Pasaulio vaikai

2017-05-26 Nr-1Didžiausia problema, kad mes klaidingai galvojame ir blogai įsisaviname kitų pateiktą informaciją, kurią nugirdome iš kitų ar spėliojame.

Gerbiu visų nuomones ir yra tam tikros teisybės. Bet žinau vieną, galim padėti arba nepadėti. Jei mes galvosime abejingai, tai taip vaikai ir nepatirs to, ką patiria vaikai turintys tėvus. Daug šeimų gyvena skurdžiai ir negali savo vaikams suteikti to, ką kartais mes suteikiam globos namų vaikams. Kartais tėvai pamatę jų pramogas sako: „Aš to negaliu duoti savo vaikams, nes neturiu pinigų ir vos galą su galu suduriu“ arba „aš irgi augau vaikų namuose ir to neturėjau, man pačiam teko kapstytis iš tokio gyvenimo“, bet 2017-05-26 Nr-2tėvų turtas ir yra vaikai, jie atiduoda visą savo meilę ir laiką jiems. Vaikai nėra kalti, kad jų tėvai girtauja, išvyksta gyventi į kitą šalį ar iš viso tėvų neturi. Vaikai augantys globos namuose gauna viską, ko reikia kasdien augančiam žmogui: stogą, maistą, drabužius, išsilavinimą ir t. t. Bet jie nepatiria to, ką patiria vaikas gyvendamas šeimoje. Jiems niekas nesuteiks tėvų meilės ir šilumos. Žinau tik vieną – jiems labai trūksta dėmesio, nes globos namų darbuotojai turi pasirūpinti daugybe vaikų. Organizuodami jiems užimtumą ar laisvalaikį, pirmiausiai atsiremiame į finansus, turime surasti transportą, užpilti kurą, apmokėti išvykos metu lankytinas vietas ar užsienio kelionės išlaidas, juos pamaitinti ar nupirkti kažkokių gardumynų, o to negali finansuoti globos namai, tad mums tenka ieškoti rėmėjų, kad paremtų mūsų organizuojamas išvykas į užsienio šalis dalyvauti varžybose ar pažintines vietoves.

2017-05-26 Nr-3Klausimas visiems žmonėms. Vaikas yra laimingas turėdamas tėvus ar gaudamas paramą ir dėmesį iš savanorių?

Kaip reikia padėti vaikams? Sudaryti kiek įmanomas sąlygas patirti tai, ką vaikai patirią būdami su tėvais.

„Vien tik todėl, kad kažkas nesupranta tavęs taip, kaip tau norisi, dar nereiškia, kad jis nenori suprasti tavęs iš visos širdies”

„Didžiausia stiprybė yra tai, kad tu gali daug duoti ir nelaukti grąžos bei džiaugtis tuo, ką padarai dėl tų vaikų ir matai juos besišypsančius ir linksmus bei laimingus“

„Suteik vaikams džiaugsmo tiek, kad pats prisimintum savo vaikystę“

2017-05-26 Nr-5„Nesvarbu kas tu esi, svarbu ką tu gali“

„Vaikui reikia tikrumo ir dvasinio ryšio tiek su Dievu, tiek su kitu žmogumi“

„Tapk geresniu ir pats suprask, kas esi, prieš sutikdamas naują žmogų ir tikėdamasis, kad jis tave supras“

„Visi vaikai nusipelno laimingos vaikystės ir gražių prisiminimų“

„Mūsų laimei daug svarbiau tai, ne kas mes esame, o ką mes turime“

„Tie, kuriuos mes mylime, brangūs mums ne savo stiprybe, o silpnumu“

„Sportinė ar pažintinės pramoga gamtoje lieka nuspalvinta vaikišku džiaugsmu, skaidriomis emocijomis, o vadovams įsimintinomis vaikiškomis išdaigomis“

„Žodis, einantis iš širdies, pasiekia širdį“

2017-05-26 Nr-4„Jūs eisite keliu, kuris tvirtai nutiestas, jis pilnas saulės, džiaugsmo ir audrų“

„Dievo maldoje mes apskritai per daug klausinėjame, o jei dar imame reikalauti išsamių atsakymų – ji greit išgaruoja”

Sudaryk vaikams tokia galimybes:

-Tegul vaikai išdykauja taip, kad būtų gera atsiminti.

Malonu padaryti taip, kad vėl norėtum tai pakartoti:

„Prisiminti yra ką, nes norisi vėl grįžti atgal ir pakartoti tuos neišdildomus įspūdžius“

Prisijunk prie mūsų organizuojamos veiklos ir padėk vaikams!

Rašykite į el. paštą vidmantas-gv-rugby@post.skynet.lt arba skambinkite +370-610-16354

Video