Per plauką nuo pergalės: Akademija – Kauno „Tauras” 29-31

2016-05-08 Nr.1Praėjusį šeštadienį Vingio parke buvo sužaistos Lietuvos vyrų regbio taurės čempionato Pietų diviziono rungtynės tarp Vilniaus regbio akademijos ir svečių, Kauno „Tauras”, komandų. Aikštėje vyko neįtikėtinai įtempta kova dėl kiekvieno taško ir tik taiklus Aivaro Augustavičiaus realizacijos smūgis likus dviem minutėms iki susitikimo pabaigos persvėrė rezultatą svečių naudai.

Nuo pat primųjų rungtynių minučių komandos kibo viena į kitą. Varžovų gynybą pirmieji pramušė akademikai. 8-ą minutę žeminimą pelnė Eimantas Badaška. Kauniečiams tuo pačiu atsakyti pavyko tik po penkiolikos minučių, kai į šeimininkų įskaitinį plotą su kamuoliu įvirto Jurgis Urbonas. Tomas Kurila pridėjo du taškus. 26-ą minutę Akademijai 2016-05-08 Nr.2vėl pavyko išsiveržti į priekį – žemino Povilas Čabaniukas. Tačiau didelis žaidimo tempas lėmė, jog netrukus rezultatas persviro Kauno komandos naudai. Pasižymėjo Lukas Busalavičius, o T. Kurilas realizavo. Šeimininkų ryžtas tą dieną vis dėlto buvo nenugalimas ir kėliniui baigiantis Aurimas Streckis pramušė varžovų gynybą. Akademijos persvarą iki trijų taškų taikliu realizacijos smūgiu padidino E. Badaška. Pirmasis kėlinys – 17-14.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek ramiau ir tai buvo tik į naudą svečių komandai. Situaciją kiek pasunkino ir Albert Paškevič už kietą sulaikymą gauta geltona kortelė. Tuo naudodamasis Kauno „Tauras” lėtai, bet užtikrintai pradėjo spausti aikštėje likusius 2016-05-08 Nr.3keturiolika akademikų. 55-ą minutę žeminimą pelnė Raimundas Krušinkas, o ne už ilgo dar penkis taškus pridėjo Artūras Balsys. Nepaisant to, vilniečiai nepasimetė, o persimetė į puolimą. 65-ą minutę antrą kartą žemino P. Čabaniukas, o E. Badaška realizavo, taip išlygindamas rezultatą. Dar po trijų minučių žeminimą Akademijai pelnė Albertas Paškevič, atrodo, taip žymiai padidindamas savo komandos galimybes laimėti šią dvikovą. Deja, kauniškius staiga pasikeitus padėtis aikštėje tik mobilizavo. Namų komandai nepavyko padidinti labai trapios penkių taškų persvaros, kurią prieš pat baigiantis laikui ištirpdė T. Kurilos žeminimas. A. Agustavičiaus realizacijos smūgis nuo suolų pakėlė visus žiūrovus, bet Akademijai teko nusivilti. Tie du taškai iš nulėmė Kauno „Tauras” pergalę 29-31.