Karčios lygiosios su RK Šiauliai 8-8

2017-09-13 nr.2Pirmoms rudens sezono Lietuvos regbio čempionato rungtynėms susirinko geras būrys jaunų akademikų. Oras aikštėje buvo tiesiog puikus, o žolės danga gerai parengta. Nuo pat pirmų minučių aikštėje vyko įtempta, pozicinė kova. Nei vienai komandai nepavyko susikurti patogios situacijos puolimui. Dominavo kietas gynybinis žaidimas. Atkakliai kautasi grumtynėse. Galiausiai baigiantis pirmam kėliniui po varžovų klaidos Akademijai buvo suteikta proga smūgiuoti baudą. Eimantas Badaška kaip įprastai buvo taiklus.

Antroji sutikimo pusė akademikams prasidėjo prastai. Jau 2-ą minutę Lukas Mitrejevas prakirto nespėjusią susitelkti vilniečių gynybą. Dar po 5-ių minučių Dominykas Matuzevičius taikliai atliko baudos smūgį padidindamas šiauliečių pranašumas iki penkių. 2017-09-13 nr.1Kėliniui įpusėjus žaidimas išsilygino. Net du Šiaulių žaidėjai buvo laikinai išvaryti iš aikštės. Deja, Akademija tik iš dalies pasinaudojo kiekybine persvara. 70-ą minutę Povilas Čabaniukas pelnė žeminimą, kurio nepavyko realizuoti. Akademikai perėmė iniciatyvą ir likusį kėlinio laiką dominavo aikštėje. Pavargęs vėjeris vis dėlto nesugebėjo išnaudoti susidariusios situacijos, daug klydo.

Pati didžiausia klaida buvo padaryti paskutinę minutę. Teisėjas baigiantis rungtynių laikui skyrė baudą Akademijos naudai po Šiaulių vartais. Pajutę varžovų silpnumą Vilniaus regbininkai nusprendė varžovus spausti ir greitai įžaidė kamuolį. Taiklus smūgis į vartus iš patogios padėties būtų lėmęs puikią pergalę šiame dviejų lygiaverčių komandų susitikime. Galiausiai nepavyko realizuoti turėtos persvaros ir rungtynės baigėsi kukliu rezultatu 8-8.