija suteikė italams trapią dviejų taškų persvarą, kurią 80-ą rungtynių minutę sudaužė D. Weir.

Ne ką mažiau stulbinantis buvo ir Anglijos susitikimas su Airija. Visas rungtynes virė bekompromisė kova, kurioje 13-10 nugalėjo šeimininkai. Pirmame kėlinyje buvo pelnyti tik trys taškai. Antroje rungtynių pusėje komandos taškus pelnė tik per pirmas dvidešimt minučių. Kitą laiką anglai pasiaukojančiai gynėsi, nesudarydami airiams nė menkiausios progos pelnyti taškus. Airiams žeminimą, atlikus treniruočių aikštėje išdirbtą veiksmą, pelnė Rob Carney. Anglijai penkis taškus pridėjo Danny Care, sumaniai palydėjęs pro varžovų gynybą prakirtusį komandos draugą Mike Brown.

Įpusėjus šių metų Šešioms nacijoms, turnyrinėje lentelėje Airija, Anglija, Prancūzija ir Velsas turi po dvi pergales. Varžybose išlieka intriga, o čempionas paaiškės tik paskutiniame ture.